News Portal

 • ज्ञानबहादुर न्याइच्याईको दसौं स्मृति सभा 

  अनिल श्रेष्ठभक्तपुर १२ चैत्र
  ८२५ पटक
  भक्तपुर १२ चैत्र

  सिद्धान्तमा अविचलित रही देश र जनताको निम्ति निःस्वार्थ भावनाले ईमान्दारीपूर्वक सेवा गर्ने व्यक्तिलाई जनताले सधैं सम्झिरहने छ । पार्टीको जीवन क्षणिक समयको लागि मात्र नभई जीवनभरी नै विभिन्न कठिनाईहरुका वीच जीउने नेता कार्यकर्ताहरु नयाँ पुस्ताका लागि मार्गदर्शक बन्छन् , उक्त विचार नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सचिव एवं संघीय सांसद प्रेम सुवालले भने ।

  गणेश मा.वि., भार्वाचोमा आयोजित ज्ञानबहादुर न्याइच्याईको दसौंं स्मृति सभा तथा छात्रवृति वितरण कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सचिव सुवालले ज्ञानबहादुर न्याइच्याई नेमकिपाको सिद्धान्त, नीति र निर्देशन अनुरुप सर्वहारा वर्गको शासन सत्ता स्थापनार्थ नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्नुहुने व्यक्तित्व भएकोले नयाँ पुस्ताले उहाँको योगदानलाई सधैं स्मरण गरिरहने बताए ।

  सरकारमा जाने पार्टी भित्रको गुटबन्दी र झगडा देश र जनताको हितको निम्ति नभई व्यक्तिगत नाफाघाटाको लागि मात्रै भएकोले संसद विघटन गरी चुनाव घोषणा गरेको सन्दर्भमा नेमकिपाले चुनावमार्फत जनताको चेतनास्तर उकास्ने मौकाको सदुपयोग गर्नुपर्ने विचार व्यक्त गरे । भूमाफिया, दलाल, ठेकेदारहरुको चंगुलमा सरकार फसेको चर्चा गर्नुहुँदै संसद सुवालले देशको आर्थिक, राजनैतिक, सामाजिक सबै क्षेत्रमा भारतीय विस्तारवादको चलखेल बढिरहेको बताए ।

  नेपाल क्रान्तिकारी किसान संघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष गोविन्द दुवालले किसान नेता ज्ञानबहादुर न्याइच्याईले पार्टीको विश्वविद्यालयबाट माक्र्सवादी दर्शनसम्मको अध्ययन गरी जनताको बीचमा बसेर काम गरेको स्मरण गर्दै व्यक्तिगत स्वार्थ छोडेर प्रतिक्रियावादीहरु र विरोधीहरुको अगाडि कहिलै नझुक्ने व्यक्तित्वप्रति जनताले सम्मान प्रकट गर्ने विचार राखे ।

  विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष रविन्द्र खर्वुजाको सभापतित्वमा सम्पन्न स्मृति सभामा ज्ञानबहादुर न्याइच्याई छात्रवृति कोषबाट विद्यालयका गरीव, जेहेन्दार र अतिरिक्त क्रियाकलापमा अब्बल ६ जना विद्यार्थीहरुलाई छात्रवृति प्रदान गरेको थियो ।

  न्याइच्याई नेपाल मजदुर किसान पार्टीका किसान नेता तथा भक्तपुरका पूर्व मेयर थिए।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...