News Portal

 • भक्तपुरका ४ नगरमा यी हुन् बिपक्षी गठबन्धनका कमाण्डर

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १२ जेठ २०७८
  २०२१ पटक
  भक्तपुर, १२ जेठ २०७८

  भक्तपुरका प्रमुख पाँच राजनीतिक दलहरु प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीको प्रतिगमन भाग २ विरुद्ध आन्दोलित भएका छन् । नेपाली कांग्रेस, नेकपा (माओवादी केन्द्र), नेकपा (एमाले),जनता समाजवादी पार्टी नेपाल र राष्ट्रिय जनमोर्चा संयुक्त गठबन्धन बनाएर आन्दोलित भएका हुन् ।

  पार्टीका जिल्ला नेताहरु सहभागी बैठकले भक्तपुरका चारैवटा नगरपालिकामा आन्दोलन तयारी संयन्त्र समेत गठन गरेको छ । नेपाली काँग्रेसका जिल्ला सचिव निशान ढुंगेलले चारैवटा नगरपालिकामा आन्दोलन तयारी संयन्त्र गठन गरिएको पुष्टि गरे । नगरपालिकामा निर्माण गरिएको संयन्त्रले जिल्लास्थित संयन्त्रको निर्देशन कार्यान्वयन गर्ने र वडासम्म त्यसलाई लागू गराउने तथा आफैले पनि रचनात्मक विरोध र प्रतिरोधका कार्यक्रम संचालन गर्न सक्ने बताइएको छ ।

  ढुंगेलले जनाए अनुसार भक्तपुर नगरपालिकामा गठबन्धनले नेपाली काँग्रेसका नेता रामप्रसाद कासुला, नेकपा माओवादी केन्द्रका सुनिल गोथे बासु, नेकपा एमालेका रामगोपाल चौगुठी, जसपाका सुरेन्द्र विक्रम ध्वन्जु र राजमोका राजेश गोसाई रहेको आन्दोलन तयारी संयन्त्र बनाएको छ । मध्यपुर थिमी नगरका लागि काँग्रेसका सुरेन्द्र श्रेष्ठ, माओवादीका कृष्णलाल गोजा, एमालेका प्रेमानन्द श्रेष्ठ,जसपाका सरोज घजु र राजमोका भीम श्रेष्ठ रहेको संयन्त्र बनाइएको छ ।

  त्यसैगरी सूर्यविनायकमा काँग्रेसका बालकृष्ण थापा, माओवादीका जीवन तज दिलकृष्ण,एमालेका दिपक बिशुंखे,जसपाका उत्तम सापकोटा र राजमोका रमेश बन्जाडे रहेका छन् भने चाँगुनारायणमा काँग्रेसका शिवहरि केसी, माओवादीका रामशरण दाहाल, एमालेका वासुदेव खड्का र जसपाका अर्जुन फुयाल रहेको संयन्त्र बनाइएको छ ।

  गठबन्धनको जिल्ला स्तरीय संयन्त्रले भक्तपुरमा भोलि बुधवार साँझ ७ बजे प्रत्येक घरबाट सिठी वा रित्तो थाल बजाएर सरकारको विरोध र खबरदारी गर्ने कार्यक्रम तय गरेको सहभागी जसपाका नेता श्रीराम खाइजुले बताए । असंबैधानिक तवरले गरिएको संसद बिघटनको बिरोध, कोभिड उपचार प्रभावकारी बनाउन पहल गर्ने र जनजीविकाको व्यवस्थापनमा पहल गर्ने संयन्त्रको प्रमुख ३ कार्यभार रहेको नेता खाइजुले स्पष्ट पारेका छन् । यसका लागि सरकारले गरेको प्रतिगमन, कोभिडको अव्यवस्था र जनजीविकाको अवमूल्यन विरुद्ध भक्तपुरका जनतालाई जुरुक्कै उठाउने गरी कार्यक्रम गर्ने बिपक्षी गठबन्धनको तयारी छ ।

  निषेधाज्ञामा पहिलो सांकेतिक बिरोध स्वरुप बुधवार साँझ ७ बजे भक्तपुरभरी घरको छत, कौसी वा आगनमा निस्केर सिठी वा थाल बजाएर बिरोध र खबरदारी गर्ने सर्वसम्मत निर्णय भएको बताइएको छ । उक्त बैठकमा नेपाली काँग्रेसका तर्फबाट सभापति दुर्लभ थापा आइसोलेसनमा रहेकाले उप सभापति हरिप्रसाद नेपाल, सचिव निशान ढुंगेल र उद्धव सिलवाल, सहसचिव किरण न्यौपाने समेत सम्मिलत थिए भने माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष डीपी ढकाल, एमालेका अध्यक्ष रञ्जन केसी, सचिव श्याम बस्नेत र कविराम थापा, राजमोका अध्यक्ष शिवहरि खनाल,जसपाका अध्यक्ष श्याम सिल्पकार, श्रीराम खाइजु र बिदुर केसी लगायतका नेताहरु सहभागी रहेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...