News Portal

 • छालिङका २१ वर्षीय युवकको मृत्युपछि प्रहरी परिसरमा प्रदर्शन

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ८ कात्तिक २०७८
  ४२४६ पटक
  भक्तपुर, ८ कात्तिक २०७८

  भक्तपुरमा भएको सवारी दुर्घटनामा ज्यान गुमाएका युवकका आफन्तहरुले दोषीलाई कारवाही र क्षतीपूर्तीको मागसहित प्रदर्शन गरेका छन् । आक्रोशित आफन्त र स्थानीयले महानगरीय प्रहरी परिसर अगाडी नारावाजी सहित प्रदर्शन गरेका हुन् ।

  ज्यान गुमाउने युवक चाँगुनारायण ५ छालिङका २१ वर्षीय सुरज तामाङ हुन् । परिवारका एक्ला छोरा सुरजको ज्यान गएपछि तामाङ परिवार शोकमा परेको छ भने स्थानीय स्तब्ध भएका छन् । निम्न मध्यम वर्गका तामाङ परिवारका सुरज एक मात्र सहारा थिए । उक्त सहारा गुमेपछि जनप्रतिनिधि र स्थानीय अगुवा समेत आक्रोशित बनेका छन् । आफन्त र स्थानीयले बढ्दो सवारी दुर्घटना नियन्त्रणप्रति प्रहरी जिम्मेवार नबनेको, दुर्घटना लगत्तै परिवारलाई खबर नगरेको, उपचारमा हेलचक्राई गरेको र क्षतीपूर्ती दिलाउन पहल गर्नुको साटो साहुको पक्षमा लागेको आरोप लगाउदै सोमबार साँझ बिरोध प्रदर्शन गरेका छन् । वडाध्यक्ष जयन्द्र खड्का,चाँगुनारायण उद्योग वाणिज्य संघकी महासचिवसमेत रहेकी स्थानीय अगुवा चण्डिका लामिछाने लगायतको नेतृत्वमा आफन्त र स्थानीयले साँझ ४ बजेदेखि गरेको प्रदर्शन समाचार तयार पार्दा सम्म जारी नै रहेको छ ।

  यस्तो छ दुर्घटना विवरण
  गत शनिवार बिहान १०:३५ बजेको समयमा भक्तपुर १ स्थित मेथिवारी सडक खण्डमा व्यासीबाट सल्लाघारी तर्फ जाँदै गरेको प्रदेश नं ३-०२-०१७ प ७९४२ नं को मोटरसाइकल र च्वङ्गा गणेश मोटर पार्ट्स ग्यारेजबाट मुख्य सडकमा निस्किदै गरेको प्र.नं. ३-०१-००३ क. ५०६५ नं. को मिनी ट्रक ठोकिई दुर्घटना हुँदा मोटरसाईकल पछाडी सवार सुरज तामाङको ज्यान गएको थियो ।

  मोटरसाईकल चालक भक्तपुर चाँगुनारायण ५ छालिङकै १९ वर्षीय महेश्‍वर खड्कालाई सामान्य चोटपटक भएकोमा उपचार पश्चात डिस्चार्ज भएको र मिनि ट्रक चालक भक्तपुर जिल्ला भक्तपुर न.पा. वडा नं. १० कमलविनायक महालक्ष्मी बस्ने बर्ष ३३ को लक्ष्मी प्रसाद दुवाललाई महानगरीय प्रहरी परिसर, भक्तपुरमा राखिएको प्रहरीले जनाएको छ ।

  उपचारमा प्रहरीले उदासिनता देखाएको आरोप

  दुर्घटनाबाट गम्भीर घाइते भएका सुरजको उपचारमा प्रहरीले उदासिनता देखाएको आरोप लागेको छ । मृतकका बुबा राजेन्द्र तामाङ्गले प्रहरीले आफ्नो छोराको उपचारमा उचित ध्यान नपुर्याएको आरोप लगाए । गम्भीर घाइते भएका छोराको बारेमा आफूहरुलाई ढिला जानकारी दिएको र टाउकोमा गम्भीर चोट देखिएको बिरामीलाई तुरुन्तै सम्बन्धित अस्पताल लानुको साटो भक्तपुर अस्पताल पुर्याउनु प्रहरीको गम्भीर लापरवाही भएको उनको भनाइ छ । घाइतेलाई ३ घण्टापछि मात्र काठमाडौं लगिएको र समयमै सहि उपचार पाउन नसक्दा आफ्नो छोराले ज्यान गुमाउनु परेको भन्दै उनले दु:ख व्यक्त गरेका छन् ।

