News Portal

 • नेता ढकालको प्रश्न : ओलीका सबै निर्णय अब उप्रान्त मान्छौं भन्नुबाहेक १० बुँदामा के छ ?

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २८ असार २०७८
  १४९३ पटक
  DP dhkalभक्तपुर, २८ असार २०७८

  पाँच दलीय गठबन्धन बनाएर प्रधानमन्त्री केपी ओलीको स्वेच्छाचारिता बिरुद्ध आन्दोलित बनेका शक्तिहरुबाट नेकपा एमाले(नेपाल पक्ष) बिमुख बन्ने देखिएको छ । आइतवार राति केपी ओली पक्ष र माधव नेपाल पक्षका नेताहरु सम्मिलित कार्यदलले १० बुँदे सहमति गरेसंगै यस्तो संकेत देखिएको हो ।

  पाँच दलीय गठबन्धनको एक घटक नेकपा (माओवादी केन्द्र)का भक्तपुर अध्यक्ष डिपी ढकालले सहमति भएको भनिएको १० बुँदामा नेपाल पक्षको आत्मसर्पण देखिएको दावी गरेका छन् । अध्यक्ष ओलीको स्वेच्छाचारिता बिरुद्ध लडेको नेपाल पक्षलाई उनले प्रश्न गरेका छन्, ”ओलीका सबै निर्णय अब उप्रान्त मान्छौं भन्नुबाहेक १० बुँदामा के छ ?”

  केपी ओलीले अहिलेसम्म गरेका निर्णयमा सहमत छौं भन्ने बाहेक सहमतिमा अरु कुनै कुरा नभएको नेता ढकालको भनाइ छ । ओलीको हालसम्मका सबै निर्णयमा सहमत छौं भन्ने एक बुँदामा हुने कुरालाई १० बुँदा देखाएर नाटक गरिएको उनले आरोप लगाएका छन् । उनले नेता नेपाललाई उनकै पक्षका कनिष्ठहरुले धोका दिएका समेत जिकिर गरे । जोजोलाई उनले आफ्नो ठाने र माया गरे उनैले धोका दिएर १० बुँदेमा माधव नेपाललाई ल्याइपुर्याएको उनको जिकिर छ । अध्यक्ष ढकालले यसलाई आफ्नैहरुबाट वरिष्ठ नेता नेपाललाई गरिएको धोकाको संज्ञा दिएका छन् । पाँच दलीय गठबन्धनबाट नेपाल पक्ष बाहिरिनु पर्ने आधार नदेखिएको भन्दै उनले नेपाल पक्षले आत्मसर्पण नै गर्यो भने पनि गठबन्धन कमजोर नहुने दावी गरेका छन् ।

  सार्वजनिक भएको सहमति उपर वरिष्ठ नेता माधव नेपालले समेत असहमति जनाइसकेका सकेका छन् । सर्वोच्च अदालतको आदेशलाई प्रभावित गर्न सहमतिको नाटक मन्चन भएको हुनसक्ने उनले आशंका गरेका छन् । हेर्नुस सार्वजनिक सहमतिका १० बुँदा ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...

  मध्यपुर थिमिको सिन्दुर जात्रा र जिब्रो छेड्ने जात्रा सम्पन्न, सुजनले दोश्रो पटक छेडे जिब्रो

  भक्तपुरको मध्यपुर थिमि नगरमा सिन्दुर जात्रा सम्पन्न भएको छ । बिस्का जात्राकै अवसरमा मध्यपुरमा बैशाख...

  महोत्सव समापनमा भक्तपुरका पत्रकार ढकाललाई सम्मान

  भक्तपुर । जिल्लामा लामो समयदेखि पत्रकारितामा क्रियाशील रहेका पत्रकार हेमराज ढकाल सम्मानित भएका छन् ।...