News Portal

 • भक्तपुरको १० ठाउँमा मापसे जाँच

  राजेशमान मानन्धर / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ३ फागुन
  १२७५ पटक
  भक्तपुर, ३ फागुन

  भक्तपुरमा मादक पदार्थ सेवन गरेर सवारी चलाउनेहरु ट्राफिक प्रहरीको फन्दामा पर्न थालेका छन् । कोभिड-१९ को जोखिमका कारण मापसे चेकिङ्ग नहुने अनुमान लगाउदै सवारी चलाउनेहरु ट्राफिक प्रहरीको फन्दामा पर्ने गरेका हुन् ।

  औसतमा दैनिक ५ जना सवारी चालक मादक पदार्थ सेवन गरेको अवस्थामा फेला पारी कारवाही गर्दै आएको महानगरीय ट्राफिक प्रहरी कार्यलय भक्तपुरले जनाएको छ । चेकिङ् प्वाइण्ट बनाएर चेकचाँज गर्दा दिनहुँ औसतमा ५ जना कारवाहीमा पर्ने गरेका हुन् । महानगरीय ट्राफिक प्रहरी महाशाखाको निर्देशनपछि चेकिङ् कडा पारिएको ड्युटीमा खटिएका प्रहरीले बताएका छन् ।

  भक्तपुर ट्राफिक छ लेन सडकमा मात्र होइन, स्थानीय सडक र गल्लीमा समेत मापसे जाँचको मेसिन लिएर ड्युटीमा तैनाथ रहेको देख्न सकिन्छ । भक्तपुर ट्राफिकका प्रमुख रहेका प्रहरी निरीक्षक सुमन न्यौपानेका अनुसार जिल्लामा १० ठाउँमा मापसे जाँचका लागि प्रहरी परिचालन गरिएको छ । जाँचस्थल भने सधै एकै नहुने र त्यो फरक ठाउँमा रहने उनले जनाएका छन् । स्थानीयको गुनासो र मापसेकर्ताले प्रयोग गर्ने सम्भावित सडकलाई मध्यनजर गर्दै जाँच स्थल निर्धारण गर्दै आएको उनले जानकारी दिए ।

  मापसे जाँच  छल्ने चालकले दुर्घटनालाई भने छल्न नसक्ने जिकिर गर्दै न्यौपानेले मापसे गरेर सवारी चलाउदा सडकमा अरु समेत असुरक्षित हुने कुरामा गम्भीर बन्नुपर्ने आवस्यकता औल्याएका छन् । मापसे चाँजलाई अनावस्यक दुखका रुपमा नभई सडक सुरक्षाको रुपमा बुझ्न आम सवारी चालकलाई उनले अनुरोध समेत गरेका छन् । मापसे चेकिङ कडा पारिएको भन्दै प्रहरी निरीक्षक न्यौपानेले सबैलाई नियम अनुसार चल्न अपिल गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...