News Portal

 • बिना मास्क हिड्नेलाई १ सय जरिवाना गराउँदै भक्तपुर प्रहरी

  निकेशा अधिकारी (तारा)/ भक्तपुरपाेस्टभक्तपुर, २० साउन
  २१४८ पटक
  भक्तपुर, २० साउन

  दुई किसोरीहरु प्रहरीसंग हारगुहार गरिरहेका थिए । उनीहरुलाई कुनै समस्या परेको भने थिएन । न त कुनै अपराधीलाई सजाय नै दिलाउनु थियो । बरु उनीहरुले उल्टै कानुनको उलंघन गरेका थिए । बिना मास्क हिँडडुल गरेपछि उनीहरु प्रहरीको फन्दामा परेका थिए । उनीहरुमध्ये एक किसाेरी बिना मास्क घुम्न निस्किएकी थिइन् । प्रहरीले रु १ सय जरिवाना गराउन खोजेपछि उनीहरु अबदेखि गल्ति नगर्ने बाचा गरिरहेका देखिन्थे ।

  यो दृश्य भक्तपुर दरवार स्क्यायरको हो । दरवार स्क्यायरको बाटो गरेर हिड्ने मानिसहरुलाई प्रहरीले निगरानीमा राखेको ड्युटीमा खटिएका प्रहरीले जानकारी गराए । बिना मास्क हिँड्डुल गर्नेलाई सचेत गराउने र रु १ सय जरिवाना गराउने निर्देशन भएपछि त्यसको कार्यान्वयन गरिएको प्रहरीको भनाइ छ । प्रहरी रसिद नै लिएर जरिवाना उठाउन बसेकाे देखिन्छ ।

  महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरकी प्रमुख रहेकी प्रहरी उपरीक्षक तारादेवी थापाका अनुसार मास्क नलगाई हिड्ने क्रम बढेपछि जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरको निर्देशन बमोजिम जरिवाना गराइएको हो । संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन २०२० अनुसार सरकारी आदेश नमानी मास्क नलगाई हिड्नेलाई रु १ सय जरिवाना गरिएको थापाले बताइन् । उनका अनुसार भिडभाड हुने स्थल पहिचान गरी मानिसहरुलाई निगरानीमा राख्न ब्यापक प्रहरी परिचालन गरिएको छ । दैनिक सयौं मानिसहरुलाई जरिवाना गराई सचेत गराएर छाडिएको उनको भनाइ छ।

  जिप्रका भक्तपुरले आइतवारबाट जरिवाना गराउन थालेको हो । साउन ७ बाट खुलेको लकडाउनपछि उपत्यकामा संक्रमण बढेका कारण गृह मन्त्रालयले मास्क प्रयोगलाई अनिवार्य गरेको छ । गृह मन्त्रालयको निर्देशन बमोजिम जिप्रका भक्तपुरले मास्क प्रयोग नगर्नेलाई निरुत्साहित गर्न जरिवाना गराएको प्रजिअ हुमकला पाण्डे बताउछिन् । मास्क नलगाउने मानिसहरुलाई कोभिड १९ संक्रमणको जोखिम प्रति सचेत गराउनु यसको उदेश्य रहेको प्रजिअ पाण्डेले प्रष्ट पारिन् । उनका अनुसार संक्रामक रोग नियन्त्रण ऐन २०२० अनुसार मास्क लगाउन दिइएको आदेशलाई अपहेलना गर्ने व्यक्ति उपर १ महीनासम्म कैद वा रु. १००।– सम्म जरिबाना वा दुवै सजाय हुनसक्छ ।

  ड्युटीमा खटिएका प्रहरी भने मास्क नलगाएका मानिसहरुसंग आजित छन् । मास्क नलगाई हिड्नेहरुमा धेरैजसो बालबालिका र जेष्ठ नागरिक रहेको र उनीहरुलाई जति सचेत गराए पनि नभएको प्रहरीको गुनासो छ । ”युवाहरुलाई कडाइ गरेर पनि जरिवाना तिराइन्छ तर बालबालिका र जेष्ठ नागरिकलाई जरिवाना गराउन धेरै गाह्रो महसुस गरिएको छ ।”नाम नबताउने सर्तमा ड्युटीमा खटिएका एक प्रहरीले भने ।

  बालबालिका र जेष्ठ नागरिकलाई कोभिड १९ को जोखिम झन् ज्यादा रहने हुँदा अनावस्यक काममा बाहिर ननिस्कन र निस्कीनै परे मास्क लगाउन र स्वास्थ्य सुरक्षा सम्बन्धी मापदण्ड पालना गर्न स्वास्थ्य कार्यालय भक्तपुरका प्रमुख कृष्ण बहादुर मिजार सुझाव दिन्छन् । कोभिड संक्रमणबाट आफू बच्न र अरुलाई पनि बचाउन मास्कको प्रयोगलाई आम मानिसहरुले अनिवार्य गर्नुपर्ने र सामाजिक दुरी कायम राख्नुपर्ने उनको भनाइ छ ।

   

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...

  भूकम्प पीडित पत्रकारलाई प्रेस सेन्टर ललितपुरको न्यानाे ज्याकेट

  प्रेस सेन्टर ललितपुरले भूकम्प पीडित पत्रकारहरुलाई न्यानाे ज्याकेट उपलब्ध गराउने भएको छ । भूकम्पबाट पालमुनि...

  उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन्...

  चार दिने युएई भ्रमणमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डका दुई दर्जन उपलब्धी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड जलवायु सम्मेलनमा भाग लिएर आइतबार स्वदेश फर्किएका छन् । उनले चार...