News Portal

 • नागरिकका विवरण सुरक्षित हुनुपर्छ : प्रजापति

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ९ कात्तिक २०७८
  ५६७ पटक
  भक्तपुर, ९ कात्तिक २०७८

  भक्तपुर नगरपालिकामा राष्ट्रिय परिचयपत्रको विवरण भर्ने सम्बन्धमा रुजु अधिकारीहरुबीच अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नगर प्रमुख सुनिल प्रजापतिको प्रमुख आतिथ्यता र भक्तपुर जिल्लाकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माको अध्यक्षतामा मंगलवार अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

  कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै नगर प्रमुख प्रजापतिले नागरिकको संवेदनशील विवरणको सुरक्षालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर राष्ट्रिय परिचय पत्रमा विवरण संकलनको काम गरिनुपर्नेमा जोड दिएका छन् । राज्यले दिने सम्पूर्ण सेवा र सुविधा सहज र सुलभ बनाउन राष्ट्रिय परिचय पत्रको अवधारणाको स्वागत गर्दै उनले संवेदनशील विवरणको सुरक्षामा भने सम्झौता गर्न नहुनेमा जोड दिएका हुन् ।

  प्रमुख प्रजापतिले राष्ट्रिय परिचय पत्र विवरण संकलनको क्रममा हुनसक्ने त्रुटीलाई ध्यानमा राखी आवश्यक संशोधनको व्यवस्था पनि गर्न सुझाव दिंदै व्यक्तिको सम्पत्तिको सुरक्षा तथा जालसाझी र किर्ते कामहरु नियन्त्रण राष्ट्रिय परिचय पत्रले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बिश्वास व्यक्त गरे ।

  कार्यक्रममा सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले सरकारले बहुउपयोगी राष्ट्रिय परिचयपत्रको अवधारणा अगाडि ल्याएको अवगत गराउदै यसले व्यक्तिको वैयक्तिक र जैविक विवरणसहितको डिजिटल पहिचान स्थापना गर्ने बताइन । नागरिकता प्राप्त गरेका व्यक्तिहरुको मात्र विवरण भरिने र राष्ट्रिय परिचयपत्र दिइने उनले जानकारी गराएकी छन् ।

  उक्त अवसरमा सहायक सिडिओ सीता परियारले राष्ट्रिय परिचयपत्रमा विवरण दर्ताबारे प्रस्तुतीकरण दिंदै कसरी राष्ट्रिय परिचयपत्र लाई त्रुटिरहित र विश्वासिलो बनाउने भन्ने बारे बताएकी थिइन् ।

  कार्यक्रममा नगर उपप्रमुख रजनी जोशी लगायत जनप्रतिनिधिहरु, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत रामलाल श्रेष्ठ, जिप्रकाकी प्रशासकीय अधिकृत उर्मिला खतिवडा, एसपी शिवकुमार श्रेष्ठ त्यसैगरी वडा सचिव तथा रुजु अधिकारीहरुको समेत सहभागिता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...