News Portal

 • खानेपानीको उद्घाटनसँगै इथाचावासी खुशी

  अनिल श्रेष्ठभक्तपुर, १५ चैत
  ९६६ पटक
  भक्तपुर, १५ चैत

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं ९ ताथलीमा करिब रू दुई करोडको लागतमा निर्माण सम्पन्न खानेपानीको उद्घाटन गरिएको छ । ताथलीको इथाचा खानेपानी तथा सरसफाइ उपभोक्ता समितिले करिब ५ वर्ष लगाएर निर्माण सम्पन्न गरेको खानेपानीको शनिबार नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सचिव एवम् संघीय सांसद प्रेम सुवालले उद्घाटन  गरेका हुन् ।

  खानेपानीको उद्घाटनसँगै लामो समयदेखि खानेपानीको अभाव झेलिरहेका इथाचावासीको समस्या समाधान भएको छ । समितिले नियमितरूपमा खानेपानी वितरण गर्ने कार्यतालिका समेत बनाएको छ । सो ठाउँको खानेपानी समस्या समाधानका लागि स्थानीय आफै सक्रिय भएर लागेको जनाउँदै सांसद सुवालले खानेपानी वितरणका लागि प्रभावकारी तरिका अपनाउनुपर्ने बताए । उनले मानिसका लागि अत्यावश्यक खानेपानी सुविधा पुर्याउने जिम्मा सरकारको भए पनि सरकारले जनताको दैनिक समस्या सााधानमा ध्यान नदिएकोप्रति असन्तुष्टि जनाउँदै जनताको समस्या समाधानका लागि जनता नै सचेत र सजग हुनुपर्ने बताए ।
  खानेपानी उपभोक्ता समितिको पहिलो साधारणसभाको अवसरमा सांसद सुवालले एकलाख लिटर क्षमताको पानी ट्यांकी र पानी शुद्धिकरणक लागि जडान गरिएको फिल्टरको समेत उद्घाटन गरे ।

  २०७२ सालको वैशाख १२ गतेको विनासकारी महाभुकम्पले स्थानीयले वर्षौंदेखि उपभोग गर्दै आइरहेको पानीको मूललाई असर गरेको थियो । त्यही कारण इथाचा, मसाण्डोल, ताल्वा, माथुडाँडा र ढमलाडोकाका वान्सिदाहरु खानेपानी समस्यामा परेका थिए ।
  सो समस्याबाट छुटकारा पाउन स्थानीयले नकुल प्रजापतिको नेतृत्वमा समिति गठन गरेको समितिका धनबहादुर श्रेष्ठले बताए । उनले ठूलो संघर्ष र मिहिनेतपछि ताथलीको इथाचावासीले शुद्ध खानेपानी उपभोगको अवसर पाएको जानकारी दिँदै अझ व्यवस्थित गर्न जरुरी रहेको बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...