News Portal

 • भक्तपुर पोष्टद्वारा पनि भक्तपुरको काेभिड व्यवस्थापन कोषमा रु १० हजार प्रदान

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, ६ कात्तिक
  १०५५ पटक
  भक्तपुर, ६ कात्तिक

  भक्तपुरबाट प्रकाशित हुने लोकप्रिय अनलाइन पत्रिका भक्तपुर पोष्ट डट कमले पनि भक्तपुरमा कोरोना भाइरस संक्रमण (कोभिड १९) रोकथाम र नियन्त्रणका लागि आर्थिक सहयोग गरेको छ । भक्तपुर नगरपालिकाको प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा भक्तपुर पोष्टले नगद १० हजार रुपैयाँ सहयोग प्रदान गरेको हो ।

  बिहीवार नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिलाई सम्पादक संजीप घिमिरेले नगद हस्तान्तरण गरेका हुन् । उक्त अवसरमा वडा नम्बर ९ का वडाध्यक्ष रवीन्द्र ज्याख्व, भक्तपुरपोष्टका पत्रकार एवं व्यवस्थापक राजेशमान मानन्धर र नगरपालिकाकी प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापति लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

  कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणको लागि भक्तपुर नगरपालिकालाई प्राप्त सहयोगको लागि नगरपालिकाको तर्फबाट नगरप्रमुख सुनिल प्रजापतिले भक्तपुरपोष्टलाई धन्यवाद ज्ञापन गरेका छन् । कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणमा संचार माध्यम थप संवेदनशील भएर जनतालाई सुसुचित गर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याउदै उनले चाडबाडलाई औपचारिकतामा सिमित गर्न र अनावश्यक आवतजावत, सम्पर्क र भिडभाड रोक्न प्रेरित गर्ने संदेश सस्प्रेषण हुने अपेक्षा समेत व्यक्त गरे ।

  सवैको सामुहिक प्रयासबाट मात्र कोभिड माथि विजय प्राप्त गर्न सकिने बताउदै नगरप्रमुख प्रजापतिले दाताहरुको विश्वासले काम गर्न थप प्रेरित गरेको बताए । ” स्वस्फुर्तरुपले दाताहरुले प्रकोप व्यवस्थापन कोषमा सहयोग गरिरहनु भएको छ । नगरपालिकाले सहयोगको सहि सदुपयोग गर्छ भन्ने तपाईहरुको विश्वास नै हाम्रो लागि कोभिडसंग लड्ने हतियार हो ।” नगरप्रमुख प्रजापतिले भने ।

  संघीय सरकारले कोभिड १९ परीक्षण र आइसोलेसन खर्च बिरामीबाट असुल गर्न खोज्नु दुखद र लोककल्याणकारी राज्यको सिद्धान्त विपरित भएको भन्दै नगरप्रमुख प्रजापतिले भक्तपुरमा कोभिड १९ परीक्षण र आइसोलेसन सेन्टर संचालनमा यसले चुनौती थपेको प्रतिक्रिया दिएका छन् । बागमती प्रदेशले सेवा यथावत राखेको भनेपनि धुलिखेलस्थित प्रदेशको प्रयोगशालाले भक्तपुरबाट संकलित स्वाब परीक्षण गर्न नमानेको उनले खुलासा गरे । संघ र प्रदेशको चालाले स्थानीय तहमा अन्योलता छाएको उनको भनाइ छ । ” संघ र प्रदेशको चालाले कोभिड १९ नियन्त्रण चुनौतीपूर्ण बनेको छ । यद्यपी, भक्तपुर नगरपालिका आफ्नो क्षमताले भ्याएसम्म यसलाई परास्त गर्न प्रतिवद्ध छ ।” उनले भने ।

  भक्तपुरपोष्टका सम्पादक संजीप घिमिरेले भक्तपुर नगरपालिकाको तीब्र इच्छाशक्ति र अर्जुन दृष्टिका कारण घना बस्ती भएता पनि तुलनात्मकरुपमा काेभिडकाे कम संक्रमण भएको भन्दै जनताप्रतिको जिम्मेवारी बोध अनुकरणीय रहेको बताएका थिए । ”हामीले धन भएर होइन, मन भएर आर्थिक सहयोग गरेका हौँ । याे जनस्तरबाट पनि उपचार खर्च जुटाउन सकिन्छ भन्ने संदेश पनि हाे ।” घिमिरेले भने । त्यसैगरी व्यवस्थापक राजेशमान मानन्धरले आगामी दिनमा अन्य नगरपालिकामा पनि सहयोग गर्दै जाने लक्ष रहेको बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...