News Portal

 • इन्डाेस्काेपी गर्दा इवामुरा अस्पतालले ज्यान जाेखिममा पारेकाे भन्दै आफन्तहरु आन्दाेलित

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १५ असोज
  २१४८ पटक
  भक्तपुर, १५ असोज

  भक्तपुर नगरपालिका १ स्थित इवामुरा मेमोरियल अस्पतालले सामान्य बिरामीलाई सिकिस्त बनाएको भन्दै आफन्तहरु आन्दोलित भएका छन् । बिहान १० बजेदेखि आन्दोलनमा उत्रिएका उनीहरु अझै अस्पतालमै धर्ना बसिरहेका छन् ।

  गत शुक्रवार इन्डाेस्काेपी गर्न आफै हिडेर इवामुरा मेमोरियल अस्पताल गएका भक्तपुर ७ का ४७ वर्षीय लक्ष्मीकुमार लाखाजुकाे ज्यान अस्पतालको लापरवाहीले जाेखिममा परेकाे उनका आफन्तहरुको आरोप छ । अस्पतालकाे लापर्वाही र चिकित्सककाे हेलचक्रयाइँपूर्ण इन्डाेस्काेपीका कारण मुटुमा क्षति पुगेकाे लाखाजुका एक आफन्तले बताए ।

  इवामुराले विरामीकाे मृत्यु भयाे भनेकाेमा अहिले नर्भिक अस्पतालमा अन्तिम अवस्थामा मृत्युसँग लड्दै भेन्टिलेटरमा राखी उपचार भइरहेकाे आफन्तको भनाइ छ । इवामुरा अस्पतालले पटक पटक यस्ताे घट्ना दाेहर्याएका कारण दोषी लाई कारवाहीको दायरामा ल्याउन अस्पताल घेराउ गर्नुपरेको पिडित परिवारको जिकिर रहेको छ ।

  ठमठम हिडेर पेटको इन्डोस्कोपी गर्न इवामुरा गएका लाखाजुकाे नर्भिक अस्पतालमा भेन्टिलेटरमा राखी उपचार भइरहेकाे बताइएको छ । पिडित पक्षले सोको सम्पूर्ण खर्च इवामुराले व्यहोर्नुपर्ने र सामान्य चेकचाँजमा ज्यान जोखिममा पार्ने अस्पताल र संलग्न स्वास्थ्यकर्मीमाथि कडा कारवाही हुनुपर्ने माग राखेका छन् ।

  महानगरीय प्रहरी वृत्त ठिमीका डिएसपी ऋषिराम कडेलको मध्यस्थतामा पिडित पक्ष र अस्पताल प्रशासन बीच अहिले बार्ता भैरहेको जानकारी प्राप्त भएको छ । ३ घण्टादेखि जारी वार्ता अझै पनि निष्कर्षमा पुग्न सकेको छैन । सयौंको संख्यामा आफन्तहरु इवामुरा अस्पताल घेराउ गर्न पुगेपछि ब्यापक प्रहरी परिचालन गरिएको छ । कटुन्जे, दुवाकोट र दुधपाटी प्रभागका प्रहरी पनि इवामुरामा केन्द्रित गरिएका छन् भने इन्स्पेक्टरको कमाण्डमा शसस्त्र प्रहरीको ठूलो फोर्ससमेत तैनाथ गरिएको देखिन्छ ।

  अपडेट : प्रहरी हस्तक्षेपपछि अस्पतालमा कुनै अप्रिय घटना घट्न पाएन । साँझ अबेर दुवै पक्षबीचको वार्ता सकारात्मक भएको भनिएपनि आधिकारिक धारणा बाहिर आएकाे छैन । यद्यपी, राती प्रदर्शनकारीहरु देखिएका छैनन् ।

   

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...