News Portal

 • मध्यपुर थिमिको कोरोना कोषमा ५ करोड

  बाबुकाजि श्रेष्ठ/ भक्तपुर पोस्टमध्यपुर थिमि, २ बैशाख
  ११०१ पटक
  मध्यपुर थिमि, २ बैशाख

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले कोरोना रोकथाम र नियन्त्रण लागि कोरोना कोष खडा गरेको छ । उक्त कोषमा ५ करोड राखिएको छ ।

  नगर प्रमुख मदन सुन्दर श्रेष्ठले जानकारी गराए अनुसार २ करोड नगरपालिका द्वारा संचालित नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पतालको कोरोना बिरुद्ध स्तरोन्नतीमा खर्च गर्ने र बाँकी अन्य आवस्यक कार्यमा खर्च गर्ने उदेश्य रहेको छ । कोरोना बिरुद्ध मध्यपुरले योजनावद्ध काम गरिरहेको जिकिर गर्दै प्रमुख श्रेष्ठले कोरोनालाई जित्न सामुहिक सहयोगका लागि अपिल समेत गरे ।

  उनले प्रत्येक वडामा पाँच लाखको दरले राहत बाढिएको समेत बताए । त्यसैगरी प्रत्येक वडामा औषधी छर्कने कार्य पनि भएको उनको भनाइ छ ।

  प्रमुख श्रेष्ठले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाद्वारा संचालित अस्पतालमा सोह्र बेडको आइसोलेसन कक्ष रहेको जानकारी दिए । उनका अनुसार अस्पतालको लागि २ वटा नयाँ भेन्टिलेटर समेत खरीद गरिएको छ र अब अस्पतालमा भेन्टिलेटरको संख्या ४ पुगेको छ । अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष समेत रहेका नगर प्रमुख श्रेष्ठले अस्पतालमा १ सय पीपीई रहेको तथा ल्याबमा कोरोनाको टेस्ट समेत हुने गरेको जानकारी गराए ।

  उनका अनुसार नगरपालिकाले विदेशबाट पछिल्लो समय नगरभित्र आइ बसेका पन्ध्र देशका ५३ जनाको नमूना सङ्कलन गरी परीक्षण गर्दा सबैको नतिजा कोरोना नेगेटिभ आएको छ । ६५ जनाको पहिचान भएकोमा केहि गाउँ फर्केका र केहि सेल्फ क्वारेन्टाइनमा रहेका उनको भानाइ छ । अन्यको पनि निशुल्क कोरोना परीक्षण गरिने उनले बताए ।

  नगरप्रमुख श्रेष्ठले पत्रकार सम्मेलन मार्फत उक्त कुरा सार्वजनिक गरेका हुन् ।उक्त अवसरमा अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक प्रा डा ज्ञानकृष्ण कायस्थ,मेडिकल निर्देशक डा रोशन, नगरपालिकाका कानुन अधिकृत केशब सिलवाल लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...