  लापर्वाही नभएको प्रहरीको जिकिर
  भक्तपुर प्रहरीले भने उपचारमा लापर्वाही भएको भन्ने आरोप अस्वीकार गरेको छ । महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका सूचना अधिकारी समेत रहेका डिएसपी दिपक गिरीले दुर्घटना लगत्तै घाइतेको उद्धार गरी दुधपाटीस्थित भक्तपुर अस्पताल पुर्याइएको बताए । घाइतेको अवस्थाबारे अस्पताल नपुगी थाहा नहुने भएकोले सबैभन्दा नजिकको अस्पताल पुर्याइएको उनको भनाइ छ । प्राथमिक उपचार पश्चात बिहान करिब साढे ११ बजे नै घाइतेलाई काठमाडौ स्थित ट्रमा सेन्टरमा रिफर गरिएको र थप उपचारको लागी ट्रमाबाट अन्नपुर्ण न्यूरो अस्तपाल माईतिघर पुर्याइएको उनले प्रष्ट पारे । उपचारकै क्रममा सुरजको साँझ करिब सवा ५ बजे ज्यान गएको सम्बन्धित चिकित्सकले घोषणा गरेको जानकारी दिदै उनले प्रहरीले आफ्नो ड्युटीमा कुनै कमजोरी नगरेको जिकिर गरे ।

  बिरोध प्रदर्शन भैरहेको पुष्टि गर्दै डिएसपी गिरीले उक्त प्रदर्शन प्रहरीमाथि नभई क्षतीपूर्ती माथि केन्द्रित रहेको र दुई पक्षबीच शिघ्र सहमती हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

  होला त सहमती
  प्रहरीको रोहबरमा ट्रक यातायात व्यवसायी संघ भक्तपुरका अध्यक्ष नविन प्रजापति लगायत व्यवसायीहरु र मृतकका आफन्त,जनप्रतिनिधि तथा स्थानीय अगुवाहरु बीच वार्ता भैरहेको स्थानीय संजीव बनले बताए । दोषीलाई कारवाही र उचित क्षतीपूर्ती भराउनुपर्ने आफूहरुको माग रहेको उनको भनाइ छ । मृतकका आफन्तले भने परिसर प्रमुख रहेका एसपी शिव कुमार श्रेष्ठले व्यवसायीहरुको पक्ष लिएर उचित क्षतीपूर्ती भराउन पहल नगरेको आरोप लगाएका छन् । बीमा वापतको रकम दिएर मिलापत्र गराउन खोजिएको भन्दै उनीहरुले एसपी श्रेष्ठले कानुन बमोजिम भन्दा बढी क्षतीपूर्ती दिन नहुने भन्दै उल्टै उकासेको आरोप लगाए ।

  परिसरका सूचना अधिकारी समेत रहेका डिएसपी दिपक गिरीले भने मृतकलाई उचित क्षतीपूर्ती दिनेकुरामा प्रहरी बाधक नभएको बताए । कानुन बमोजिम भन्दा बढी क्षतीपूर्तीका लागि बाध्य बनाउन नसकिने बताउदै व्यवहारिक रुपमा दुई पक्ष मिलेमा आफूहरुलाई कुनै आपत्ती नहुने उनको भनाइ छ ।

  मिलापत्रका लागि मध्यस्थता गरिरहेका चाँगुनारायण उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष एवं युवा नेता श्रीभक्त कासिछवाले भने ट्रक व्यवसायीले बीमाको रकम दिएर टार्न खोज्नु नहुनेमा जोड दिए । उनले दुवै पक्ष एउटै जिल्लाबासी भएकोले वार्ताबाट समस्या समाधान हुने बिश्वास व्यक्त गरे । ट्रक व्यवसायीले उचित क्षतीपूर्ती नदिए मृतक परिवारको कमजोर आर्थिक अवस्थालाई मध्यनजर गरी कासिछवाले व्यक्तिगत आर्थिक सहायता गरेर भएपनि मिलापत्र गराउने प्रयास गरिरहेको स्थानीय अगुवा चण्डिका लामिछानेले जानकारी दिईन् ।

  प्रदर्शनकारीले भने दोषीलाई कार्वाही र उचित क्षतीपूर्ती नभए शव नबुझ्ने चेतावनी दिएका छन् ।

  अपडेट : बिरोध प्रदर्शनमा उत्रिएका पिडित पक्ष र ट्रक व्यवसायीबीच सहमती भएको छ । राति करिब साढे ९ बजेको समयमा सहमती भएको चाँगुनारायण उद्योग वाणिज्य संघकी महासचिव समेत रहेकी स्थानीय अगुवा चण्डिका लामिछानेले जानकारी गराइन् । सहमती लगत्तै प्रदर्शनकारीहरु घरतर्फ लागेका थिए ।

  पोष्टमार्टम पछि पनि शिक्षण अस्पताल महाराजगंजमा राखिरहेको मृतकको शव ल्याएर मंगलवार अन्तिम सस्कार गरिने पारिवारिक श्रोतले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...