News Portal

 • नपलीमा एक गृहिणी महिलामा कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएपछि स्थानीय चिन्तित

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २० भदौ
  ३००२ पटक
  भक्तपुर, २० भदौ

  फाइल फाेटाे

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ नपली सृजनानगरस्थित एक कोरोना संक्रमितको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग हुन नसकेपछि स्थानीय चिन्तित बनेका छन् । प्राय बाहिर ननिस्कने एक ४२ वर्षया गृहिणी महिलामा कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएपछि स्थानीय चिन्तित बनेका हुन् ।

  कोरोना भाइरस संक्रमण (कोभिड १९) को लक्षण देखिएपछि भक्तपुर अस्पताल पुगेकी उनको स्वाब परीक्षण गर्दा शुक्रवार कोरोना पोजेटिभ पुष्टि भएको हो । उनी संगै स्वाब दिएका उनका श्रीमानमा भने संक्रमण नदेखिएको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  संक्रमित महिला हाल नपली स्थित निवासमै होम आइसोलेसनमा रहेकी छन् । उनलाई चिकित्सकीय निगरानीको व्यवस्था नभएको र परिवारको स्वाब परीक्षणमा समेत चासो नदिइएको स्थानीयको गुनासो छ । स्वास्थ्यकर्मी समेत रहेका गायक एवं सामाजिक अभियन्ता कपिल कस्पालले कोभिड संक्रमितको परिवार र कन्ट्याक्ट ट्रेसिंगमा परेका सबैको स्वाब परीक्षण गरिनुपर्ने बताएका छन् । उनले बाहिर धेरै ननिस्कने गृहिणीमा कोरोना पुष्टि हुनुले समुदायमा कोरोना रहेको हुनसक्ने आशंका प्रकट गरे । नपलीका स्थानीय समेत रहेका कस्पालले उक्त क्षेत्रमा रहेका किराना, डेरी, तरकारी पसल लगायत समुदायमा रहेका अन्यमा समेत कोरोना परीक्षण गरिनुपर्ने बताए ।

  यस सम्बन्धमा जिल्लास्थित जनस्वास्थ्य कार्यालयका प्रमुख कृष्णबहादुर मिजारसंग सम्पर्क गर्दा उनले कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षणको कार्य नगरपालिकाको भएको बताए । भक्तपुर १ का जनप्रतिनिधिसमेत रहेका स्थानीय सूर्यप्रसाद श्रेष्ठका अनुसार संक्रमित पुष्टि भएकी महिलाको घर सिल गरिसकिएको छ भने उनको सम्पर्कमा रहेकाको कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग गर्ने कार्यका लागि वडा सचेत छ । कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षण ३ देखि ७ दिन भित्र गरिसक्नुपर्ने मापदण्ड रहेको भन्दै कन्ट्याक्ट ट्रेसिंग र परीक्षण नै हुँदैन कि भन्ने आशंका नगर्न वडा सदस्य श्रेष्ठले स्थानीयलाई अनुरोध समेत गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने

  भक्तपुरमा पहिलो पटक तीन पुस्ते फोटो प्रदर्शनी हुने भएको छ। भक्तपर पर्यटन विकास समितिका अध्यक्ष...

  राप्रपाबाट निर्वाचित सांसद निलम्बित

  राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट निर्वाचित प्रदेश सांसदको पद निलम्बनमा परेको छ । कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर ३...

  रक्सि नखाउ भन्दा गयो ज्यान

  रूकुम पश्चिममा हजुरबाको हत्या आरोपमा प्रहरीले नातिलाई पक्राउ गरेको छ । रुकुम पश्चिमको मुसिकोट नगरपालिका-१२...