News Portal

 • भक्तपुर कोरोना मुक्त : भेलुखेलका संक्रमित पनि भए सन्चाे

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १७ जेठ
  २५९३ पटक
  भक्तपुर, १७ जेठ

  भक्तपुरका चारैजना संक्रमितले कोरोना भाइरस (कोभिड १९) माथि विजय प्राप्त गरेपछि भक्तपुर कोरोनामुक्त भएको छ । शनिवार दिउँसो भक्तपुरका एक ४२ वर्षीय पुरुष अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएसंगै भक्तपुरमा संक्रमितको संख्या शून्य भएको हो ।

  बलम्बुस्थित सशस्त्र प्रहरीको कोभिड १९ विशेष अस्पतालमा १२ दिन अघि भर्ना भएका भेलुखेल घर भै काठमाडौं महानगरपालिकाका सफाई कर्मचारी रहेका एक ४२ वर्षीय पुरुष शनिवार सन्चो भएपछि डिस्चार्ज भएका हुन् । उनी भक्तपुरका तेस्रो संक्रमित पुष्टि भएका थिए । संक्रमण पुष्टि भएपछि उनी सशस्त्रको कोरोना विशेष अस्पतालमा भर्ना भै उपचाररत् थिए ।

  अस्पताल श्रोतका अनुसार भक्तपुरका तेस्रो संक्रमित यी पुरुषसंगै ११ जना संक्रमितहरु पनि सन्चो भै शनिवार घर फर्किएका छन् । आज डिस्चार्ज हुनेमा ललितपुर र काठमाडौंका कोरोना बिजेताहरु रहेका छन् ।

  भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले ४ संक्रमित फेला परेपछि उनीहरुको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गरी सम्भाव्य संक्रमितको कोरोना परीक्षण गरीएको जानकारी गराउंदै उनीहरुको सम्पर्कमा आएका सबैको कोरोना नेगेटिभ रहेको बताइन ।” भक्तपुरका सबै संक्रमित सन्चो हुनुभएको छ र उहाँहरुको सम्पर्कमा रहेका आफन्त र छिमेकी लगायत समुदायमा पनि संक्रमण देखिएको छैन । यो हाम्रो लागि सुखद समाचार हो ।” प्रजिअ पाण्डेले भक्तपुरपोस्ट संग भनिन् ।

  यस अघि भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर ९ की ४२ वर्षीया महिला जनप्रतिनिधिले सबैभन्दा कम समयमा कोरोनालाई जितेर विहीवार डिस्चार्ज भएकी थिइन् । उनले संक्रमित पुष्टि भएको एक साता नहुँदै कोरोना मुक्त भएर रेकर्ड नै बनाएकी छन् । उनी भक्तपुरकी चौथो संक्रमित थिइन् । पहिलो संक्रमित पुष्टि भएकी ठिमी बस्ने एक नर्स र दोस्रो संक्रमित दुवाकोटका एक प्रहरी जवानले यस अघि नै कोरोनामथि विजय प्राप्त गरिसकेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओली प्रधानमन्त्री नियुक्त, सोमबार शपथ

  राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् । उनले...

  झरीले रोक्न सकेन ‘चाँगुनारायण सिटी एभोकाड़ो सिटी अभियान’ प्रतिको आकर्षण

  ‘चाँगुनारायण सिटी, एभोकाड़ो सिटी अभियान’ अन्तर्गत यो वर्ष पनि नि:शुल्क विरुवा वितरण कार्य भईरहेको छ...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पाएनन् संसदको विश्वास

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले संसदको विश्वास गुमाएका छन् । प्रतिनिधि सभामा बहुमत सदस्यले उनलाई बिश्वासको...

  पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने लालसाले राजनीतिक अस्थिरता : प्रेम सुवाल

  prem suwal rostram

  नेमकिपाका सचिव एवं प्रतिनिधि सभाका सदस्य प्रेम सुवालले शाशक दलका नेताहरुको पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने...

  सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर दुर्घटना हुँदा ११ घाईते

  सिन्धुली । सिन्धुली जिल्लाको गोलान्जोर गाउँपालिका–७ स्थित मरीन डाईभर्सन ईलाकामा सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर...