News Portal

 • विरोध सभामा भक्तपुरबाट सक्रिय सहभागिता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २८ माघ
  १०९८ पटक
  भक्तपुर, २८ माघ

  आन्दोलनरत नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को विरोध सभामा भक्तपुरबाट पनि सक्रिय सहभागिता देखिएको छ । संसद विघटन गर्ने प्रधानमन्त्री केपी ओलीको कदम विरुद्ध आन्दोलित नेकपाको  अघिल्लाे विरोध सभाको तुलनामा भक्तपुरबाट बढी जनसहभागिता देखिएको हाे ।

  बुधवार राजधानीमा आयोजित विरोध सभामा भक्तपुरबाट करिब ३ हजार मानिसहरु सहभागि भएका छन् । काठमाडौ लैजान ४० वटा गाडी रिजर्भ गरिएका थिए भने मानिसहरु आफ्नै सवारी साधनबाट समेत विरोध सभामा पुगेका थिए । जिल्ला सचिव डिपी ढकालले भने सहभागिको संख्या अझ बढी भएको दावी गरेका छन् ।

  सहभागिको संख्याबाट जिल्ला नेताहरु उत्साहित देखिएका छन् । भक्तपुरका नेताकार्यकर्ता र जनता प्रधानमन्त्री केपी ओलीको प्रतिगमन विरुद्ध आन्दोलित बन्दै गैरहेको उनीहरुको बुझाइ छ । ”यस अघिको तुलनामा आज भक्तपुरबाट दोब्बर जनसहभागिता रह्यो । भक्तपुरको उपस्थिति र सक्रिय सहभागिताका लागि पार्टीको तफबाट हामी धन्यवाद र बधाई भन्न चाहन्छौं ।” ढकालले भने । भक्तपुरमा प्रधानमन्त्री केपी ओलीको प्रतिगमन विरोधी जनमत बढिरहेको उनले जिकिरसमेत गरे ।

  नेकपाका केन्द्रीय सदस्य दिलिप प्रजापति भिष्मले नेतृत्व गरेको भक्तपुरको टोली बबरमहलबाट र्याली सहित कार्यक्रमस्थल पुगेको थियो । भक्तपुरको सास्कृतिक बाजागाजा बजाउदै अघि बढेको उक्त टोलीले प्रतिगमन बिरोधी नाराजुजुस गरेको थियो ।

  उक्त विरोध र्यालीमा पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं जिल्ला सह इन्चार्ज सोमप्रसाद मिश्रसमेत सहभागि रहेका थिए । जिल्ला पार्टीका कार्यक्रममा प्राय नदेखिएका चागुनारायण नगरपालिकाका मेयर समेत रहेका नेता मिश्र विरोध र्याली र सभामा भने पूरै सक्रिय देखिए ।

  कार्यक्रममा बागमती प्रदेशका सचिवालय सदस्य देवेन्द्र श्रेष्ठ दिवाकर, जिल्ला नेताहरु प्रतिमा श्रेष्ठ, श्याम बस्नेत, युवराज आचार्य, सानुकान्छा तामाङ्ग,सुनिल बासु, जीवन तज, रञ्जन केसी लगायत नेता कार्यकर्ता र समर्थकहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

  युवा संघका भक्तपुर इन्चार्ज दिनेश थपलिया आक्रोशको नेतृत्वमा रहेका युवाहरुले स्वयंसेवकको भूमिका निर्वाह गरेका युवा नेता दिपक दाहालले जानकारी दिए ।

  पुस ५ मा प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने प्रधानमन्त्री ओलीको कदमपछि सिंगो नेकपा विभाजित बनेको छ । प्रधानमन्त्री केपी ओली नेतृत्वको सत्तापक्ष नेकपाको विरुद्धमा अध्यक्ष प्रचण्ड र माधव नेपालको नेतृत्वमा आन्दोलनरत नेकपाले दोश्रो चरणको घोषित कार्यक्रम अन्तर्गत बुधवार शक्ति प्रदर्शन स्वरुप विरोध सभा गरेकाे हो ।

  बिरोध सभाका वक्ताहरुले विरोध प्रदर्शन कस्तो हुन्छ हेर्न प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई कटाक्ष गरेका छन् । बुधवार राजधानीको भृकुटीमण्डपमा आयोजित बिरोध सभालाई सम्बोधन गर्दै उनीहरुले उक्त कटाक्ष गरेका हुन् ।

  प्रतिनिधिसभा विघटनको विरोधमा प्रचण्ड–माधव समूहले माघ ९ गते सभा गरेको दिन ओलीले सभा भनेको कस्तो हुन्छ माघ २३ गते आफूले देखाउने बताएका थिए । त्यसअनुसार ओली समूहले नारायणहिटी अगाडी शक्ति प्रदर्शन गरेको थियो । ओली समूह सोचेजस्तो जनप्रदर्शन गर्न नसकी निराश रहेको अवस्थामा आन्दोलनरत पक्ष उत्साहित भएको हो । बुधवार ब्यापक जनसहभागिताबाट उत्साहित बक्ताहरुले बिरोध सभा ऐतिहासिक भएको बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई आत्मविश्वास, सहकार्य र निर्देशनको पालना सम्बन्धी अभिमुखीकरण

  भक्तपुर १ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिकल स्कुलले विद्यार्थी मार्ग निर्देशन, प्रतिभा पहिचान तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रम...

  लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामार्दा १६ जना समातिए

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमी १ लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामारी प्रहरीले १६ जनालाई समातेको छ । उक्त...

  विश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसमा समावेशी शिक्षा र जिविकोपार्जन सम्बन्धी गोष्ठी सम्पन्न

  हरेक वर्ष बिश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै आइरहेको डाउन सिन्ड्रोम समाज...

  नेराकस (निजामती) को बागमती प्रदेशमा ढुंगानाको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा श्रवण ढुंगाना निर्वाचित भएका छन् ।...

  पारिवारिक दुश्मनीले लियो ११ जनाको ज्यान

  पाकिस्तानमा एक प्रमुख स्थानीय राजनीतिज्ञसहित एघार व्यक्तिको हत्या भएको छ । बन्दुकधारीहरुले मङ्गलबार सो नरसंहार...