News Portal

 • भक्तपुरका डा बराल सचिवबाट राजिनामा दिने बित्तिकै नाष्टको अध्यक्ष नियुक्त

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २२ असार २०७८
  २३७९ पटक
  भक्तपुर, २२ असार २०७८

  नेपाल सरकारको सचिव पदबाट राजिनामा दिएका डा खगराज बरालले राजनीतिक नियुक्ति पाएका छन् । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको भक्तपुर बालकोटस्थित घर नजिकै बस्दै आएका बराल राजिनामा लगत्तै राजनीतिक नियुक्ति पाउने अर्का भाग्यमानी सचिव बन्न पुगेका हुन् ।

  डा बरालले प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयको सचिव पदबाट सोमबार राजिनामा दिएका थिए । मंगलवार सरकारले उनलाई नेपाल विज्ञान तथा प्रविधि प्रज्ञा प्रतिष्ठान(नाष्ट)को आयोग अध्यक्षमा नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको छ । नाष्टका कुलपति समेत रहेका प्रधानमन्त्री ओलीले बराललाई सेवा आयोग अध्यक्षमा मनोनीत गरेका बताइएको छ । आउँदो साउन २५ गते अनिवार्य अवकाश पाउनु अघि नै उनले सोमबार राजिनामा बुझाइ नयाँ पद सुनिश्चित गर्न सफलता प्राप्त गरेका हुन् ।

  एक वर्षदेखि रिक्त रहेको उक्त पदमा सरकारले डा बराललाई नियुक्त गरेको हो । कास्कीको पुम्दीभुम्दीमा जन्मिएका बराल लामो समयदेखि भक्तपुरको मध्यपुर थिमि वडा नम्बर १ मा बसोबास गर्दै आएका छन् । शिक्षा सेवाबाट निजामति सेवामा प्रवेश गरेका बरालले सचिवको रुपमा आफ्नो पाँच वर्षे कार्यकाल सफलतापूर्वक सम्पन्न गरेका छन् । तत्कालिन महिला बालबालिका तथा समाज कल्याण मन्त्रालय, शिक्षा विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय र स्वास्थ्य मन्त्रालय लगायतमा सचिवको रुपमा कार्य गरेका बरालले २८ वर्ष शिक्षा सेवाका विविध पदमा रहेर राष्ट्र सेवा गरेका छन् ।

  सरल स्वभावका शालिन प्रशासकको परिचय बनाएका बराल लेखक तथा साहित्यकार समेत हुन् । उनले दर्जनौ पुस्तक प्रकाशन गरेका छन् भने श्रमिक बरालको नामबाट साहित्य सिर्जना समेत गर्दै आएका छन् । अध्यात्मवादमा बिश्वास राख्ने डा बराल विज्ञान तथा प्रविधि प्रज्ञा प्रतिष्ठानको आयोग अध्यक्ष बन्नु संयोग हो वा, उनको योग्यता त्यो उनको कार्यसम्पादनले पुष्टि गर्ने नै छ ।

  नेपाल विज्ञान तथा प्रविधि प्रज्ञा प्रतिष्ठान नेपाल सरकारको विज्ञान तथा प्रविधिको क्षेत्रमा कार्य गर्ने सर्वोच्च संस्था हो। सन् १९८२मा स्थापना भएको यस संस्थाको उदेश्य देशमा विज्ञान तथा प्रविधिको विकास गर्नु हो। मौलिक प्रविधिको जगेर्ना गर्दै विज्ञान प्रविधिको विकास मार्फत देशको विकासमा टेवा दिने उदेश्य रहेको यस संस्थाको प्रधान कार्यलय काठमाडौँको खुमलटारमा रहेको छ । यसको कुलपति प्रधानमन्त्री रहने व्यवस्था छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा शुक्रवारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...

  Municipality welcomes the first group to enter Bhaktapur city

  bhaktapur welcomes

  On the occasion of World Tourism Day, the first group to enter Bhaktapur has been...

  सहकारी मार्फत कारखाना खोल्नु आवश्यक : बिजुक्छेँ

  narayanman bijukchhen

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेँ (रोहित) ले भक्तपुरको अशक्त र असहाय नागरिकहरुलाई अब...

  भक्तपुरमा डाक्टरहरुको बिरोध प्रदर्शन

  देशका बिभिन्न भागमा चिकित्सकमाथि हातपातको बिरोधमा भक्तपुरका डाक्टरहरुले बिरोध प्रदर्शन गरेका छन् । आकस्मिक बाहेकका...

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा सिटी स्क्यान सेवा शुरु

  city scan thimi

  मध्यपुर थिमिको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा सिटी स्क्यान सेवा शुरु भएको छ । मंगलवारबाट...