News Portal

 • भक्तपुर प्रहरीलाई अर्को सफलता : लुटेराहरु रातोपाटीबाट ३ घन्टामै पक्राउ

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, १३ साउन
  २२६० पटक
  भक्तपुर, १३ साउन
  भक्तपुर १० कमलविनायकमा लुटेराहरुले फिल्मी शैलीमा पैसा लुटेर फरार भए । एकाविहानै सस्तोमा डलर साट्न रुपैया लिएर सूर्यविनायकबाट कमलविनायकस्थित बसपार्क पुगेका एक व्यक्ति लुटिए । बिहान करिब ०७:४५ बजे पांच लाख नगद लुटेर फरार भएका युवकहरु अन्तत ३ घण्टा नबित्तै प्रहरीको फन्दामा परे ।

  भक्तपुर १० कमलविनायकस्थित बसपार्कबाट दोलखा घर भई हाल सुर्यबिनायक बस्ने एक व्यक्तिलाई डलर देखाई सस्तोमा साटी दिन्छु भनि नेपाली ५ लाख रुपैंया लुटी फरार भएका युवकहरु चाँगुनारायण न.पा. ८, रातोपाटीबाट उम्कन पाएनन् ।

  ब्यापक सर्च अभियानमा रहेको प्रहरी टोलीले उक्त लुटपाटमा संलग्न रहेको अभियोगमा २ जनालाई पक्राउ गर्न सफल भएको महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरले जनाएको छ । लुटपाटको सूचना प्राप्त हुना साथ महानगरीय प्रहरी परिसर, भक्तपुर र महानगरीय प्रहरी वृत्त जगातीबाट खटिएको प्रहरी टोलीले घटनामा संलग्नहरुलाई नियन्त्रणमा लिन सफल भएको परिसरका सूचना अधिकारी सुवास बुढाथोकीले बताए ।

  पक्राउ पर्नेमा सिन्धुपाल्चोकको बाह्रबिसे घर भई हाल चारदोबाटोमा डेरा गरी बस्ने वर्ष २३ को विमल भण्डारी र वर्ष२१ को निर्मल भण्डारी रहेका प्रहरी निरीक्षक बुढाथोकीले जनाएका छन् । उनीहरुलाई आजै विहान करिब १० बजेको समयमा चाँगुनारायण ८, रातोपाटीबाट नियन्त्रणमा लिई थप अनुसन्धान भईरहेको प्रहरीको भनाइ छ ।

  उनीहरुको साथ् बाट प्रहरीले नेपाली रुपैंया – ३,३१,०००।– (तिन लाख एकतिस हजार),बिभिन्न कम्पनीका मोबाईल – २ थान, मोटरसाइकल – १ थान (२२० सि.सि.को पल्सर ) ,पर्स – २ थान र विभिन्न देशको डलर – ८ थान (अमेरिकी डलर समेत रहेको ) बरामद गरिएको प्रहरी निरीक्षक बुढाथोकीले बताए ।

  यस अघि गत बिहीवार मात्र प्रहरीले बालकोटमा डलर साट्ने बहानामा पैसा लुट्ने लुटेरा भएको अभियोगमा मध्यपुर थिमि बाट पाँच जना पक्राउ गरेको थियो । उनीहरु पक्राउ परे संगै प्रहरीले डलर देखाई पैसा लुट्ने लुटेराको गुथ्थी समाधान भएको बिस्वास लिएको थियो । उक्त घटनाको ४ दिन नबित्तै भएको आजको घटनाम पनि सिन्धुपाल्चोक बाह्रबिसेकै युवकहरु संलग्न हुनुले यस प्रकृतीको घटनामा बिगत लामो समय देखि एउटै समूह सक्रिय रहेको प्रहरीको आशंका रहेको छ ।

  भक्तपुरमा साउन यता मात्र सस्तोमा डलर साटी दिने बहानामा पैसा लुटपाटका छ वटा घटना भएका छन् जसमा करिब ३० लाख रकम लुटिएको छ । पछिल्लो २ घटनामा संलग्न हरु पक्राउ परेसंगै प्रहरी सक्रियतालाई लिएर मानिसहरुले प्रहरी प्रशासनको प्रशंसा गरिरहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  आफ्नै जीवनको संस्मरण समेटिएको पुस्तक यमलोकको...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...