News Portal

 • न्यायाधीशहरु विरुद्ध महाअभियोग लगाउनुपर्नेमा नेमकिपाका नेताहरुको जोड

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३ मङ्सिर २०७८
  ६२८ पटक
  भक्तपुर, ३ मङ्सिर २०७८

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सचिव एवम् सङ्घीय प्रतिनिधिसभाका सदस्य प्रेम सुवालले शक्ति पृथकीकरणको सिद्धान्त केवल पढ्ने र पढाउने विषय मात्र भएको गुनासो गरेका छन् । देशका अदालतको सर्वोच्चता कायम हुन गएको टिप्पणी गर्दै उनले उक्त गुनासो गरेका हुन् ।

  शुक्रवार कानून अध्ययन समाज नेपालद्वारा भक्तपुरमा आयोजित ‘वर्तमान राजनीतिक स्थिति र न्यायपालिकामा देखिएको सङ्कट विषयक विचार गोष्ठीमा बोल्दै सांसद सुवालले प्रधानन्यायाधीश र न्यायाधीशहरू शासक दलहरूको प्रभाव र दबाबमा परेक आरोप लगाउदै सोहीकारण न्यायालयमा बेथिति बढेको दावी गरे । न्यायालयको पछिल्लो बेथितिबारे बोल्दै उनले सर्वोच्च अदालत लगायत न्यायापालिकामा देखिएको बेथिति र जटिलताको लागि पटक पटक सरकारको नेतृत्व गरेका शासक दलहरू जिम्मेवार रहेका आरोप लगाए ।

  कार्यक्रममा नेमकिपाका केन्द्रीय सदस्य एवम् भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले संविधान र कानून विपरीत काम गर्ने न्यायाधीशहरुको विरुद्ध महाअभियोग लगाउनु पर्ने बिचार व्यक्त गरे । ” महाअभियोग लगाउन दबाब दिनुपर्दछ ।” प्रमुख प्रजापतिले प्रष्ट पारे ।

  उनले न्यायाधीश नियुक्ति दलीय भागबण्डामा नभई स्वतन्त्र हुनुपर्ने आवश्यकता औल्याउदै त्यसो नहुँदा सम्म स्वतन्त्र न्यायपालिका सम्भव नहुने खुलासा गरे ।

  कार्यक्रममा विशेष अदालतका पूर्व अध्यक्ष गौरीबहादुर कार्कीले संविधानमा कैयौं त्रुटीपूर्ण रअस्पष्ट व्यवस्थाहरू रहेका र तिनले विवाद जन्माइरहेको बताउदै न्याय परिषद्, संवैधानिक परिषद् र संसदीय सुनुवाइको संवैधानिक प्रावधानमा व्यापक सुधार आवश्यक भएको प्रष्ट पारे ।

  उक्त अवसरमा कानुन अध्ययन समाज नेपालका केन्द्रीय अध्यक्ष अधिवक्ता रामप्रसाद प्रजापतिले न्यायपालिकाको संवैधानिक व्यवस्थाबारे प्रस्तुतीकरण पेश गरेका थिए । कार्यक्रममा समाजका सदस्य अधिवक्ता प्रकाश थुसाले न्यायपालिका भित्रको विकृति र हरिकृष्ण कार्की समितिको प्रतिवेदन तथा अर्का सदस्य अधिवक्ता मनोज ज्याख्वले कानुन व्यवसायीहरूको चालु आन्दोलनको अवस्था विषयमा प्रस्तुतीकरण पस्तुत गरेका थिए ।

  कानुन अध्ययन समाज नेपाल भक्तपुरका अध्यक्ष राजु कैटी अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममको संचालन अधिवक्ता अनिता जधारीले गरेकी थिइन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर जिल्ला अदालतका ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट

  भक्तपुर जिल्ला अदालतमा एक वर्षमा ३ हजार ६ सय ८१ मुद्दा फर्छ्यौट गरिएको बताइएको छ...

  एसईईमा राम्रो नतिजा ल्याउने विद्यार्थी र विद्यालयलाई एनप्याब्सन भक्तपुरको अभिनन्दन

  नेसनल प्याव्सन भक्तपुरले आफ्ना सदस्य विद्यालयहरुबाट यस वर्षको माध्यमिक शिक्षा उतीर्ण परीक्षा (एसईई) मा सम्मिलित...

  प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले लिए सपथ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रधानमन्त्रीको शपथ लिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवासमा आयोजित...

  नौ भाषामा दखल भएका रिजाललाई ५० हजार राशीको प्रतिभा पुरस्कार

  भाषा तथा सस्कृतिकर्मी भक्ती रिजाल प्रादेशिक “प्रतिभा” पुरस्कार बाट सम्मानित भएका छन् । रिजाललाई संघीय...

  दुर्लभ थापा मन्त्री बन्ने वा नबन्ने भन्नेबारे यस्तो छ महेश बस्नेतको भनाइ

  mahesh basnet bhaktapur 2

  पूर्व मन्त्री एवं नेकपा एमालेका पोलिटब्युरो सदस्य महेश बस्नेतले भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ...