News Portal

 • प्रधानमन्त्रीद्वारा मन्त्रिपरिषद बिस्तार : बस्नेतलाई मन्त्री बन्न आफ्नै गुटका नेता बाधक

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २८ असोज
  २०४१ पटक
  भक्तपुर, २८ असोज

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रीमंडल पुनर्गठन गरेका छन् । केही नयाँ अनुहार भित्राउदै उनले मन्त्रीमंडल पुनर्गठन गरेका हुन् । प्रधानमन्त्रीको सिफारिसमा राष्ट्रपतिद्वारा मन्त्रीपरिषद पुनर्गठन गरिएको राष्ट्रपति कार्यालयले जनाएको हो ।

  पुनर्गठन भएको मन्त्रीमंडलमा केही नयाँ अनुहार भित्रिएका छन् भने केही पुराना मन्त्रीहरुको जिम्मेवारी समेत हेरफेर गरिएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीले अर्थमन्त्रीमा विष्णु पौडेल, महिला बालबालिका तथा जेष्ठ नागरिक मन्त्रीमा लीलानाथ श्रेष्ठ र शहरी विकासमन्त्रीमा कृष्णगोपाल श्रेष्ठलाई नियुक्त गरेका छन् ।  प्रधानमन्त्री ओलीले तीनै जना आफु निकट नेताहरुलाई मन्त्री नियुक्त गरेका हुन् । महिला बालबालिकामा रहेका पार्बत गुरुङले  संचार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालय पाएका छन् ।

  प्रधानमन्त्रीले उपप्रधान एवं रक्षा मन्त्री रहेका ईश्वर पोखरेललाई रक्षा मन्त्रालयको जिम्मेवारीबाट हटाएका छन् भने उनलाई प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद कार्यालयमा ल्याएका छन् । पोखरेलले सम्हाल्दै आएको रक्षाको जिम्मेवारी प्रम आफैले लिएका छन् ।

  अनेक अड्कलबाजीका बीच प्रम ओलीले अचानक मन्त्रीमंडल बिस्तार गरेसंगै यस अघि मन्त्री बन्ने चर्चामा रहेका नेताहरु चित् परेका छन् । मन्त्रीका बलिया दावेदार मानिएका भक्तपुरका सांसद एवं नेकपा केन्द्रीय सदस्य महेश बस्नेत नयाँ मन्त्री मण्डलमा अटाउन सकेनन् । यद्यपी दशैपछि पुन: मन्त्रीपरिषद पुनर्गठनको सम्भावना रहेको र त्यसमा बस्नेतलाई पार्ने आश्वासन दिइएको बताइन्छ । अब मन्त्री थप गर्नुपर्दा पुरानोलाई हटाउनुको बिकल्प भने छैन । किनभने, संविधान अनुसार पच्चीस जनाको संख्या भन्दा बढी संख्याको मन्त्रीपरिषद बनाउन नपाउने व्यवस्था गरिएको छ । प्रधानमन्त्रीले आफूसंग रहेको रक्षा दिएमा अर्का एक नेता भने अझै अटाउन सक्ने सम्भावना छ ।

  संचार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालयको मन्त्री हुने हल्ला चलेका सांसद बस्नेतको शहरी बिकाशमा भने बलियो सम्भावना रहेको थियो । चुनावमा पराजित हुँदा मन्त्री बन्न सफल केपी ओली गुटका नेता भनेर पनि चिनिने बस्नेतलाई केपी ओली नै प्रधानमन्त्री भएकाे बेलामा भने मन्त्री बन्न उनकै गुटका नेताहरु बाधक बनेको श्रोतको भनाइ छ ।यस अघिको मन्त्रीमण्डल बिस्तारमा पनि भाैतिक पुर्वाधार तथा यातायात र शहरी बिकाशमा बस्नेतले रुची राखेका थिए । भाैतिक पुर्वाधार तथा यातायातमा नेता सुवास नेम्वाङले आफ्नै भाइलाइ ल्याएपछि र  तत्कालिन संचार तथा सूचना प्रविधि मन्त्री गोकुल बास्कोटाले शहरी बिकाश समेत लिएपछि बस्नेत मन्त्री बन्नबाट बन्चित बनेका थिए । यद्यपी, त्यतिबेला उनलाई खेलकुद मन्त्रालयको प्रस्ताव आएको भएपनि जान नचाहेको बस्नेत निकट श्राेतले जनाएकाे थियाे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...