News Portal

 • चाँगुनारायणमा वाइसीएलले राहत बाड्दा बिपन्न परिवारको चुल्हो बल्यो

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १३ जेठ २०७८ विहिबार
  १८९६ पटक
  ycl rahat at changunarayanभक्तपुर, १३ जेठ २०७८ विहिबार

  भक्तपुरमा नेकपा(माओवादी केन्द्र)ले राहत वितरणलाई निरन्तरता दिएको छ । कोभिड १९ का कारण सरकारले निषेधाज्ञा जारी गरेपछि हातमुख जोर्न समस्यामा परेका परिवारको पहिचान गरी माओवादीले राहत वितरण गरिरहेको हो ।

  बुधवार भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नम्बर ८ का करिब ३० घरपरिवारका लागि राहत स्वरुप खाद्यान्न् सहयोग गरेको युवा नेता बिनोद लामिछानेले बताए । निषेधाज्ञाका कारण समस्यामा परेका विपन्न परिवारको पहिचान गरी स्थानीय पार्टी र वाइसिएलको संयोजनमा राहत वितरण गरिएको उनले जनाएका छन् । महामारीबाट  स्थानीय जनतालाई पनि रोग र भोकबाट बचाउने आफूहरुको अभियान नै रहेको नेता लामिछानेले जानकारी गराए ।

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) का चाँगुनारायण नगर सदस्य एवम वडा नम्बर ८ का अध्यक्ष मदन श्रेष्ठले सरकारले दैनिक ज्यालादारी गरी खाने मजदुर विपन्नको बेवास्ता गरेकोले आफूहरु अघि सर्नु परेको बताए । उनका अनुसार बुधवार वडाका ३० बिपन्न परिवारका लागि प्रति परिवार १ बोरा चामल १ प्याकेट दाल, नुन, तेल, चिनी र मास्क लगायत वितरण गरिएको छ ।

  राहत वितरणबाट स्थानीयहरु खुशी भएका र आफूहरुलाई आशिर्वाद दिएका भन्दै राहत वितरणका संयोजकसमेत रहेका चाँगुनारायण ८ का वाइसिएल अध्यक्ष दिपेश लामिछानेले सन्तोष व्यक्त गरेका छन् । आफूहरुले आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल नगरी पार्टीकै साथीभाई मिलेर राहत संकलन र वितरण गरिरहेको भन्दै उनले बिपन्न परिवारमा सानो प्रयासले ठुलो खुशी मिलेकोमा सन्तोष व्यक्त गरेका हुन् । आफूहरुले सहयोग गर्दा चागुनारायण ८ का ३० घरपरिवारको निभेको चुल्हो बलेको उनले बताए ।

  राहत वितरणमा सहभागी भएका वाइसिएल भक्तपुर जिल्ला अध्यक्ष नरेश वाइवाले पार्टी र संगठनले अप्ठ्यारोमा परेका जनताको आशु पुछ्न पहल गरिरहेको प्रष्ट पारे । राजनीति गर्ने प्रति जनताको अपेक्षा धेरै हुने तर कोभिडमा सरकारले अक्सिजन र अस्पतालको शैया मात्र होइन बाच्नेका लागि दालभातको पनि ग्यारेन्टी गर्न नसकेको उनको आरोप छ । सरकारको मुख ताकेर मात्र नभएकाले आफूहरु महामारीकै बीचमा आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल नगरी जनताको लागि खटेको उनको जिकिर छ । अध्यक्ष वाइवाले वाइसिएलले कसैलाई भोको बस्न नदिने बताउदै यस्तो स्थिति भएका परिवारले वाइसिएलका स्थानीय युवाहरु संग सम्पर्क गर्न र सहयोग प्राप्त गर्न पनि आग्रह गरे ।

  राहत वितरण कार्यक्रममा मदन ढुंगाना, सानु खत्री,लक्ष्मण दुलाल , जीवन बजगाईं लगायतका स्थानीय युवा नेताहरुको समेत सक्रिय सभागिता रहेको थियो । राहत वितरण कार्य सम्पन्न गरेका युवाहरुले यसलाई निरन्तरता दिने प्रतिवद्धता समेत प्रकट गरेका छन् ।

  संकटका बेला संयुक्त प्रयासले जनताको पिडामा मलहम लगाउन सकिने बताउदै नेकपा(माओवादी केन्द्र) का भक्तपुर अध्यक्ष डिपी ढकालले सहभागी सबैलाई धन्यवाद दिएका छन् । उनले अन्य वडा कमिटीहरुले पनि जनताको दुख हेरेर नबस्न निर्देशन दिइएको र पार्टीले रोग र भोक बाट बचाउन जनपक्षीय कामहरु गरिरहेको जिकिर गरेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...