News Portal

 • भक्तपुरकी सिडिओ हुमकला पाण्डेको सरुवा

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, ७ मङ्सिर
  ६०७२ पटक
  भक्तपुर, ७ मङ्सिर

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी हुमकला पाण्डेको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले आइतवार उनको सरुवा गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  गृहमन्त्री रामबहादुर थापाका स्वकीय सचिव समेत रहेका नेकपा भक्तपुरका नेता बिरु तामाङ्ग सुदीपले प्रजिअ पाण्डेको सरुवा भएको पुष्टि गरेका हुन् । आइतवार काठमाडौंका सिडिओ जनकराज दाहाल लगायत केहि जिल्लाका सिडिओ सरुवा गर्ने विषयमा उठाइएको फाइल सदर भएसंगै भक्तपुरकी सिडिओ पाण्डेको पनि सरुवा भएको उनले पुष्टि गरे ।

  गृहमन्त्री थापाका स्वकीय सचिव बिरु तामाङ्गका अनुसार याे नियमित सरुवा हाे । भक्तपुरकी सिडिओ पाण्डेले एक वर्ष भक्तपुरमा सफलतापूर्वक कार्यकाल पूरा गरेकाले उनलाई मन्त्रालयमा सरुवा गरिएकाे तामाङ्गले जानकारी गराए । भक्तपुरमा भने धनुषाका सिडिओ प्रेम भट्टराईलाई ल्याउने निर्णय भएको बताइएको छ । धनुषामा सिडिओ भएको ३ महिनामै भट्टराईलाई भक्तपुर सरुवा गर्ने गृहको निर्णयलाई भने गृह प्रशासनमा अर्थपूर्ण रुपमा हेरिएको छ ।

  प्रजिअ पाण्डेको सरुवा हुने निर्णय भएसंगै राजनीतिक हस्तक्षेपबाट पर हटेर स्वतन्त्र र पेशागत निर्णय लिनसक्ने एक सशक्त सिडिओलाई भक्तपुर बिदाइ गर्न बाध्य बनेको छ । अर्घाखाँचीमा जन्मिएकी तथा गुल्मी घर भएकी भक्तपुरकी प्रजिअ पाण्डे बाैद्धिक र याेजनाबद्ध कार्य सम्पादन गर्ने एक सफल प्रमुख जिल्ला अधिकारीमा आफ्नो नाम दर्ज गराउन सफल सहसचिव हुन् । बाहिरी दबाबमा नपरी कानुनसम्मत र विवेकशील निर्णय गर्ने कारण उनी भक्तपुरमा हालसम्म बिबादमा परेकी छैनन् ।

  एक वर्ष अघि हेटौडास्थित अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको प्रदेश कार्यालय प्रमुखबाट सरुवा भइ भक्तपुरको प्रमुख जिल्ला अधिकारीको पदभार ग्रहण गरेकी पाण्डेले भक्तपुरमा आफूलाई योग्य सावित गर्न सफल भइकी छन् । गत साउनमा गृह मन्त्रालयले गरेको आन्तरिक मूल्यांकनमा उनी ७७ सिडिअेामध्ये उत्कृष्ट १९ भित्र पर्न सफल भएकी थिइन् । उनी अघिका सिडिओ कार्यसम्पादन मूल्यांकनमा ६४औ नम्बरमा पर्दा पाण्डेले आफूलाई १९ नम्बरमा पार्दै आफ्नो योग्यता सावित गरेकी हुन् ।

  कोभिड १९ रोकथाम र नियन्त्रणमा प्रजिअ पाण्डेको कार्यसम्पादन निकै प्रशंसनीय मानिएको छ । स्थानीय सरकार र स्थानीय बासिन्दाको बिरोधका बाबजुद प्रजिअ पाण्डेकै सक्रियता र समन्वयकारी भूमिकाका कारण खरीपाटीमा चीनबाट उद्धार गरिएका नेपाली विद्यार्थीलाई क्वारेन्टाइन बनाइ राख्न सफलता मिलेको थियो । त्यसयता पनि उनको सक्रियताका विषयलाई लिएर मानिसहरुले महिला नेतृत्व भएपनि काम गर्न सक्ने याेग्यता र तत्परता पुरुष सिडिओ भन्दा बढी भएको भन्दै उनको प्रशंसा गर्दै आएका छन् ।

  कोभिड १९ को विषमताका बीच भक्तपुरका सरकारी सम्पतीको संरक्षण र सरकारी कार्यालयहरुको सेवा प्रवाहलाई जनमुखी र सेवाग्राहीमैत्री बनाउन उनले सार्थक पहल गरेकी छन् । उनले कुनैपनि दबाबमा नपरी कार्यसम्पादन गर्न मातहतका कार्यालय प्रमुखहरुलाई निर्देशन नै दिएकी थिइन् । नेताको अघिपछि हिड्न नरुचाउने र कानुन बिपरितका भनसुन नसुन्ने उनको स्वभावका कारण उनी कर्मचारीबीच लोकप्रिय छिन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पहिलो पटक प्रधानमन्त्रीको बिपक्षमा मतदान गरेको नेमकिपा यसपटक तटस्थ

  एउटै कार्यकालमा प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले दुईपटक बिश्वासको मत लिएका छन् । पहिलो पटक विश्वासका...

  युट्युब च्यानललाई कारबाही गर्न प्रहरी र युट्युब कम्पनीलाई पत्राचार गर्दै प्रेस काउन्सिल

  प्रेस काउन्सिल नेपालले पत्रकार आचारसंहिताको चरम उल्लङ्घन गर्ने ३५ वटा युट्युब च्यानललाई विशेष अनुगमनमा राखेको...

  शुक्रबार सम्म मन्त्रीपरिषद बिस्तार

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले शुक्रबार सम्म मन्त्रीपरिषद बिस्तार गर्ने भएका छन् । बिश्वासको मत पाएपछि...

  शब्द चयन नमिलेको सभामुख घिमिरेको स्वीकारोक्ति, संसद र प्रेसबीच सुमधुर सम्बन्ध हुनुपर्ने जोड

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देवराज घिमिरेले संसद र प्रेससँगको सम्बन्ध सुमधुर हुनु पर्नेमा जोड दिए ।...

  स्ववियु निर्वाचनमा झडप नियन्त्रण गर्न हवाई फायर

  बाजुराको बूढीनन्दा नगरपालिका -२ कोल्टीस्थित बूढीनन्दा क्याम्पसमा भएको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचनमा झडप भएको छ...