News Portal

 • कोभिडको मौका पारेर ‘कु’ गरेको भन्दै भक्तपुरमा वाइसीएलले जलायो विद्या-ओलीको पुत्ला

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ९ जेठ २०७८
  १६०८ पटक
  भक्तपुर, ९ जेठ २०७८

  भक्तपुरमा योङ्ग कम्युनिष्ट लिग, नेपाल (वाईसिएल, नेपाल ) ले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पुत्ला दहन गरेको छ । कमलविनायकमा आइतवार साँझ पुत्ला दहन गरिएको हो ।

  वाइसीएलका एक दर्जन बढी युवाहरु कमलविनायकमा जम्मा भई मूल सडकमै पुत्ला दहन गरेका हुन् । वाइसीएलको भक्तपुर संयोजक नरेश वाइवाको नेतृत्वमा पुत्ला दहन भएको छ । पुत्ला दहन कार्यक्रममा सहभागीहरुले कोभिड-१९ लाई मध्यनजर गरी भौतिक दुरीसमेत कायम गरेको देखिन्थ्यो । पुत्ला दहनको सूचना पाएर कमलविनायकमा ब्यापक मात्रामा प्रहरी परिचालन गरिएको थियो । तर, प्रहरीलाई चक्मा दिंदै आन्दोलनकारी वाईसीएलले आफ्नो निर्धारित कार्यक्रम सफल बनाएको छ । वाइसीएलले छापामार शैलीमा मूल सडकमा आएर पुत्ला दहन गरेको हो । त्यसको करिब १० मिनेटपछि मात्र प्रहरीले त्यसको सुइँको पाएको थियो ।

  संविधान विपरित संसद विघटनको बिरुद्धमा राष्ट्रपति भण्डारी र प्रधानमन्त्री ओलीको पुत्ला दहन गरिएको वाइसीएलको भक्तपुर संयोजक नरेश वाइवाले बताए । प्रधानमन्त्री ओली निरंकुस र तानाशाह भएका अनि साझा चरित्र देखाउनु पर्ने राष्ट्रपति ओलीकै कार्यकर्ता जस्तो भएकीले युवाहरु आक्रोसित भएका संयोजक वाइवाको भनाइ छ । भक्तपुर वाइसीएलले जिल्लाको चारै वटा नगरपालिकामा पुत्ला दहन कार्यक्रम सम्पन्न गरेको उनले जनाएका छन् ।

  कमलविनायकमा पुत्ला दहन कार्यक्रम पछि युवाहरुलाई सम्बोधन गर्दै संयोजक वाइवाले शहिदको रगतले लेखिएको संविधानको विरुद्धमा चालिएको असंबैधानिक कदम तुरुन्त सच्याउन र जनतासंग माफी माग्न प्रधानमन्त्री र राष्ट्रपतिलाई आग्रह गरे । देशमा वाइसीएल जीवित रहेसम्म संविधान मास्ने षड्यन्त्र सफल पार्न नदिने संयोजक वाइवाले चेतावनी समेत दिएका छन् । देशमा माहामारी फैलाएर ओली-विद्या चुनावको बेमौसमी बाजा बजाइरहेका उनको भनाइ छ ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुरका वाइसीएल नेताहरु कृष्णमान बनमाला, बिनोद लामिछाने, बिक्रम ह्याङ्बो, सुरेन्द्र सुवाल लगायतले राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीको मिलेमतोमा कोभिडले जनता मरिरहेको बेला पारेर असंबैधानिक ‘कु’ गरिएको र उक्त कदम नसच्चिएसम्म आफूहरु संघर्षको मैदानमै रहने उद्घोष समेत गरे ।

  bhaktapur ycl

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकको प्रमुख प्राथमिकतामा कृषि : नगरलाई दुध,मासु र अन्डाको हव बनाइने(पूर्णपाठसहित)

  सूर्यविनायक नगरपालिकाले आफ्नो नीति तथा कार्यक्रममा कृषि र पर्यटनलाई प्रमुख प्राथमिकतामा राखेको छ । नगर...

  भक्तपुरले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहन गर्ने

  भक्तपुर नगरपालिकाले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहनको नीति लिएको छ । शिक्षामा...

  हनुमन्ते अस्तव्यस्त,करोडौं फ्रिज गरी सरोकारवाला मस्त भन्दै नेता एवं अभियन्ता रंजित आक्रोशित

  hanumante naresh

  कुनैपनि समाजको सभ्यता त्यसको नदी र खोलानालासंग सम्बन्धित हुन्छ । भक्तपुरको हनुमती(हनुमन्ते) खोलाले पनि यहाँको...

  चाँगुनारायणका पूर्व मेयर मिश्रलाई मातृशोक

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका संस्थापक मेयर एवं नेकपा(एमाले) का केन्द्रीय सदस्य सोमप्रसाद मिश्रलाई मातृशोक परेको छ ।...

  सूर्यविनायक नगरपालिकाको आफ्नै सडक संजाल र नगर यातायात हुनुपर्नेमा कांग्रेसको जोड

  नेपाली कांग्रेस सूर्यविनायक नगर समितिले स्थानीय सरकारलाई गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएको छ । मंगलवार सो समितिले...