News Portal

 • भक्तपुरको ‘औद्योगिक क्षेत्र’ हटाउन सांसदसहितको टोली सिंहदरवारमा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १७ कात्तिक
  २४३५ पटक
  भक्तपुर, १७ कात्तिक

  भक्तपुर नगरपालिकाको वडा नम्बर २ स्थित औद्योगिक क्षेत्र स्थानान्तरणको माग गर्दै सांसद सहितको एक प्रतिनिधि टोली सिंहदरवार पुगेको छ । नेमकिपाका सचिव समेत रहेका संघीय सांसद प्रेम सुवालको नेतृत्वमा रहेको टोलीले सिंहदरवार पुगेर औद्योगिक क्षेत्र स्थानान्तरणको माग गरेको हो ।

  आइतबार उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति राज्यमन्त्री मोतीलाल दुगड समक्ष उक्त माग राखिएको भक्तपुर नगरपालिकाकी प्रेस संयोजक कीर्तिका प्रजापतिले पुष्टि गरिन् । सांसद सुवालको नेतृत्वमा रहेको उक्त प्रतिनिधि मण्डलमा नगर प्रमुख सुनिल प्रजापति, वडाध्यक्ष हरिप्रसाद बासुकला लगायत सहभागी रहेका थिए ।

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले राज्यमन्त्री दुगडलाई भक्तपुर औद्योगिक क्षेत्रको ध्वनि र धुवा प्रदूषण गर्ने उद्योगहरू स्थानान्तरण गर्नेबारे पत्र नै हस्तान्तरण गरेका छन् । भक्तपुरबाट मात्र नभई काठमाडौ उपत्यका बाटै ती उद्योगहरु हटाउनुपर्ने पत्रमा भनिएको छ । साथै उक्त पत्रमा भक्तपुरको औद्योगिक क्षेत्रमा रहेका उद्योगी–व्यापारीले भक्तपुर नगरपालिकाको निर्देशन पालना गर्नुपर्ने र तोकिएबमोजिमको कर नगरपालिकालाई तिर्नुपर्ने आवश्यकता समेत औल्याइएको छ ।

  भक्तपुरको औद्योगिक क्षेत्रमा ३ दर्जन जति उद्योगहरु संचालनमा रहेका छन् । पछिल्लो समय यहाँस्थित एक टेक्सटायल उद्योग ”नेपो इण्डस्ट्रिज प्रालि”संग केही स्थानीयको सम्बन्ध बिग्रिएपछि बिबादले उग्र रुप लिएको देखिन्छ । सांसद सुवाल समेत औद्योगिक क्षेत्रकै स्थानीय बासिन्दा हुन् । ‘नेपो इण्डस्ट्रिज प्रालि’ ले मानव स्वास्थ्यमा हानि हुने गरी ध्वनि र धुवा प्रदूषण फैलाउने गरेको भन्ने विवाद बढ्दैजाँदा सांसदसहितको टोली सिंहदरवार सम्म पुगेको बताइन्छ ।

  उक्त अवसरमा राज्यमन्त्री दुगडले आफूले पनि सो उद्योग निरीक्षण गर्ने र सरोकारवालाहरू समावेश गरी एउटा समिति बनाई समस्या समाधान गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका थिए भने सांसद सुवालले सरकारका अधिकारी र उद्योगी व्यापारीले प्रतिवद्धता गरेर मात्र नहुने परिणाम देखाउन पर्नेमा जोड दिंदै आफ्नै समस्या ठानेर समस्या समाधान गर्न आग्रह गरेका थिए ।

  छलफलमा भक्तपुर औद्योगिक क्षेत्रका व्यवस्थापक बलराम बोगटी,नेपोका प्रशासक प्रमोद काफ्ले, स्थानीय विनोदचरण राय, उद्योगी शंकरकुमार खड्का लगायतको समेत सहभागिता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...