News Portal

 • विपक्षी गठबन्धनका श्रेष्ठ र राणालाई प्रस्तावक बनाएर सभापतिमा थापाको उम्मेदवारी घोषणा

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ११ मंसिर २०७८
  २३११ पटक
  भक्तपुर, ११ मंसिर २०७८

  नेपाली कांग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले पुनः जिल्ला सभापतिमा उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् । शुक्रवार आफ्नो समूहद्वारा आयोजित उम्मेदवारी घोषणा कार्यक्रमका बीच उनले उम्मेदवारी घोषणा गरेका हुन् ।                                                                                                                   भक्तपुरमा सभापति थापा सस्थापन पक्षका नेता हुन् । नगर अधिवेशनमा उनको विरोधी समूहमा देखिएका दुई कांग्रेस नेताहरू समेत उम्मेदवारी घोषणा सम्म आइपुग्दा सभापति थापाको कित्तामा देखिएका छन् । नगर अधिवेशनमा अष्टकुमार कबेको प्यानललाई सहयोग गरेका पुराना कांग्रेस नेता एवं मध्यपुर थिमिका पूर्व मेयर मदन कृष्ण श्रेष्ठ सभापति थापाको प्रस्तावक बनेका छन् । त्यतिमात्र होइन, सोही समूहबाट सूर्यविनायक नगर सभापतिका उम्मेदवार बनेका रबी राणासमेत सभापति थापाको पक्षमा आइपुगेका छन् । उनका दाइ एवं वरिष्ठ पत्रकार कबीर राणा थापाको प्रस्तावकमा घोषणा सभामा सहभागी भएसंगै युवा नेता राणासमेत मंचमा उपस्तिथ भएका थिए । बिपक्षी समूहका श्रेष्ठ र राणालाई  प्रस्तावक राखेर सभापति थापाले आफ्नो उम्मेदवारी घोषणा गरे संगै उनी बलियो उम्मेद्वार बन्न सफल भएका बताइन्छ ।   उनको बिपक्षमा शनिवार नेता अष्टकुमार कबेले सभापतिमा उम्मेदवारी घोषणा गर्ने भएका छन् । तर, जिल्ला अधिवेशन सम्म आइपुग्दा प्रभावशाली नेताहरुले उनको साथ छोडेका छन् ।                                                                                                             बिपक्षी गठबन्धनका दुई प्रभावशाली नेताहरुलाई आफ्नो प्रस्तावक बनाउन सफल सभापति थापाको समर्थकमा भने क्षेत्र नम्बर १ का सभापति जीवन खत्री र प्रदेश मन्त्री समेत रहेका नेता कृष्ण लाल भडेल रहेका छन् । उम्मेदवारी घोषणा सभामा प्रमुख अतिथिका रुपमा पूर्व गृह राज्यमन्त्री समेत रहेका पार्टीका बागमती प्रदेश संंसदीय दलका नेता बानियाँको उपस्थिति रहेको थियो ।                                                                                                                                                         उक्त अवसरमा प्रस्तावक एवम् समर्थकहरुले सभापति थापा सबैलाई समेटेर लैजानसक्ने एकमात्र नेता भएको भन्दै वर्तमान अधिवेशनमा उनको बिकल्पमा कुनै पनि नेता नभएको बताए । सभापति थापा बोलेको कुरा पूरा गर्नसक्ने नेता भएको भन्दै उनीहरुले थापा इमान्दार र स्पष्ट बक्ता रहेको र जालझेलको राजनीति नजानेका कर्तव्यनिष्ट नेता भएका जिकिर गरेका थिए ।                                                                                   उम्मेदवारी घोषणा पछि सभापतिका उम्मेदवार थापाले लोकतन्त्रको रक्षा गर्नु र देश र जनताको हितमा काम गर्नु आफ्नो प्रमुख कर्तब्य भएको भनेका थिए ।कांग्रेसको नीति र बिधान अनुरुप पार्टी संचालन गर्नेकुरामा कुनै सम्झौता नगरेको र फेरिपनि नगर्ने भन्दै उनले प्रतिनिधिहरुले आफूलाई अत्याधिक मतले बिजय गराउने बिश्वास समेत ब्यक्त गरे । 

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आईपीएल अक्सनमा नेपालका १५ खेलाडी

  इन्डियन प्रिमियर लिग ( आईपीएल ) को अक्सन फेब्रुअरी १२ र १३ तारिखमा भारतको बैंगलोरमा...

  मौसमीफ्लू कि कोभिड कसरी थाहा पाउने

  कोभिड महामारीकाबीच मौसममा देखिएको प्रभावका कारण कोभिडजस्तै लक्षण भएका मानिसहरूको सङ्ख्यामा वृद्धि देखिएको चिकित्सकहरूले बताएका...

  रहेनन् पूर्व सांसद एवं साल्ट ट्रेडिङका अध्यक्ष मानन्धर

  साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसनका अध्यक्ष एवम् नेपालका चर्चित उद्योगी लक्ष्मीदास मानन्धरको निधन भएको छ । पछिल्लो समय...

  जोरबिजोर नियम अनुसार सवारी चलाउन सिडिओ शर्माको आदेश

  rudra sharma

  काठमाडौँ उपत्यकाभित्र चल्ने यातायातमा जोरबिजोर प्रणाली लागू गरिएको छ । कोभिड नियन्त्रणका लागि भन्दै प्रमुख...

  समाजवादी प्रेस संगठन भक्तपुरको अध्यक्षमा कार्की, सचिवमा चौलागाईं

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी) निकट समाजवादी प्रेस संगठन नेपाल भक्तपुरको नेतृत्वमा पत्रकार दिनेश कार्की...