News Portal

 • ठिमीमा पत्रिकाको ग्राहक बनाउन आएकी किसोरीलाई जबर्जस्ती करणी गर्ने युवक पक्राउ

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट ठिमी, ७ साउन
  १९१३ पटक
  ठिमी, ७ साउन

  पत्रिकाको ग्राहक बनाउन आएकी किसोरीलाई जबर्जस्ती करणी गरी बच्चा पाउन बाध्य बनाएको अभियोगमा एक युवक पक्राउ परेका छन् । पक्राउ पर्ने अभियुक्त मध्यपुर ठिमीस्थित मध्यपुर अस्पताल अगाडी मासु पसल गर्ने राजेश भनिने सुरेश भण्डारी हुन् ।

  २०७६ जेठ २७ गते भण्डारीले जबरजस्ती करणी गरेकी किसोरीको गर्भ रहन गएको र २०७६ माघ २६ गते उनले छोराको जन्म दिन बाध्य बनेको उजुरीपरेपछी भण्डारीलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले जनाएको छ ।

  कसरी भयो घटना
  महानगरीय प्रहरी वृत्त थिमिमा परेको उजुरी अनुसार पिडित भनिएकी १७ वर्षिया किसोरी पत्रिकामा ग्राहक बनाउने काम गर्थिन । सोहीक्रममा उनी २०७६ जेठ २७ गते मध्यपुर ठिमीस्थित मध्यपुर अस्पताल अगाडी मासु पसल गर्ने राजेश भनिने सुरेश भण्डारीको कोठामा पुगिन । २२ वर्षीय भण्डारीले आफू पत्रिकाको ग्राहक बनिदिने बताए । तर पैसा आफ्नो कोठामा रहेको भनी उनले पैसा दिने निहुँमा किसोरीलाई आफ्नो कोठामा पुर्याए ।

  पत्रिकाको ग्राहक बनाउन पुगेकी किसोरीमाथी नसोचेको अपराध आइपर्यो । उनलाई एक्लो पारी भण्डारीले डर, धाक धम्की दिई जबर्जस्ती करणी गरे ।

  किन भयो उजुरीमा ढिलाई

  जबर्जस्ती करणीको शिकार भएपछि किसोरी आत्तिइन् । डरत्रास र लाजका कारण उनले उक्त कुरा कसैलाई भनिनन् । जबरजस्ती करणी गरेकी किसोरीको गर्भ रहन गयो र अनपेक्षित गर्भ भएपनि गर्भपतनको समय घर्किसकेको थियो । २०७६ माघ २६ गते उनले छोराको जन्म दिन बाध्य बनिन् ।

  यो बिचमा पीडक भनिएका रामेछापको खाँडादेबी गाउपालिका वडा नं. ९ स्थायी घर भै मध्यपुर अस्पताल अगाडी मासु पसल गर्ने राजेश भनिने सुरेश भण्डारी फरार भैसकेका थिए । जबरजस्ती करणी मुद्दाको कसुर बमोजिम एक बर्षे हदम्याद भएता पनि कोभिड-१९ संक्रमणको कारण गत चैत ११ गतेबाट भएको बन्दाबन्दीको अवधिलाई शुन्य समय मानिने सर्वोच्च अदालतको निर्णय अनुसार जबरजस्ती करणी मुद्दाको एक बर्षे हद म्याद बाँकी नै रहेको हुँदा महानगरीय प्रहरी वृत्त थिमिमा उजुरी दर्ता भयो ।

  यसरी पक्राउ परे भण्डारी

  अभियुक्त भण्डारीले मध्यपुर अस्पताल अगाडीको मासु पसल छोडिसकेका थिए । उनी काठमाडौंको कालिमाटीमा पसल गरेर बसेका थिए । असार १४ गते जबर्जस्ती करणीको जाहेरी दर्ता भएपछी महानगरीय प्रहरी वृत्त ठिमीले भण्डारीको खोजी तिब्र बनायो । थिमि वृत्तबाट खटिएको विशेष प्रहरी टोलीले मंगलवार साँझ कालिमाटीबाट भण्डारीलाई पक्राउ गर्न सफल भएको र उनलाई थप अनुसन्धानका लागि बुधवार जिल्ला अदालतबाट ७ दिनको म्याद थप गरि महानगरीय प्रहरी वृत्त थिमिमा राखिएको भक्तपुर प्रहरी प्रमुख एसपी तारादेवी थापाले बताइन् ।

  पिडित किसोरी र बच्चा प्रहरी निगरानीमा

  पिडित भनिएकी १७ वर्षिया किसोरी र उनले जन्म दिएको बच्चालाई प्रहरीले उद्दार गरी सामाजिक संस्थाको जिम्मामा सुम्पिएको एसपी तारादेवी थापाले जानकारी गराइन् । उनका अनुसार उनीहरुको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...