News Portal

 • समुदायमा फैलियो कोरोना, चाँगुमा किरीया बसिरहेकी महिला समेत संक्रमित

  संजीप शुभचिन्तक भक्तपुर, २२ असार
  ७७५१ पटक
  भक्तपुर, २२ असार

  कोरोना भाइरस संक्रमण (कोभिड १९) को जोखिमबाट भक्तपुर पनि अछुतो रहन सकेन । साेमबार १० संक्रमित थपिएसंगै  भक्तपुरमा संक्रमित हुनेकाे संख्या ३९ भएकाे छ भने सबै नगरपालिकामा कोरोना भाइरस पुगेको छ ।

  संक्रमणबाट बच्न घरमै बस्ने र अरुको सम्पर्कमा नजाने भनिरहँदा चाँगुनारायण नगरपालिकाकी एक महिला  किरीया बसिरहेकाे अबस्थामा  समेत संक्रमित बनेकी छन् । आफ्नो पतिको मृत्युपछि शोकमा रहेकी उनलाई कोरोनाले समेत पिछा गरेर बागीश्वरीस्थित घरसम्मै आएपछि कोरोना समुदायमा फैलिएको पुष्टि भएको छ ।

  सोमबार उनीसहित चाँगुनारायणमा मात्र ४ जना संक्रमित थपिएका छन् । चाँगुनारायण नगरपालिका प्रमुख साेम मिश्रले भने आत्तिहाल्नु पर्ने अवस्था नरहेकाे बताए । मेयर मिश्रले किरीया बसिरहेकी महिला लाइ समुदाय बाट नभइ अस्पताल बाट संक्रमण भएकाे हुनसक्ने आशंका ब्यक्त गरे । ” उहाँ श्रीमानकाे उपचारमा अस्पतालमा हुनुहुन्थ्याे, श्रीमान बित्नुभएर किरीया बसिरहेकाे बेलामा उहाँमा संक्रमण देखिएकेा हाे । काेराेना अस्पतालमा सरेकाे हुनसक्छ ।” उनले भने । मेयर मिश्रका अनुसार संक्रमितका परिवार र सम्पर्कमा आएकालाइ क्वारेन्टाइनमा राखिएकाे छ । उनले चाँगुमा ४ जना थपिएकाे भनिएपनि दुवाकाेट ठेगाना भएका १ संक्रमित काठमाडाैंका भएकाे बताए ।

  सोमबार भक्तपुर नगरपालिकामा पनि ३ जना संक्रमित थपिएका   छन् ।  वडा नम्बर २ इताछेमा एक २४ वर्षका युुुवक, ब्यासिमा २९ वर्षिय र वडा नम्बर ९ च्यामासिंमा ३३ वर्षकी  युवती पनि संक्रमित भएका हुन् । भक्तपुर नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिका अनुसार संक्रमितकाे कन्ट्याक्ट् ट्रेसिङ कार्य भैरहेकाे छ भने संभावित संक्रमितकाे पहिचान गरी क्वारेनटाइनमा राख्न वडाध्यक्षहरु खटिसकेका छन् ।

  त्यसैगरी सूर्यविनायकमा २३ वर्षिय युवकमा संक्रमण देखिएकाे छ ।  उनी सुनपा २ वालकाेटका बासिन्दा हुन् । सूर्यविनायकका मेयर बासुदेव थापाले आफूलाइ आ्धिकारिक खबर नभएकाे र आफूले तत्कालै बुझेर त्यहाँ कडाइ गर्ने बताए भने मध्यपुर थिमिका मेयर मदनसुन्दर श्रेष्ठकाे माेबाइलमा सम्पर्क हुन सकेन । प्रमुख कार्यकारी अधिकृत उद्धव रिजालले भने आफूलाइ केही थाहाँ नभएकाे जानकारी गराए । मध्यपुर थिमिमा १ जना संक्रमित थपिएका छन् ।

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले काेराेना भाइरसकाे संक्रमण बढ्दै गएकाे देखिएकाले थप सतर्क बन्न अनुराेध गरेकी छन् ।आफूहरुकाे मात्र प्रयासले काेराेना नियन्त्रण हुन नसक्ने भन्दै उनले मास्क र सेनिटाइजरकाे प्रयाेग र सामाजिक दूरी कायम राख्नु सबैकाे कर्तब्य भएकाे बताइन् । सचेत भएर लकडाउन पालना नगरे स्थिति भयावह हुनसक्ने उनकाे चेतावनी  छ । भिडभाड नियन्त्रणका लागि मंगलबारबाट थप कडाइ गरिने उनले जानकारी गराइन् । कन्ट्याक्ट् ट्रेसिङ र सिल गर्ने कार्यमा प्रहरी परिचालन भएकाे उनकाे भनाइ  छ । भक्तपुर प्रहरी प्रमुख रहेकी एसपी तारादेवी थापाका अनुसार कन्ट्याक्ट् ट्रेसिङ र सिल गर्ने कार्य जारी छ र मंगलवार बिहानसम्म सकिनेछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...