News Portal

 • कर दिवसमा भक्तपुरका कर्मचारी ढकाल र ब्यवसायी गाैतम पुरस्कृत

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ७ मङ्सिर
  १९२१ पटक
  भक्तपुर, ७ मङ्सिर

  आन्तरिक राजस्व कार्यालयले ‘नवौं राष्ट्रिय कर दिवस २०७७’ को अवसर पारेर कर्मचारी रुपक ढकाललाई पुरस्कृत गरेको छ । प्रत्येक कर दिवसका दिन एकजना उत्कृष्ट कर्मचारीलाई पुरस्कृत गर्दै आएको कार्यालयले यस वर्ष ढकाललाई पुरस्कृत गरेको हो ।

  रुपक ढकाल आन्तरिक राजस्व कार्यालय भक्तपुरको डाटा इन्ट्री सुपरभाइजर पदमा कार्यरत कर्मचारी हुन् । कर प्रशासनमा रही उल्लेखनीय एवं प्रशंसनीय कार्य गरेवापत उनलाई पुरस्कृत गरिएको कार्यालयले जनाएको छ । पुरस्कृत ढकाल भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १० का स्थानीय बासिन्दा समेत हुन् ।

  आइतवार ढकाललाई एक विशेष समारोहका बीच प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेले प्रशंसा पत्र र नगद सहित पुरस्कार प्रदान गरेकी छन् । कर्मचारी ढकालसंगै उत्कृष्ट करदाताको रुपमा व्यवसायी होम प्रसाद गौतम (मुकुन्द) समेत पुरस्कृत भएका छन् । कार्यालयले गत आर्थिक वर्षमा सर्वाधिक कर तिरेवापत व्यवसायी गौतमलाई पुरस्कृत गरेको हो । उनी ‘मेडिकल सप्लायर्स’ हुन् ।

  कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रजिअ पाण्डेले सेवाग्राहीमैत्री व्यवहार कर्मचारीमा हुनुपर्ने अत्यावश्यक योग्यता भएको बताइन् । प्रजिअ पाण्डेले प्रक्रियाको नाममा सेवाग्राहीलाई सास्ती दिन नहुने भन्दै जनताको कर लिएर जनतालाई दुख दिने छुट कर्मचारीलाई नभएको प्रष्ट पारिन् । त्यसैगरी उनले कर तिर्नुपर्ने दायित्वबाट भाग्न नहुनेमा जोड दिंदै कर तिर्ने व्यवसायीको देश बिकासमा योगदान रहने बताइन् ।

  कार्यक्रममा प्रमुख कर अधिकृत गगनबहादुर बिकेले व्यवसायीहरुलाई करको दायरामा ल्याउन आफूहरु लागिपरेको जानकारी गराउदै करको दायरामा आउँन व्यवसायीलाई अपिल समेत गरे । कर बिना राष्ट्र समृद्ध हुन नसक्ने जिकिर गर्दै  उनले कर तिर्नु नागरिकको कर्तब्य भएको बताएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खसीबोका चोरेर मासु बेच्ने गिरोह भक्तपुरमा समातियो

  भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट घरको गोठमा बाँधिएका खसीबोका चोरीएको गुनासोले गर्दा सक्रिय प्रहरीले चोरीमा संलग्न दुई...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड शनिवार सूर्यविनायक आउने

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भक्तपुर आउने भएका छन् । शनिवार दिउँसो उनी भक्तपुरको सूर्यविनायक आउने...

  गृहमा रविले नसकेको रेकर्ड राख्न श्रेष्ठ सफल : पहिलो निर्णयले नै जोगियो देशको दैनिक पाँच लाख

  गृह मन्त्रालय सम्हाल्न पुगेका उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले सुराकीको नाममा गृहमन्त्री र गृहसचिवले खर्च गर्न पाउने...

  अरनिको हाइवेस्थित पलासेमा मोटरसाइकल दुर्घटना हुँदा चालकको निधन

  भक्तपुरको अरनिको हाइवेस्थित सूर्यविनायक ९ पलासेचोकमा सवारी दुर्घटना हुँदा एक मोटरसाइकल चालकको ज्यान गएको छ...

  भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द

  सरकारले भक्तपुर–नगरकोट सडकखण्डको ठेक्का सम्झौता रद्द गरेको छ । दुई वर्षमा सम्पन्न गर्ने गरी ठेक्का...