News Portal

 • अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण गर्दै नगरपालिका अस्पताल, दैनिक पन्ध्र सय लिटरको लक्ष्य

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १ जेठ २०७८
  १०३७ पटक
  भक्तपुर, १ जेठ २०७८

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाद्वारा संचालित नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालले अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण शुरु गरेको छ । शुक्रवारबाट अस्पतालले अक्सिजन उत्पादनको परीक्षण शुरु गरेको हो ।

  करिब पैसठ्ठी लाखको लागतमा जडान गरिएको अक्सिजन प्लान्टको सबै उपकरण जडान भएपश्चात परीक्षण उत्पादन शुरु गरिएको अस्पतालका प्रशासक रुपेश श्रेष्ठले जनाएका छन् । प्रशासक श्रेष्ठका अनुसार उत्पादन नै शुरु भैसकेको अवस्था भने छैन । केहि प्राविधिक समस्या भएकोले त्यसको समाधानका लागि समन्धित कम्पनीको तर्फबाट कार्य भैरहेको छ ।

  अस्पतालका प्रशासक श्रेष्ठका अनुसार जडान गरिएको प्लान्टको उत्पादन क्षमता दैनिक करिब पन्ध्र सय लिटर छ । यसले दैनिक ३० बटा सिलिन्डर भर्ने क्षमता राख्दछ । उनले हाल अस्पतालमा ४३ जना कोभिड संक्रमितको उपचार भैरहेको र सबैलाई अक्सिजन अनिवार्य चाहिने अवस्था रहेको बताए । आफनै अक्सिजन प्लान्टबाट अक्सिजन उत्पादन भए पश्चात वर्तमान अक्सिजनको अभाव केहि हद सम्म अन्त्य हुने तर यो नै पर्याप्त भने नभएको उनको भनाइ छ ।

  अस्पतालले अक्सिजन उत्पादन गरेको समाचार सार्वजनिक भएपछि उपचाररत बिरामीका आफन्त भने अन्योलमा रहेका छन् । अस्पतालले अक्सिजन अभाव नै रहेको भनेपछि उनीहरु सशंकित बनेका हुन् । प्रशासक श्रेष्ठले बास्तवमै उत्पादन शुरु नभैसकेकोले धैर्य गर्न बिरामीका आफन्तहरुलाई अनुरोध गरेका छन् । परिक्षण सफल भए केहि दिन भित्रै अस्पतालमै अक्सिजन उत्पादन हुने र यसले अक्सिजनको अभावका कारण उत्पन्न तनाव केहि हदसम्म अन्त्य हुने उनको भनाइ छ ।

  नगरपालिकाका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत चुडामणि पन्थीले प्राविधिक विषय भएकोले अस्पताल प्रशासनसंग बुझेर मात्र समाचार सस्प्रेषण गर्न समेत अनुरोध गरेका छन् । उनले अक्सिजन उत्पादनको विषयबाट जनताहरु उत्साहित भएका र यसले नगरपालिकालाई काम गर्न थप प्रेरित गरेको समेत बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...