News Portal

 • नपलीमा एक गृहिणी महिलामा कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएपछि स्थानीय चिन्तित

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २० भदौ
  २७५३ पटक
  भक्तपुर, २० भदौ

  फाइल फाेटाे

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ नपली सृजनानगरस्थित एक कोरोना संक्रमितको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग हुन नसकेपछि स्थानीय चिन्तित बनेका छन् । प्राय बाहिर ननिस्कने एक ४२ वर्षया गृहिणी महिलामा कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएपछि स्थानीय चिन्तित बनेका हुन् ।

  कोरोना भाइरस संक्रमण (कोभिड १९) को लक्षण देखिएपछि भक्तपुर अस्पताल पुगेकी उनको स्वाब परीक्षण गर्दा शुक्रवार कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएको हो । उनी संगै स्वाब दिएका उनका श्रीमानमा भने संक्रमण नदेखिएको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  संक्रमित महिला हाल नपली स्थित निवासमै होम आइसोलेसनमा रहेकी छन् । उनलाई चिकित्सकीय निगरानीको व्यवस्था नभएको र परिवारको स्वाब परीक्षणमा समेत चासो नदिइएको स्थानीयको गुनासो छ । स्वास्थ्यकर्मी समेत रहेका गायक एवं सामाजिक अभियन्ता कपिल कस्पालले कोभिड संक्रमितको परिवार र कन्ट्याक्ट ट्रेसिंगमा परेका सबैको स्वाब परीक्षण गरिनुपर्ने बताएका छन् । उनले बाहिर धेरै ननिस्कने गृहिणीमा कोरोना पुष्टि हुनुले समुदायमा कोरोना रहेको हुनसक्ने आशंका प्रकट गरे । नपलीका स्थानीय समेत रहेका कस्पालले उक्त क्षेत्रमा रहेका किराना, डेरी, तरकारी पसल लगायत समुदायमा रहेका अन्यमा समेत कोरोना परीक्षण गरिनुपर्ने बताए ।

  यस सम्बन्धमा जिल्लास्थित जनस्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख कृष्णबहादुर मिजारसंग सम्पर्क गर्दा उनले कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षणको कार्य नगरपालिकाको भएको बताए । भक्तपुर १ का जनप्रतिनिधिसमेत रहेका स्थानीय सूर्यप्रसाद श्रेष्ठका अनुसार संक्रमित पुष्टि भएकी महिलाको घर सिल गरिसकिएको छ भने उनको सम्पर्कमा रहेकाको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गर्ने कार्यका लागि वडा सचेत छ । कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षण ३ देखि ७ दिन भित्र गरिसक्नुपर्ने मापदण्ड रहेको भन्दै कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षण नै हुँदैन कि भन्ने आशंका नगर्न वडा सदस्य श्रेष्ठले स्थानीयलाई अनुरोध समेत गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...