News Portal

 • काठमाडौं उपत्यकाभरी कार्यक्षेत्र रहेको जीवनदाता सहकारीको सेवा शुरु

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ११ फागुन २०७८
  ९०२ पटक
  भक्तपुर, ११ फागुन २०७८

  काठमाडौं उपत्यकाभरी कार्यक्षेत्र रहेको नयाँ सहकारी संचालनमा आएको छ । काठमाडौं,ललितपुर र भक्तपुर कार्यक्षेत्र बनाई जीवनदाता बहुउदेश्यीय सहकारी संस्था संचालनमा आएको हो ।

  काठमाडौंको नयाँ बानेश्वरमा मूख्य कार्यालय रहेको उक्त सहकारीको शुक्रवार अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले उद्घाटन गरेका हुन् ।‘वित्तीय सम्वृद्धिको चाहना, जीवनदाताको कामना’ भन्ने उद्घार सहित स्थापित भएको जीवानदाताले सदस्यहरुको वित्तीय जीवनमा खुशीयाली ल्याउने अपेक्षा गरिएको छ ।

  शुक्रवार सस्थाको उद्धघाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माले देशकै आर्थिक विकासका लागि सहकारीको भूमिका महत्त्वपूर्ण रहेको बताए । उनले तीन खम्बे अर्थनीति मध्येको एक खम्बाको रुपमा सहकारी क्षेत्र रहेको स्पष्ट पार्दै सरकारले सहकारीको विकासका लागि कुनै कसर बाकी नराख्ने बताए । केहि सहकारी संचालकहरुको बदमाशीका कारण सहकारी क्षेत्रले बदनामी कमाएको बताउदै उनले जीवनदाता बहुउदेश्यीय सहकारी संस्थाले पारदर्शी तरिकाले वित्तीय सेवा प्रदान गर्ने विश्वास व्यक्त गरे । व्यक्तिगत स्वार्थ त्यागेर सदस्यहरुको हित हुने गरी वित्तीय सेवा प्रवाह गर्न र सङ्कलित रकमलाई उत्पादनको क्षेत्रमा लगानी गर्न उनले सुझाव दिएका थिए ।

  २ करोड रुपैयाँ चुक्ता पुँजी रहनेगरी संचालन अनुमति पाएको यस जीवनदाता बहुउदेश्यीय सहकारी संस्थाले सुरुवातमै ५ करोड पुँजी पुर्याईसकेको सचिव कुमार सिग्देलले जनाएका छन् । सचिव सिग्देलका अनुसार सस्था उत्पादन एस्म रोजगारी सिर्जना गर्नेक्षेत्रमा लगानी प्रवर्द्धन गर्ने नीति बमोजिम गुणस्तरीय र विश्वसनीय वित्तीय सेवा प्रवाह गर्न प्रतिवद्ध छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...