News Portal

 • गत असोजदेखिको तबल नपाएपछि निजी विद्यालयका शिक्षक आन्दोलित

  ७८५ पटक

  महेन्द्रनगर, २९ भदौ । कञ्चनपुरका संस्थागत विद्यालयका शिक्षक लामो समयदेखि पारिश्रमिक नपाएपछि आन्दोलित भएका छन् । निजी विद्यालयका शिक्षकहरु विद्यालय सञ्चालकहरुले लकडाउनको बाहानामा पारिश्रमिक नदिएको भन्दै आइतबार भीमदत्तनगरपालिकामा धर्ना दिएका छन् ।

  पारिश्रमिक पाउनुपर्ने माग राख्दै पटक पटक सम्बन्धित निकायसँग हारगुहार गरे पनि सुनुवाइ नभएपछि बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रिएको उनीहरुको भनाइ छ । संस्थागत विद्यालयका शिक्षकको संगठन ुसंस्थागत विद्यालय शिक्षक युनियनुले गत बिहिबार कञ्चनपुरको भीमदत्त नगरपालिकाको शिक्षा शाखामा लगाएको ताला नगरपालिकाले बिना जानकारी तोडेपछि उनीहरु नगरपालिकाको मुल गेटमा धर्ना दिएका हुन् । पारिश्रमिकका लागि पटक पटक सम्बन्धित निकायसँग हारगुहार गर्दा समेत सुनुवाइ नभएको शिक्षक नरेन्द्र सिंह भण्डारीले बताए । उनले केही विद्यालयले गत शैक्षिकशस्त्रको समेत तलब नदिएको बताए ।

  कोरोना भाइरसका कारण चैत्रदेखि विद्यालय बन्द भयो । त्यो भन्दा अगाडि गत असोजदेखिको तलब दिएको छैनु, भण्डारीले भने, निजी विद्यालयले शिक्षकको श्रमशोषण गरेको छ । तलब माग गर्दा विद्यालय सञ्चालकले हामीसँग पैसा छैन जेजे गनुर्स गनुर्स भन्छन् ।

  संस्थागत विद्यालय शिक्षक युनियनका अध्यक्ष चन्द्र धामीले सम्बन्धित निकायमा पटक पटक ताकेता गर्दा समेत शिक्षकहरुको मागको सम्बोधन गर्नुको साटो बिना छ्लफल र जानकारी बिना शिक्षकहरुले लगाएको ताला तोडेकाले बाध्य भएर आन्दोलनमा उत्रिनुपरेको बताए । हामीले पाउनुपर्ने पारिश्रमिक पाउनुपर्छ । यहाँ निजी विद्यालयहरुले शिक्षकहरुको श्रमशोषण गरिरहेका छन्, उनले भने, हामीले पाउनुपर्ने पारिश्रमिक नपाएपछि थप आन्दोलनका कार्यक्रम अगाडि बडढाउँछौं ।

  भीमदत्तनगरपालिकाले भने शिक्षकहरुको माग सम्बोधनका लागि नगरका सबै निजी विद्यालयहरुलाई पत्र पठाइसकेको जनाएको छ । यता विद्यालय सञ्चालकले विद्यालयले शुल्क उठाउन नपाएपछि शिक्षकलाई तलब दिन नसकिएको बताएका छन् । प्याबसन कञ्चनपुरका अध्यक्ष महाशर्मा न्यौपानेले केन्द्रीय तहमा प्याबसन एनप्याबसन र शिक्षहरुसँग सरकारको मातहतमा भएको छलफलले चैत्रसम्मको तबल उपलब्ध गराउने र बैशाख यताको व्यवहारिक हिसाबले भुक्तानी गर्ने सहमती भएको बताइएको छ । अन्नपूर्ण पोस्ट्बाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खसीबोका चोरेर मासु बेच्ने गिरोह भक्तपुरमा समातियो

  भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट घरको गोठमा बाँधिएका खसीबोका चोरीएको गुनासोले गर्दा सक्रिय प्रहरीले चोरीमा संलग्न दुई...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड शनिवार सूर्यविनायक आउने

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भक्तपुर आउने भएका छन् । शनिवार दिउँसो उनी भक्तपुरको सूर्यविनायक आउने...

  गृहमा रविले नसकेको रेकर्ड राख्न श्रेष्ठ सफल : पहिलो निर्णयले नै जोगियो देशको दैनिक पाँच लाख

  गृह मन्त्रालय सम्हाल्न पुगेका उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले सुराकीको नाममा गृहमन्त्री र गृहसचिवले खर्च गर्न पाउने...

  अरनिको हाइवेस्थित पलासेमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको निधन

  भक्तपुरको अरनिको हाइवेस्थित सूर्यविनायक ९ पलासेचोकमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक मोटरसाइकल चालकको ज्यान गएको छ...

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...