News Portal

 • तजटोलमा फल्चा तथा बहुउपयाेगी सामुदायिक भवनको शिलान्यास

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १० माघ
  ११४३ पटक
  भक्तपुर, १० माघ

  सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर ५ स्थित जस्तिक तजटोलमा फल्चा(पाटी) तथा सामुदायिक भवन निर्माण हुने भएको छ । शनिवार उक्त फल्चा तथा सामुदायिक भवनको शिलान्यास सम्पन्न भएको हो ।

  २०७२ सालको महाभूकम्पका कारण पूर्ण क्षती भएको पुरानो ऐतिहासिक पाटी सरकारको उदासिनताका कारण पुननिर्माण हुन नसकेपछि स्थानीयको अग्रसरतामा ५ वर्षपछि शिलान्यास भएको छ । पाटीको शिलापत्र, कलात्मक पुरातात्विक काठपात लगायतका धरोहर हराउने क्रम बढेसंगै पाटी निर्माणका स्थानीय आफै अग्रसर बनेका हुन् ।

  जस्तिक तलटोल विकास संस्थाले उक्त पाटी निर्माणको पहलकदमी लिएको हो । हनुमती खोला नजिकको सार्वजनिक जग्गाको संरक्षण र स्थानीय सुविधाका लागि पाटी तथा सामुदायिक भवनको निर्माण योजना अघि सारिएको संस्थाका अध्यक्ष जीवन तज(दिलकृष्ण) ले जानकारी दिए ।

  आन्दोलनरत नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी(नेकपा)का नेता समेत रहेका तजका अनुसार शिलान्यास भएको सामुदायिक भवन ३ तले निर्माण गरिने लक्ष रहेको छ । उक्त भवनमा क्रियापुत्रीका लागि छुट्टै कोठा, सानोतिनो भोजभतेरका लागि पर्याप्त ठाउँ र सभाहल समेत व्यवस्था हुने उनले बताए । अध्यक्ष तजका अनुसार करिब ७० लाख लागत अनुमान गरिएको उक्त पाटी तथा सामुदायिक भवन सरकारी सहयाेग, चन्दा संकलन र जनश्रमदानबाट निर्माण सम्पन्न गरिने लक्ष लिइएको छ ।

  शनिवार विहान संस्थाका अध्यक्ष जीवन तज (दिलकृष्ण)को अध्यक्षतामा सम्पन्न शिलान्यास कार्यक्रममा वडाध्यक्ष राजकुमार जोशी प्रमुख अतिथिका रुपमा निम्त्याइएका थिए भने संस्थाका सचिव राजेश तजले कार्यक्रम संचालन गरेका थिए । उक्त अवसरमा स्थानीय उपभोक्ताहरुको उत्साहप्रद सहभागीता रहेको थियो ।

  प्रस्तावित उक्त भवनको शिलान्यास कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि एवं वडा नम्बर ५ का वडाध्यक्ष राजकुमार जोशीले वडाले ५ लाख रुपियाँ उपलब्ध गराएको र थप रकम उपलब्ध गराउन आफूले पहल गर्ने प्रतिवद्धता प्रकट गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका बासिन्दा श्रेष्ठ बागमती प्रदेश सरकारका प्रवक्ता

  बागमती प्रदेशका आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री गंगानारायण श्रेष्ठले प्रदेश सरकार प्रवक्ताको जिम्मेवारी पाएका छन्...

  साहित्यकार पदम विश्वकर्मा सम्मानित

  अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज (अनेसास) बोर्ड अफ ट्रस्टीका अध्यक्षमा निर्वाचित भएका साहित्यकार पदम विश्वकर्मालाई राजधानीका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...