News Portal

 • खसीबोकाको कारोबारः आर्थिक गतिविधि विस्तार

  ४३१ पटक

  काठमाडौं, ४ कार्तिक । काठमाडौँ उपत्यकालगायत देशका विभिन्न भागमा खसीबोका, भेडा र च्याङ्ग्राको कारोबार बढेको छ । दसैँलगायतका चाडपर्व आउँदा कारोबारमा भएको वृद्धिले राजधानीदेखि गाउँसम्म आर्थिक गतिविधि विस्तार गरेको छ । विभिन्न क्षेत्रमा कार्यरत महिला सहकारीमार्फत बाख्रापालन र खसीबोकाको कारोबार हुँदा स्थानीय स्तरमा ठूलो परिमाणमा आर्थिक गतिविधि भएको छ ।
  राजधानीका उपभोक्ताका लागि खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनी लिमिटेडले र निजी क्षेत्रबाट खसीबोका, भेडा र च्याङ्ग्रा बिक्री गर्न थालिएको छ । खाद्यले बिक्रीका लागि ल्याएका ६०० खसीबोका

  सोमबारबाट बेच्न थालेकामा एकै दिनमा सकिएका छन् । थापाथलीमा रहेको प्रादेशिक कार्यालय परिसरबाट कम्पनीले जिउँदो खसीबोका प्रतिकेजी ५५० रुपियाँमा बिक्री गरेको हो ।

  बजारमा भन्दा एक सय रुपियाँ सस्तो मूल्यमा कम्पनीले बिक्री गरेपछि ल्याइएका खसीबोका एक दिनमै बिक्री भएको कम्पनीले जनाएको छ । बजारमा जिउँदो खसीबोका प्रतिकेजी ६०० देखि ६५० रुपियाँ पर्ने भएपछि खाद्य कम्पनीले ५५० रुपियाँमा बिक्री गरेको छ । कम्पनीका सूचना अधिकारी शर्मिला सुवेदीले खसीबोकामध्ये ५८० बिक्री भइसकेको र अझै किन्नलाई उपभोक्ता आइरहेकाले सकिने अवस्था देखिएको जानकारी दिनुभयो ।

  मकवानपुर समाचारदाताका अनुसार खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले काठमाडौँमा बिक्री गर्न हेटौँडाबाट चार सय खसीबोका खरिद गरेको थियो । कम्पनीको वीरगञ्जस्थित शाखा कार्यालयका प्रमुख विकास कटुवालले काठमाडौँको माग र केन्द्रीय कार्यालयको निर्देशनअनुसार बढी सङ्ख्यामा आएमा थप खसीबोका अवस्थाअनुसार खरिद गर्न सकिने बताउनुभयो । कम्पनीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नेत्रप्रसाद सुवेदीले पहिलो चरणमा कम्पनीले बिक्री गर्ने एक हजार खसीबोकामध्ये दाङबाट ल्याउनुपर्ने ६०० मध्ये २०० आइसकेको र बाँकी ४०० भोलिसम्म आइपुग्ने बताउनुभयो ।

  च्याङ्ग्रा प्रतिकेजी हजारमा
  हरेक वर्ष दशैँमा खसीबोका तथा च्याङ्ग्रा बिक्री गर्दै आएको खाद्यले यस वर्ष च्याङ्ग्रा ल्याएन । तर केही निजी क्षेत्रका व्यापारीले मुस्ताङबाट ल्याएर बेच्न थालेका छन् । निजी व्यापारीले भक्तपुरको सल्लाघारीमा जिउँदो च्याङ्ग्रा प्रतिकेजी एक हजार रुपियाँमा बिक्री गरिरहेका छन् । गोरखापत्र दैनिकबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...