News Portal

 • बन्द भक्तपुरमा शान्तिपूर्णरुपमा सफल : प्रहरी सक्रियताले टर्यो सम्भावित झडप

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २२ माघ
  ८६८ पटक
  भक्तपुर, २२ माघ

  आन्दोलनरत नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) ले आह्वान गरेको नेपाल बन्द भक्तपुरमा शान्तिपूर्ण ढंगले सम्पन्न भएको छ । अन्य जिल्लाको तुलनामा भक्तपुरमा प्रहरी दमन र मुढभेढ भएन ।                                                                                                     बन्द र आम हड्तालको भक्तपुरमा आंशिक प्रभाव परेको छ । भक्तपुरमा सार्वजनिक यातायात, बित्तिय संस्था, स्कूलकलेज र अन्य कार्यालयहरु ठप्प भएका थिए भने अत्यावश्यक सवारी साधन र केही निजी सवारी निर्वाध चलेका देखिन्थे । बजार बन्द प्राय रहेपनी केहि पसलहरु खुलेका थिए ।  बन्दकर्ताहरु सडकमा देखिएपनि उनीहरुले बन्दका लागि बल प्रयोग गरेको भने देखिएन ।                                                                                                                                             भक्तपुर इन्चार्ज दिलिप प्रजापतिको नेतृत्वमा रहेको उक्त टोली सम्यमित र शालिन देखिन्थ्यो । उनीहरुले सडकमै जनवादी गीत घन्काएर नाचेका थिए । सडकमै खाएका थिए  र बन्दमा समर्थन र सहयोगका लागि सडकबाटै सर्वसाधारणलाई अपिल गरेका थिए ।                                                                                                                                                         आन्दोलनरत नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का बन्दकर्ताहरु सडकमै रहेका बेला सत्तारुढ नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी(नेकपा)का कार्यकर्ता सोही बाटो हुँदै मार्च पास गर्न खोजेपछि मुढभेढको स्थिति बनेको थियो । भक्तपुर प्रहरी प्रमुख रहेकी एसपी तारादेवी थापाको  सुझबुझपछि व्यापक प्रहरी सकृयता भएको थियो भने सत्तारूढ नेकपाका युवाहरु लाई पुरानो बाटो बाट प्रहरी स्कर्टिङ सहित मार्चपास गराइएको थियो । नयाँ बाटोमा परिआए मुढभेढको मनस्थितिमा बसेका आन्दोलनरत नेकपा र आन्दोलन निस्तेज पार्न कस्सिएका सतारुढ नेकपाका कार्यकर्ता बीच भेट हुन नपाएपछि भक्तपुरको सम्भावित झडप टरेको हो ।                                                                                                                          आन्दोलनरत नेकपाले भक्तपुरमा आफूहरुको बन्द सफल रहेको दावी गरेको छ । पार्टी सचिव डिपी ढकालले साथ र सहयोगका लागि आम जनसमुदाय लाई धन्यवाद दिँदै आन्दोलन सफल गराएवापत कार्यकर्तालाई बधाई दिएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा नर्सिङ्ग पढाउछौं : सांसद थापा

  durlab

  प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले मध्यपुर थिमि नगरपालिकाको नेपाल कोरिया मैत्री नगर अस्पताललाई स्वास्थ्य शिक्षासंग...

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...