News Portal

 • खसीबोकाको कारोबारः आर्थिक गतिविधि विस्तार

  ५१२ पटक

  काठमाडौं, ४ कार्तिक । काठमाडौँ उपत्यकालगायत देशका विभिन्न भागमा खसीबोका, भेडा र च्याङ्ग्राको कारोबार बढेको छ । दसैँलगायतका चाडपर्व आउँदा कारोबारमा भएको वृद्धिले राजधानीदेखि गाउँसम्म आर्थिक गतिविधि विस्तार गरेको छ । विभिन्न क्षेत्रमा कार्यरत महिला सहकारीमार्फत बाख्रापालन र खसीबोकाको कारोबार हुँदा स्थानीय स्तरमा ठूलो परिमाणमा आर्थिक गतिविधि भएको छ ।
  राजधानीका उपभोक्ताका लागि खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनी लिमिटेडले र निजी क्षेत्रबाट खसीबोका, भेडा र च्याङ्ग्रा बिक्री गर्न थालिएको छ । खाद्यले बिक्रीका लागि ल्याएका ६०० खसीबोका

  सोमबारबाट बेच्न थालेकामा एकै दिनमा सकिएका छन् । थापाथलीमा रहेको प्रादेशिक कार्यालय परिसरबाट कम्पनीले जिउँदो खसीबोका प्रतिकेजी ५५० रुपियाँमा बिक्री गरेको हो ।

  बजारमा भन्दा एक सय रुपियाँ सस्तो मूल्यमा कम्पनीले बिक्री गरेपछि ल्याइएका खसीबोका एक दिनमै बिक्री भएको कम्पनीले जनाएको छ । बजारमा जिउँदो खसीबोका प्रतिकेजी ६०० देखि ६५० रुपियाँ पर्ने भएपछि खाद्य कम्पनीले ५५० रुपियाँमा बिक्री गरेको छ । कम्पनीका सूचना अधिकारी शर्मिला सुवेदीले खसीबोकामध्ये ५८० बिक्री भइसकेको र अझै किन्नलाई उपभोक्ता आइरहेकाले सकिने अवस्था देखिएको जानकारी दिनुभयो ।

  मकवानपुर समाचारदाताका अनुसार खाद्य व्यवस्था तथा व्यापार कम्पनीले काठमाडौँमा बिक्री गर्न हेटौँडाबाट चार सय खसीबोका खरिद गरेको थियो । कम्पनीको वीरगञ्जस्थित शाखा कार्यालयका प्रमुख विकास कटुवालले काठमाडौँको माग र केन्द्रीय कार्यालयको निर्देशनअनुसार बढी सङ्ख्यामा आएमा थप खसीबोका अवस्थाअनुसार खरिद गर्न सकिने बताउनुभयो । कम्पनीका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत नेत्रप्रसाद सुवेदीले पहिलो चरणमा कम्पनीले बिक्री गर्ने एक हजार खसीबोकामध्ये दाङबाट ल्याउनुपर्ने ६०० मध्ये २०० आइसकेको र बाँकी ४०० भोलिसम्म आइपुग्ने बताउनुभयो ।

  च्याङ्ग्रा प्रतिकेजी हजारमा
  हरेक वर्ष दशैँमा खसीबोका तथा च्याङ्ग्रा बिक्री गर्दै आएको खाद्यले यस वर्ष च्याङ्ग्रा ल्याएन । तर केही निजी क्षेत्रका व्यापारीले मुस्ताङबाट ल्याएर बेच्न थालेका छन् । निजी व्यापारीले भक्तपुरको सल्लाघारीमा जिउँदो च्याङ्ग्रा प्रतिकेजी एक हजार रुपियाँमा बिक्री गरिरहेका छन् । गोरखापत्र दैनिकबाट

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...