News Portal

 • अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण गर्दै नगरपालिका अस्पताल, दैनिक पन्ध्र सय लिटरको लक्ष्य

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १ जेठ २०७८
  ९६६ पटक
  भक्तपुर, १ जेठ २०७८

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाद्वारा संचालित नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालले अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण शुरु गरेको छ । शुक्रवारबाट अस्पतालले अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण शुरु गरेको हो ।

  करिब पैसठ्ठी लाखको लागतमा जडान गरिएको अक्सिजन प्लान्टको सबै उपकरण जडान भएपश्चात परीक्षण उत्पादन शुरु गरिएको अस्पतालका प्रशासक रुपेश श्रेष्ठले जनाएका छन् । प्रशासक श्रेष्ठका अनुसार उत्पादन नै शुरु भैसकेको अवस्था भने छैन । केहि प्राविधिक समस्या भएकोले त्यसको समाधानका लागि समन्धित कम्पनीको तर्फबाट कार्य भैरहेको छ ।

  अस्पतालका प्रशासक श्रेष्ठका अनुसार जडान गरिएको प्लान्टको उत्पादन क्षमता दैनिक करिब पन्ध्र सय लिटर छ । यसले दैनिक ३० बटा सिलिन्डर भर्ने क्षमता राख्दछ । उनले हाल अस्पतालमा ४३ जना कोभिड संक्रमितको उपचार भैरहेको र सबैलाई अक्सिजन अनिवार्य चाहिने अवस्था रहेको बताए । आफनै अक्सिजन प्लान्टबाट अक्सिजन उत्पादन भए पश्चात वर्तमान अक्सिजनको अभाव केहि हद सम्म अन्त्य हुने तर यो नै पर्याप्त भने नभएको उनको भनाइ छ ।

  अस्पतालले अक्सिजन उत्पादन गरेको समाचार सार्वजनिक भएपछि उपचाररत बिरामीका आफन्त भने अन्योलमा रहेका छन् । अस्पतालले अक्सिजन अभाव नै रहेको भनेपछि उनीहरु सशंकित बनेका हुन् । प्रशासक श्रेष्ठले बास्तवमै उत्पादन शुरु नभैसकेकोले धैर्य गर्न बिरामीका आफन्तहरुलाई अनुरोध गरेका छन् । परिक्षण सफल भए केहि दिन भित्रै अस्पतालमै अक्सिजन उत्पादन हुने र यसले अक्सिजनको अभावका कारण उत्पन्न तनाव केहि हदसम्म अन्त्य हुने उनको भनाइ छ ।

  नगरपालिकाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत चुडामणि पन्थीले प्राविधिक विषय भएकोले अस्पताल प्रशासनसंग बुझेर मात्र समाचार सस्प्रेषण गर्न समेत अनुरोध गरेका छन् । उनले अक्सिजन उत्पादनको विषयबाट जनताहरु उत्साहित भएका र यसले नगरपालिकालाई काम गर्न थप प्रेरित गरेको समेत बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा शुक्रवारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...

  Municipality welcomes the first group to enter Bhaktapur city

  bhaktapur welcomes

  On the occasion of World Tourism Day, the first group to enter Bhaktapur has been...

  सहकारी मार्फत कारखाना खोल्नु आवश्यक : बिजुक्छेँ

  narayanman bijukchhen

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेँ (रोहित) ले भक्तपुरको अशक्त र असहाय नागरिकहरुलाई अब...

  भक्तपुरमा डाक्टरहरुको बिरोध प्रदर्शन

  देशका बिभिन्न भागमा चिकित्सकमाथि हातपातको बिरोधमा भक्तपुरका डाक्टरहरुले बिरोध प्रदर्शन गरेका छन् । आकस्मिक बाहेकका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा सिटी स्क्यान सेवा शुरु

  city scan thimi

  मध्यपुर थिमिको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा सिटी स्क्यान सेवा शुरु भएको छ । मंगलवारबाट...