News Portal

 • भक्तपुरमा सामाजिक सुरक्षा भत्ता शुक्रवारसम्म : पहिलाे दिनमै ३ करोड ७६ लाख वितरण

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ फागुन
  १६२२ पटक
  भक्तपुर, १९ फागुन

  भक्तपुर नगरपालिकामा सामाजिक सुरक्षा कार्यक्रम अन्तर्गत यस वर्षको दोस्रो चौमासिकको भत्ता वितरण भईरहेको छ । आ.व. २०७७/७८ को दोस्रो चौमासिक(मङ्सिर देखि फागुन)सम्मको सामाजिक सुरक्षा भत्ता तथा आर्थिक सहायता रकम भक्तपुरमा वितरण भईरहेको हो ।

  वडा कार्यालयमार्फत उक्त वितरण कार्य भईरहेको भक्तपुर नगरपालिकाले भक्तपुरपोस्टलाई जानकारी गराएको छ । आज बुधवारदेखि सम्बन्धित वडा कार्यालयमार्फत भत्ता बुझ्न सकिने बताइएको छ । आज पहिलो दिन नगरपालिकाले सबै वडामा गरी कूल ३ करोड ७६ लाख ९४ हजार छ सय वितरण गरिएको जनाएको छ । नगरभित्र सबैभन्दा बढी वडा नम्बर ४ मा ६४ लाख १२ हजार २ सय बुधवार वितरण गरिएको छ ।

  वडा नं. १ बाट ३२ लाख ७ हजार दुई सय, वडा नं. २ बाट २९ लाख ५६ हजार, वडा नं. ३ बाट ३२ लाख ५० हजार, वडा नं. ४ बाट ६४ लाख १२ हजार दुई सय, वडा नं. ५ बाट ४० लाख, वडा नं. ६ बाट ३७ लाख ३० हजार चार सय, वडा नंं ७ बाट ४१ लाख ५० हजार, वडा नं. ८ बाट १९ लाख २५ हजार, वडा नं. ९ बाट ४८ लाख १९ हजार र वडा नं. १० बाट ३२ लाख ४४ हजार ८ सय रकम गरी कूल ३ करोड ७६ लाख ९४ हजार छ सय वितरण गरिएको थाहा भएको छ ।

  सामाजिक सुरक्षा तथा आर्थिक सहायता वितरण कार्य यही फागुन २१ गतेसम्म हुने उक्त कार्यमा खटिएका भक्तपुर नगरपालिकाका एक कर्मचारीले बताएका छन् । उनले समयमै आफ्नो भत्ता र सहायता संकलन गर्न समेत सेवाग्राहीलाई आग्रह गरे ।

  सामाजिक सुरक्षा भत्ता ७० वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई प्रदान गरिन्छ भने दलितको हकमा ६० वर्षका जेष्ठ नागरिकले सो भत्ता प्राप्त गर्न सकिने प्रावधान छ । त्यसैगरी एकल महिला, अपाङ्गता भएका व्यक्ति र विशेष रुपले संरक्षित बालबालिकाले पनि भत्ता प्राप्त गर्दछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  अक्सफोर्डका विद्यार्थीलाई आत्मविश्वास, सहकार्य र निर्देशनको पालना सम्बन्धी अभिमुखीकरण

  भक्तपुर १ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिकल स्कुलले विद्यार्थी मार्ग निर्देशन, प्रतिभा पहिचान तथा पुरस्कार वितरण कार्यक्रम...

  लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामार्दा १६ जना समातिए

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमी १ लौहकिन्थलीस्थित मझेरी क्याफेमा छापामारी प्रहरीले १६ जनालाई समातेको छ । उक्त...

  विश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसमा समावेशी शिक्षा र जिविकोपार्जन सम्बन्धी गोष्ठी सम्पन्न

  हरेक वर्ष बिश्व डाउन सिन्ड्रोम दिवसको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रमहरू आयोजना गर्दै आइरहेको डाउन सिन्ड्रोम समाज...

  नेराकस (निजामती) को बागमती प्रदेशमा ढुंगानाको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को बागमती प्रदेश अध्यक्षमा श्रवण ढुंगाना निर्वाचित भएका छन् ।...

  पारिवारिक दुश्मनीले लियो ११ जनाको ज्यान

  पाकिस्तानमा एक प्रमुख स्थानीय राजनीतिज्ञसहित एघार व्यक्तिको हत्या भएको छ । बन्दुकधारीहरुले मङ्गलबार सो नरसंहार...