News Portal

 • कोभिडको मौका पारेर ‘कु’ गरेको भन्दै भक्तपुरमा वाइसीएलले जलायो विद्या-ओलीको पुत्ला

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, ९ जेठ २०७८
  १५२८ पटक
  भक्तपुर, ९ जेठ २०७८

  भक्तपुरमा योङ्ग कम्युनिष्ट लिग, नेपाल (वाईसिएल, नेपाल ) ले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको पुत्ला दहन गरेको छ । कमलविनायकमा आइतवार साँझ पुत्ला दहन गरिएको हो ।

  वाइसीएलका एक दर्जन बढी युवाहरु कमलविनायकमा जम्मा भई मूल सडकमै पुत्ला दहन गरेका हुन् । वाइसीएलको भक्तपुर संयोजक नरेश वाइवाको नेतृत्वमा पुत्ला दहन भएको छ । पुत्ला दहन कार्यक्रममा सहभागीहरुले कोभिड-१९ लाई मध्यनजर गरी भौतिक दुरीसमेत कायम गरेको देखिन्थ्यो । पुत्ला दहनको सूचना पाएर कमलविनायकमा ब्यापक मात्रामा प्रहरी परिचालन गरिएको थियो । तर, प्रहरीलाई चक्मा दिंदै आन्दोलनकारी वाईसीएलले आफ्नो निर्धारित कार्यक्रम सफल बनाएको छ । वाइसीएलले छापामार शैलीमा मूल सडकमा आएर पुत्ला दहन गरेको हो । त्यसको करिब १० मिनेटपछि मात्र प्रहरीले त्यसको सुइँको पाएको थियो ।

  संविधान विपरित संसद विघटनको बिरुद्धमा राष्ट्रपति भण्डारी र प्रधानमन्त्री ओलीको पुत्ला दहन गरिएको वाइसीएलको भक्तपुर संयोजक नरेश वाइवाले बताए । प्रधानमन्त्री ओली निरंकुस र तानाशाह भएका अनि साझा चरित्र देखाउनु पर्ने राष्ट्रपति ओलीकै कार्यकर्ता जस्तो भएकीले युवाहरु आक्रोसित भएका संयोजक वाइवाको भनाइ छ । भक्तपुर वाइसीएलले जिल्लाको चारै वटा नगरपालिकामा पुत्ला दहन कार्यक्रम सम्पन्न गरेको उनले जनाएका छन् ।

  कमलविनायकमा पुत्ला दहन कार्यक्रम पछि युवाहरुलाई सम्बोधन गर्दै संयोजक वाइवाले शहिदको रगतले लेखिएको संविधानको विरुद्धमा चालिएको असंबैधानिक कदम तुरुन्त सच्याउन र जनतासंग माफी माग्न प्रधानमन्त्री र राष्ट्रपतिलाई आग्रह गरे । देशमा वाइसीएल जीवित रहेसम्म संविधान मास्ने षड्यन्त्र सफल पार्न नदिने संयोजक वाइवाले चेतावनी समेत दिएका छन् । देशमा माहामारी फैलाएर ओली-विद्या चुनावको बेमौसमी बाजा बजाइरहेका उनको भनाइ छ ।

  उक्त अवसरमा भक्तपुरका वाइसीएल नेताहरु कृष्णमान बनमाला, बिनोद लामिछाने, बिक्रम ह्याङ्बो, सुरेन्द्र सुवाल लगायतले राष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीको मिलेमतोमा कोभिडले जनता मरिरहेको बेला पारेर असंबैधानिक ‘कु’ गरिएको र उक्त कदम नसच्चिएसम्म आफूहरु संघर्षको मैदानमै रहने उद्घोष समेत गरे ।

  bhaktapur ycl

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...