News Portal

 • फुटबल खेल्दा खुट्टा भाच्चिएर अस्पताल पुगेका थिए मुलाछेंका संक्रमित : डाक्टर पनि क्वारेन्टाइनमा

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ४ असार
  ४३४२ पटक
  भक्तपुर, ४ असार

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर ६ का एक स्थानीय युवकमा कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि जनजीवन प्रभावित भएको छ । संक्रमितसंग कुनै कन्ट्याक्ट हिस्ट्री नभएका स्थानीय युवकमा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएसंगै मानिसहरु त्रसित बनेका छन् । संक्रमण पुष्टि भएका युवकमा कोरोनाको कुनै लक्षण बिना नै संक्रमण पुष्टि भएको हो ।

  फुटबल खेल्दा खुट्टा भाच्चिएपछि उपचारका लागि भक्तपुर अस्पताल पुगेका करिब २२ वर्षीय युवकमा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको हो । सोमबार अस्पताल भर्ना भएका उनी कोरोनाको शंकास्पद बिरामी नरहेको र कुनै लक्षण समेत नदेखिएकाले भक्तपुर अस्पतालले उनको खुट्टाको प्लास्टर लगायत आवस्यक उपचार समेत गरेको थियो । अस्पतालले निश्चिन्त हुन उनको स्वाब लिएर टेकु पठाएको थियो । बुधवार साँझ पिसिआर रिपोर्टमा कोरोना पोजेटिभ देखिएपछि उनलाई राती करिब १ बजे नै पाटन अस्पताल पुर्याइएको भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले जानकारी गराए ।

  प्रमुख प्रजापतिका अनुसार वडा नम्बर ६ स्थित संक्रमित युवकको घर भएको चोछें मुलाछें क्षेत्रलाई सिल गरिएको छ भने कन्ट्याक्ट ट्रेसिंगको कार्य समेत सम्पन्न भैसकेको छ ।

  वडा नम्बर ६ का वडाध्यक्ष हरिराम सुवालले भक्तपुर पोस्ट संग कुरा गर्दै मुलाछेंका करिब ३० घरलाई सिल गरिएको बताए । सुवालका अनुसार संक्रमित युवकसंग घुलमिल गरेका उनका परिवारका छ जना सदस्य, उनका ११ जना साथीहरु र समुदायका थप केहि सदस्यलाई सेल्फ क्वारेन्टाइनमा राखिएको छ । क्वारेन्टाइनमा राखिएका व्यक्तिहरुलाई खानेकुरा लगायत अत्यावस्यक सामाग्री पुर्याउने व्यवस्थाका लागि अहिले वडा कार्यसमितिको बैठक बसिरहेको समेत अध्यक्ष सुवालले जानकारी गराए । वडामा संक्रमण देखिएकाले थप सावधान हुन समेत उनले भक्तपुर पोस्ट मार्फत वडावासीलाई अनुरोध गरेका छन् ।

  उपचारमा आएका युवकमा संक्रमण पुष्टि भएपछी भक्तपुर अस्पतालका चिकित्सक समेत क्वारेन्टाइनमा रहेका छन् । उपचारमा संलग्न चिकित्सकको टोलीले पिपिई लगाएर उपचारमा संलग्न भएको भएतापनि निचिन्तताको लागि उपचारमा संलग्न टोलीलाई क्वारेन्टाइनमा राखिएको अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष मिलन सुवालले जानकारी गराए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओली प्रधानमन्त्री नियुक्त, सोमबार शपथ

  राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् । उनले...

  झरीले रोक्न सकेन ‘चाँगुनारायण सिटी एभोकाड़ो सिटी अभियान’ प्रतिको आकर्षण

  ‘चाँगुनारायण सिटी, एभोकाड़ो सिटी अभियान’ अन्तर्गत यो वर्ष पनि नि:शुल्क विरुवा वितरण कार्य भईरहेको छ...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पाएनन् संसदको विश्वास

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले संसदको विश्वास गुमाएका छन् । प्रतिनिधि सभामा बहुमत सदस्यले उनलाई बिश्वासको...

  पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने लालसाले राजनीतिक अस्थिरता : प्रेम सुवाल

  prem suwal rostram

  नेमकिपाका सचिव एवं प्रतिनिधि सभाका सदस्य प्रेम सुवालले शाशक दलका नेताहरुको पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने...

  सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर दुर्घटना हुँदा ११ घाईते

  सिन्धुली । सिन्धुली जिल्लाको गोलान्जोर गाउँपालिका–७ स्थित मरीन डाईभर्सन ईलाकामा सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर...