News Portal

 • भक्तपुरका न्यौपानेलाई प्रतिस्थापन गर्दै भक्तपुरकै पाण्डे बने गृह सचिव

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, २५ साउन २०७८
  २२९७ पटक
  भक्तपुर, २५ साउन २०७८

  भक्तपुर घर भएका गृह मन्त्रालयका सचिव महेश्वर न्यौपानेलाई भक्तपुरमै बसोबास गर्दै आएका अर्का सचिव टेक नारायण पाण्डेले प्रतिस्थापन गरेका छन् । सरकारले गृह सचिवमा पाण्डेलाई सरुवा गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  सोमबार साँझको मन्त्रिपरिषद् बैठकले भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालयका सचिव पाण्डेलाई गृह सचिवमा सरुवा गर्ने निर्णय गरेको एक मन्त्रीले बताए । गृहसचिव न्यौपानेलाई भने प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषदको कार्यालयमा सरुवा गरिएको बताइएको छ ।

  गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणको पहिलो रोजाइ उनी नभएपनि प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पाण्डेलाई नियुक्त गर्न पहल गरेका श्रोतले जनाएको छ । श्रोतका अनुसार पाण्डे गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणको दोश्रो रोजाइमा परेका थिए । थोरै बोल्ने शालीन स्वभावका पाण्डे बिषयबस्तुमा गहिरो अध्ययन गरी कार्यसम्पादन गर्ने गर्दछन ।

  अर्घाखाँची स्थायी घर भएका पाण्डे भक्तपुरको सानोठिमीमा अस्थायीरुपले बसोबास गर्दै आएका छन् । उनी शिक्षा सेवाबाट सचिवमा बढुवा भएका हुन् । सानोठिमीस्थित शिक्षाका केन्द्रीय कार्यालयहरुमा लामो समय उनले कार्यालय प्रमुख रही कार्य गरेका छन् । सानोठिमीमा बसोबास गर्दै आएका सचिव पाण्डेको यहाँ आफ्नै घर भने छैन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...