News Portal

 • टुँडिखेललाई मानव साङ्लोले घेर्दा यस्तो देखियो भक्तपुरको प्रदर्शन (फोटो फिचर)

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ६ फागुन
  १३५९ पटक
  भक्तपुर, ६ फागुन

  आन्दोलनरत नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) ले काठमाडौंको टुँडिखेललाई मानव साङ्लोले घेरेको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभा विघटन गरेपछि बिरोधमा उत्रिएको प्रचण्ड-माधव नेपाल नेतृत्वको नेकपाले बिहीवार टुँडिखेललाई मानव साङ्लोले घेरेको हो ।

  प्रधानमन्त्री ओलीले पुस ५ गते असंवैधानिक तवरले प्रतिनिधिसभा विघटन गरेपछि आन्दोलित नेकपाले यो पूर्वनिर्धारित संघर्षको कार्यक्रम सम्पन्न गरेकाे छ । तीन चरणका विरोध तथा संघर्षका कार्यक्रम सम्पन्न गरिसकेको उक्त पार्टीले चौथो चरणको संघर्षको कार्यक्रम अन्तर्गत टुँडिखेललाई मानव साङ्लोले घेरेर बिरोध प्रदर्शन गरेको हो । नेकपाले फागुन १५ सम्म चौथो चरणको आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गरेको छ ।

  बिहीवार सम्पन्न टुँडिखेल घेर्ने प्रदर्शनमा भक्तपुरबाट पनि नेकपाका नेताकार्यकर्ता सहभागी भएका थिए । भक्तपुरका इन्चार्ज एवं पार्टीका केन्द्रीय सदस्य दिलिप प्रजापति भिष्मको नेतृत्वमा उनीहरुले विद्युत प्राधिकरण अगाडिको आर्कमा मानव साङ्लो बनाएका जिल्ला नेता युवराज आचार्यले जानकारी दिए । उनीहरुले प्राधिकरण अगाडिको निलो आकेसे पुलदेखी बागबजार मोडसम्म फैलिएर मानव साङ्लाे बनाएका थिए । प्रदर्शनमा बागमती प्रदेशका नेता देवेन्द्र श्रेष्ठ दिवाकर, जिल्ला सचिव डिपी ढकाल,जिल्ला नेताहरु श्याम बस्नेत, रजन केसी, जीवन तज लगायतका नेता, कार्यकर्ताको उपस्थिति थियो ।

  उनीहरुले प्रतिनिधिसभाको असंवैधानिक विघटन खारेज गर, असंवैधानिक नियुक्ति खारेज गर, भ्रष्टाचारीलाई कारबाही गर, बलात्कारीलाई कारबाही गर, प्रतिगमन मुर्दावाद लगायत विभिन्न प्लेकार्ड तथा ब्यानरहरु बाेकेर बिरोध प्रदर्शन गरेका थिए ।
  थप तस्वीरमा

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई आत्मविश्वास, सहकार्य र निर्देशनको पालना सम्बन्धी अभिमुखीकरण

  भक्तपुर १ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिकल स्कुलले विद्यार्थी मार्ग निर्देशन, प्रतिभा पहिचान तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रम...

  लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामार्दा १६ जना समातिए

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमी १ लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामारी प्रहरीले १६ जनालाई समातेको छ । उक्त...

  विश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसमा समावेशी शिक्षा र जिविकोपार्जन सम्बन्धी गोष्ठी सम्पन्न

  हरेक वर्ष बिश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै आइरहेको डाउन सिन्ड्रोम समाज...

  नेराकस (निजामती) को बागमती प्रदेशमा ढुंगानाको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा श्रवण ढुंगाना निर्वाचित भएका छन् ।...

  पारिवारिक दुश्मनीले लियो ११ जनाको ज्यान

  पाकिस्तानमा एक प्रमुख स्थानीय राजनीतिज्ञसहित एघार व्यक्तिको हत्या भएको छ । बन्दुकधारीहरुले मङ्गलबार सो नरसंहार...