News Portal

 • नेपाली सेनाको ब्यवहार विरुद्ध खरिपाटीमा प्रदर्शन

  अनिल फोजू / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, १२ असोज २०७८
  १५४५२ पटक
  भक्तपुर, १२ असोज २०७८

  भक्तपुर । चाँगुनारायण नगरपालिका स्थित नेपाली सेनाको खरिपाटी तालिम केन्द्र हुँदै वडा नम्बर ५ जाने बाटोमा रुखको हागाले लाग्दा दुई जना घाइते भएका छन् । रुख काट्न पटकपटक स्थानीयले गरेको अनुरोध अस्वीकार गर्दा दुर्घटना भएको हो । सोही कारण स्थानीय र सेनाबीच विवाद बढेको छ ।

  सोमबार आएको हावाहुरी सँगै आएको पानीले व्यारेक भएर घर जाने क्रममा व्यारेक भित्रको रुख ढली ११०० भोल्टेजको करेन्ट प्रवाह भईरहेको खम्बामा लाग्दा खम्वा ढली दुई स्थानीय व्यक्ति घाईते भएपछि उक्त विवाद झन चर्केको हो ।

  स्थानीय श्रद्धा बाटा र अनिसा खड्का उक्त बाटो भएर घर जाँदै गर्दा व्यारेक भित्रको रुखको हाँगा खसेको थियो । र उनीहरू घाइते भएका थिए । अहिले उनीहरुको अवस्था खतरामुक्त रहेको बताइएको छ ।स्थानीय मिनबहादुर बाटाले घाइते व्यक्तिको तत्काल सेनाले उपचारको जिम्मा लिनु पर्ने आफूहरुको माग रहेको बताए । उनीहरु सेनाको ब्यवहार बिरुद्ध आन्दोलित भएका छन् । स्थानीयले तालिम केन्द्रको गेट अगाडि बिरोध प्रदर्शन समेत गरेका छन् । रुखको हाँगा काट्ने र बाटोको समस्याबारे छलफल गरि समस्या समाधान गर्ने मौखिक सहमति भएको एक सहभागीले बताए । विरोध जुलुसको तयारी गरिरहेका स्थानीयले तत्कालको लागि सो कार्यक्रम स्थगित गरेको जानकारी गराएका छन । बुधवार बस्ने दुई पक्षीय बैठकमा सहमति हुन नसके आफुहरुसंग आन्दोलनको बिकल्प नहुने स्थानीयले बताए ।
  विगत १५ वर्ष देखि उक्त बाटोमा भएका ठूला रुख हटाउन र बाटो विस्तार गर्न पटक पटक व्यारेक सँग समन्वय गर्दा पनि व्यारेकले अटेर गर्दै आएको स्थानीयको आरोप रहेको छ ।

  “हामीले पटक-पटक व्यारेक सँग समन्वय गरी कसरी यी धराप भएका रुखको व्यवस्थापन गर्ने बाटो विस्तार गर्ने भन्ने विषयमा छलफल गर्दा पनि व्यारेकले भने अटेर गर्दै आएको छ ।” चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नम्वर ५ का वडा अध्यक्ष जयन्द्र खड्काले बताए ।

  उनका अनुसार उक्त बाटोमा भएका रुख र एक लेनको बाटोका कारण हजारौं स्थानीय व्यक्ति घरमा जान समेत समस्यामा परेका छन । बाटो साँगुरो हुँदा र व्यारेकले बाटोको मापदण्ड सम्म पनि छोड्न नमान्दा बर्षैनी दुर्घटनाको शिकार स्थानीय हुनु परेको उनको भनाइ छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...