News Portal

 • भक्तपुरमा सामाजिक सुरक्षा भत्ता शुक्रवारसम्म : पहिलाे दिनमै ३ करोड ७६ लाख वितरण

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १९ फागुन
  १८९३ पटक
  भक्तपुर, १९ फागुन

  भक्तपुर नगरपालिकामा सामाजिक सुरक्षा कार्यक्रम अन्तर्गत यस वर्षको दोस्रो चौमासिकको भत्ता वितरण भईरहेको छ । आ.व. २०७७/७८ को दोस्रो चौमासिक(मङ्सिर देखि फागुन)सम्मको सामाजिक सुरक्षा भत्ता तथा आर्थिक सहायता रकम भक्तपुरमा वितरण भईरहेको हो ।

  वडा कार्यालयमार्फत उक्त वितरण कार्य भईरहेको भक्तपुर नगरपालिकाले भक्तपुरपोस्टलाई जानकारी गराएको छ । आज बुधवारदेखि सम्बन्धित वडा कार्यालयमार्फत भत्ता बुझ्न सकिने बताइएको छ । आज पहिलो दिन नगरपालिकाले सबै वडामा गरी कूल ३ करोड ७६ लाख ९४ हजार छ सय वितरण गरिएको जनाएको छ । नगरभित्र सबैभन्दा बढी वडा नम्बर ४ मा ६४ लाख १२ हजार २ सय बुधवार वितरण गरिएको छ ।

  वडा नं. १ बाट ३२ लाख ७ हजार दुई सय, वडा नं. २ बाट २९ लाख ५६ हजार, वडा नं. ३ बाट ३२ लाख ५० हजार, वडा नं. ४ बाट ६४ लाख १२ हजार दुई सय, वडा नं. ५ बाट ४० लाख, वडा नं. ६ बाट ३७ लाख ३० हजार चार सय, वडा नंं ७ बाट ४१ लाख ५० हजार, वडा नं. ८ बाट १९ लाख २५ हजार, वडा नं. ९ बाट ४८ लाख १९ हजार र वडा नं. १० बाट ३२ लाख ४४ हजार ८ सय रकम गरी कूल ३ करोड ७६ लाख ९४ हजार छ सय वितरण गरिएको थाहा भएको छ ।

  सामाजिक सुरक्षा तथा आर्थिक सहायता वितरण कार्य यही फागुन २१ गतेसम्म हुने उक्त कार्यमा खटिएका भक्तपुर नगरपालिकाका एक कर्मचारीले बताएका छन् । उनले समयमै आफ्नो भत्ता र सहायता संकलन गर्न समेत सेवाग्राहीलाई आग्रह गरे ।

  सामाजिक सुरक्षा भत्ता ७० वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई प्रदान गरिन्छ भने दलितको हकमा ६० वर्षका जेष्ठ नागरिकले सो भत्ता प्राप्त गर्न सकिने प्रावधान छ । त्यसैगरी एकल महिला, अपाङ्गता भएका व्यक्ति र विशेष रुपले संरक्षित बालबालिकाले पनि भत्ता प्राप्त गर्दछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...