News Portal

 • भक्तपुरमा आज श्वासप्रश्वास पुनर्स्थापना केन्द्रकाे उद्घाटन

  हिना सुवाल / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २९ माघ
  ११२७ पटक
  भक्तपुर, २९ माघ

  दीर्घ दमखोकी रोगका विरामीहरुको लागि खुशीको खबर छ । भक्तपुरमा जापानी सहयोगमा श्वासप्रश्वास पुनर्स्थापना केन्द्रले उपचार शुरु गर्ने भएको हो ।

  भक्तपुर नगरपालिकाले संचालन गर्ने उक्त पुनर्स्थापना केन्द्रको आज बिहीवार औपचारिक उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । भक्तपुरका वरिष्ठ नेता एवं नेमकिपाका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेंले सेवा संचालनकाे उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम तय गरिएको हाे ।

  जापान अन्तर्राष्ट्रिय चिकित्सा प्रविधि संस्था (जिम्टेफ) को प्राविधिक तथा आर्थिक सहयोगमा भक्तपुर नगरपालिका वडा नं. ९ तुमचोमा निर्मित श्वासप्रश्वास पुन:स्थापना केन्द्रमा बिहीबारबाटै सेवा संचालन गर्ने तयारी गरिएको वडाध्यक्ष रवीन्द्र ज्याख्वले जनाएका हुन् । पहिलो चरणमा पुन:स्थापना केन्द्रको भवन निर्माण गरेको जिम्टेफले सेवा शुरु गर्न १ वर्ष अघि दोस्रो चरणको सम्झौता गरेको थियो । आज बिहिवार बिहान ११ बजेको औपचारिक कार्यक्रममा नेता बिजुक्छेंले केन्द्रको भवन र सेवा दुवैको उद्घाटन गर्ने बताइएको छ ।

  ‘जिम्टेफ’ जापानका वरिष्ठ सरकारी चिकित्सकहरुको संस्था हो । केन्द्रको भवन निर्माण पछि त्यसमा चिकित्सा उपकरण खरिद गरी नेपाली चिकित्सकहरुलाई उपचार सम्बन्धि तालिम दिनेकार्य सम्पन्न भएको छ । केन्द्रमा जापानी विज्ञहरुको उपस्थितिमा उपचार हुने जानकारी भक्तपुर पोस्टलाई प्राप्त भएको छ ।

  जापानका वरिष्ठ सरकारी चिकित्सकहरुको संस्था जिम्टेफको सहयाेगमा भक्तपुर नगरपालिकामा संचालन हुने केन्द्रले दुई देशका जनताबीचको सम्बन्धलाई थप सुमधुर पार्ने विश्वास गरिएको छ । बढ्दो वायु प्रदुषणसंगै बढेको श्वासप्रश्वास सम्बन्धि दीर्घ रोगीहरुलाई यसले राहत मिल्ने नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिले बताएका छन् ।

  उक्त केन्द्रमा दीर्घ दमखोकी रोगका विरामीहरुलाई जापानी फिजियोथेरापी विधिबाट उपचार सेवा प्रदान गरिने बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  खाइजूको आफ्नै जीवन संस्मरण समेटिएको पुस्तक...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...