News Portal

 • किर्तिपुरका मेयर महर्जनसहितकाे टाेली भक्तपुरमा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ कात्तिक
  ९४३ पटक
  भक्तपुर, १९ कात्तिक

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापति र किर्तिपुर नगरपालिकाका प्रमुख रमेश महर्जनबीच भेटवार्ता भएको छ । उपप्रमुख सरस्वती खड्का र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत सीता परियारसहितको टोली लिएर आएका प्रमुख महर्जनसंग बुधवार भेटवार्ता भएको हो ।

  उक्त अवसरमा दुई नगरबीच साँस्कृतिक आदान प्रदानबारे छलफल भएको भक्तपुर नगरपालिकाले जनाएको छ । त्यसैगरी बिकाश निर्माणका अनुभव र कोभिड १९ का कारण परेको असर र चुनौतीहरुबारे पनि छलफल भएको बताइएको छ । भेटमा भक्तपुर नगर प्रमुख प्रजापतिले भक्तपुरमा आन्तरिक पर्यटन प्रवद्र्धनको लागि सांस्कृतिक केन्द्र निर्माण गर्ने लगायत भक्तपुरको पर्यटन विकासका लागि भइरहेको प्रयासहरुलाई थप प्रभावकारी र व्यवस्थित गर्नेबारे कार्ययोजना सुनाएका थिए भने किर्तिपुरका प्रमुख महर्जनले आफूहरुले भक्तपुरबाट धेरै कुरा सिक्न चाहेको सुनाए ।

  भेटमा किर्तिपुरका नगर प्रमुख महर्जनले भक्तपुरको सम्पदाहरुमा बत्ती व्यवस्था गर्ने प्रविधि किर्तिपुर नपाले पनि सिक्न चाहेको बताएका थिए । त्यसैगरी सम्पदा बस्तीहरुमा मौलिकता जोगाउने ढंगले पुरानै शैलीमा घर पुनःनिर्माण तथा जीर्णोद्धार कार्यमा जोड दिइरहेको बताउनुहुँदै प्रमुख महर्जनले किर्तिपुरको हाते तानको प्रविधि लोप हुने क्रममा रहेको हुँदा सोको संरक्षणमा नगरबासीहरुलाई उत्साहित गर्ने कार्यहरुलाई प्राथमिकता दिइरहेको बताए ।

  भेटपश्चात भक्तपुर नपाका उपप्रमुख रजनी जोशी नेतृत्वको टोलीद्वारा उनीहरुलाई दरवार क्षेत्र लगायत भक्तपुरका विभिन्न सम्पदा क्षेत्रहरुको संध्याकालीन दृष्यहरु स्थलगत अवलोकन गराइएकाे थियाे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...

  पुरा भयो एसईई परीक्षाको तयारी

  २०७९ मा हुने एसईई परीक्षाको तयारी पुरा भएको छ । शुक्रबारदेखि सुरु हुने माध्यमिक शिक्षा...

  आज साँझसम्म मन्त्रिपरिषद् विस्तार हुने

  मन्त्रिपरिषद् विस्तारलगायत विषयमा सत्ता साझेदार दलहरुबीच आज बिहान छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा...

  सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको निर्माण कार्य शुरु

  सूर्यविनायक धुलिखेल सडक आयोजना अन्तर्गत सूर्यविनायक साँगा सडक खण्डको सडक निर्माण कार्य शुरु भएको छ...

  वैशाख ६ र ७ गते भिटामिन ‘ए’ खुवाइदै

  आगामी वर्ष वैशाख पहिलो साता राष्ट्रिय भिटामिन ‘ए’ अभियान कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ ।...