News Portal

 • भक्तपुरको एमाले वडा अधिवेशन : धेरैमा सर्वसम्मत, मध्यपुरमा बिबाद मथ्थर तर बन्द सत्र बाँकी

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ६ कात्तिक २०७८
  १७७० पटक
  भक्तपुर, ६ कात्तिक २०७८

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले)ले शनिबार देशभर वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ । यसैबीच भक्तपुर जिल्लामा समेत चारवटै नगरपालिकाका प्रायजसो वडामा वडा अधिवेशन सम्पन्न भएको छ ।

  शनिबार बेलुकी सम्म अधिवेशन सम्पन्न भएका सबै वडामा सर्वसम्मत वडा नेतृत्व चयन भएको नेकपा(एमाले) का भक्तपुर अध्यक्ष बचन देउजाले बताए । अध्यक्ष देउजाले दिएको जानकारी अनुसार सूर्यविनायकको वडा नम्बर ४ मा भने गोला प्रथाद्वारा अध्यक्ष चयन भएका छन् । वडा अध्यक्षमा २ जनाको दावेदारी परेको र दुबैले गोलाप्रथा गर्न सहमती जनाएपछि गोलाप्रथाद्वारा अध्यक्ष चयन गरिएको हो । वडा अधिवेशन सम्पन्न अन्य सबै वडामा सर्वसम्मत नेतृत्व चयन भएको छ ।

  जिल्लास्थित केहि वडाहरुमा भने वडा अधिवेशन सम्पन्न हुन सकेका छैनन् । उद्घाटन सत्र सम्पन्न भएपनि बन्द सत्र बाँकी नै रहेको बताइएको छ । मध्यपुर थिमि नगरपालिका अन्तर्गतका अधिकांस वडाहरुमा नेतृत्व बिबादका कारण बन्द सत्र स्थगित भएका बुझिएको छ । मध्यपुर थिमिको वडा नम्बर ४,५,६ त्यसैगरी ८ र ९ मा बन्द सत्र स्थगित भएका छन् । यी वडाहरुमा अध्यक्ष देउजा र मध्यपुर थिमि नगरपालिकाका मेयर समेत रहेका अर्का नेता मदनसुन्दर श्रेष्ठ पक्षको दुई समुह देखा परेपछि अधिवेशन अधुरो बन्न पुगेको हो । समानान्तर वडा अधिवेशनको तयारी गरेका दुई समूहबीच वार्ता भएपछि संयुक्तरुपमा उद्घाटन सत्र सम्पन्न भएपनि बन्द सत्र शुरु हुन सकेन ।

  अध्यक्ष देउजाले भने बिबादका कारण नभई सर्वसम्मत नेतृत्व चयनको प्रयासका लागि बन्द सत्र स्थगित गरिएको दावी गरे । भक्तपुर पोस्टसंग कुरा गर्दै उनले भने, ”वडा नेतृत्वको विषयमा कुनै गुटगत बिबाद होइन, साथीहरुबीच आन्तरीक प्रतिस्पर्धा स्वभाविक हो । हामी सर्वसम्मतीको पक्षमा रहेकाले अन्तिम प्रयास गरिरहेका छौं ।” उनले आइतवार नै बन्द सत्र सम्पन्न गरी बाँकी रहेका वडाका नेतृत्व चयन गरिने जानकारी गराए ।

  बन्द सत्र सम्पन्न हुन बाँकी रहेका वडामा मध्यपुर पछि सूर्यविनायक रहेको छ । यहाँ वडा नम्बर २ र ६ मा अधिवेशन सम्पन्न हुन सकेको छैन भने चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर ६ मा पनि बन्द सत्र बाँकी नै रहेको छ । भक्तपुर नगरपालिकामा भने सबै वडामा अधिवेशन सम्पन्न भएको बताइएको छ ।

  नेकपा(एमाले) का नेता निर्मल भट्टराईले जिल्लामा उत्साहपूर्णरुपमा वडा अधिवेशन सम्पन्न भएको बताए । बाँकी रहेका वडामा पनि सर्वसम्मत नेतृत्व चयन हुने उनले बिश्वास व्यक्त गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...