News Portal

 • कोभिड महामारीका बाबजुद कुनै दिन पनि रोकिएन भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालको सेवा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३१ जेठ २०७८
  ८७९ पटक
  भक्तपुर, ३१ जेठ २०७८

  भक्तपुरस्थित उपत्यकाकै एकमात्र सरकारी क्यान्सर अस्पताल भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालले कोभिड १९ महामारीका बाबजुत आफ्नो सेवालाई निरन्तरता दिँदै आएको छ । कोभिड १९ महामारीमा पनि अस्पतालले आफ्ना सबै सेवा सधै सुचारु राखेको हो ।

  कतिपय अस्पतालले कोभिडको बहानामा उपचार स्थगित गरिरहँदा भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालले भने कोभिड वार्ड नै बनाएर क्यान्सरका बिरामीको उपचारमा कमी हुन दिएन । निषेधाज्ञाका बाबजुद अस्पतालमा दैनिक औषतमा एक सय माथि नयाँ बिरामीहरु उपचार सेवाका लागि आउने गरेका अस्पतालका कार्यकारी निर्देशक प्राडा विष्णुदत्त पौडेल बताउँछन् । नयाँ बिरामीमध्ये धेरैजसो बिरामीलाई भर्ना गरी उपचार गर्नुपर्ने उनले बताए ।

  कोभिड संक्रमणको यो विषम परिस्थितिमा समेत आफूहरुले  कुनै दिन पनि सेवा नरोकेको प्राडा पौडेलले जनाएका छन् । संक्रमण पुष्टी भएका क्यान्सरका बिरामीलाई राख्न अस्पतालले छुट्टै कोभिड वार्ड नै बनाएर उपचार गरिरहेको उनले जानकारी गराए । कोभिड वार्डमा १ दर्जन बढी कोभिड भएका क्यान्सर पेसेण्ट हुँदा पनि अस्पतालमा अक्सिजन अभाव हुन नदिएको उनले बताए । प्राडा पौडेलका अनुसार कोभिड संक्रमित क्यान्सर बिरामीको संख्या भने अहिले घटेर २ जनामा झरेको छ । प्राय उपत्यका बाहिरका बिरामी आउने र कोभिड भएको बिरामीलाई बस्न ठाउँ नपाइने समस्या देखेपछि अस्पतालले कोभिड वार्ड बनाएको हो । यद्यपी, आफूहरुले कोभिड संक्रमितका लागि समेत नियमित उपचार सेवा नरोकेको र जोखिमका बाबजुद बिरामीको सेवामा अस्पतालका चिकित्सक र कर्मचारी समर्पित भएको प्राडा पौडेलले दावी गरे ।

  अस्पतालको नेतृत्व गरिरहेका क्यान्सर विज्ञ प्राडा विष्णुदत्त पौडेलको कुशल नेतृत्वका कारण अस्पतालले आफ्नो सबै सेवा सुचारु गर्न सकेको चिकित्सकहरु बताउँछन् । गैरसरकारी संस्थाले सञ्चालन गर्दै आएकाे अस्पतालको व्यवस्थापन सरकारले अस्पताल विकास समिति मार्फत संघीय सरकार मातहत ल्याएपछि काम गर्न सहज भएको बताइएको छ । समस्या समाधानमा सरकारी संयन्त्र  परिचालित हुने हुँदा पहिले भन्दा अहिले काम गर्न सहज भएको कार्यरत कर्मचारीहरु बताउँछन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरको आवेदन

  भक्तपुर अस्पतालमा करार सेवाको जागिरका लागि ३ दर्जन बढी डाक्टरले आवेदन दिएका छन् । पदपूर्तीका...

  पत्रकार थापालाई पितृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ भक्तपुरकी पूर्व उपाध्यक्ष एवं गोरखापत्र दैनिककी फोटो पत्रकार कविता थापालाई पितृशोक परेको...

  महाजात्राले कमायो २६ करोड ६५ लाख

  mahajatra safalta ghimire

  काठमाडौँ । ‘जात्रा’ र ‘जात्रै जात्रा’ पछि षट्कोण आर्ट्सले निर्माण गरेको तेस्रो भाग ‘महाजात्रा’ प्रदर्शनको...

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...