News Portal

 • सहसचिवसरह सुबिधा बुझ्नेगरी नेता श्रेष्ठ भूमिसम्वन्धी समितिको भक्तपुर संयोजक नियुक्त

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १९ माघ
  २७७८ पटक
  भक्तपुर, १९ माघ

  सरकारले भूमि व्यवस्था समस्या समाधान समितिको भक्तपुर जिल्ला अध्यक्षमा मोहनवीर श्रेष्ठलाई नियुक्त गरेको छ । श्रेष्ठ पूर्व गाविस अध्यक्ष एवं सतारुढ़ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी(नेकपा) का जिल्ला नेता हुन् ।

  सरकारले भूमिहीन सुकुम्बासी र अव्यवस्थित रुपले सरकारी जग्गामा बसेकालाई बसोबासको व्यवस्था मिलाउन नेकपा चितवनका नेता देवीप्रसाद ज्ञवालीको अध्यक्षतामा अधिकार सम्पन्न उच्चस्तरीय आयोग गठन गरेको छ । सोही आयोग अन्तर्गत ७७ जिल्ला समिति गठन गरिएको हो ।

  जिल्ला अध्यक्षले सरकारको सहसचिव बरावर तलव सुबिधा बुझ्नेछन भने उनका लागि गाडी, इन्धनलगायतको सुविधासमेत दिइनेछ । भक्तपुर जिल्ला समितिमा २ सदस्य समेत नियुक्त भएका छन् । उनीहरु अनिल श्रेष्ठ र उत्तरा नेपाल हुन् । उनीहरुको लागि शाखा अधिकृतसरहको तलब सुविधा सरकारले व्यहोर्ने बताइएको छ ।  जिल्ला समितिमा जिल्लास्थित बन, नापी र भुमी व्यवस्था कार्यालयका प्रमुख पदेन सदस्य रहने व्यवस्था छ भने जिल्ला समन्वय अधिकारीलाई सदस्य सचिव तोकिएको छ ।

  यसअघि यस्ता १४ आयोग गठन गरेपनि समस्या ज्युँका त्युँ भएकोले कार्यकर्तालाई जागिर दिने मेलोको रुपमा यसलाई हेरिएको छ । यद्यपी, सरकारले भने यस पटकको आयोग र जिल्ला समितिले यस अघि समाधान हुन नसकेका तमाम समस्या समाधान गर्ने दावी गरेको छ ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...