News Portal

 • प्रचण्डलाई तर्साइयो : बिजुक्छें

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, १७ फागुन २०७८
  ८७६ पटक
  bijukchheभक्तपुर, १७ फागुन २०७८

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेंले सत्ता साझेदार दल नेकपा (माओवादी केन्द्र)का अध्यक्ष प्रचण्डलाई तर्साइएको बताएका छन् । अमेरिकी सहयोग परियोजना एमसीसी पास गराउन प्रचण्ड लाई तर्साइएको अध्यक्ष बिजुक्छेंले बताएका हुन् ।

  मंगलवार भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा पुनर्निर्माण गरिएको न्हू: पुखु (रानीपोखरी)को उद्घाटन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै अध्यक्ष बिजुक्छेले प्रचण्डमा अन्तर्राष्ट्रिय अदालत जानुपर्ने डर रहेको आरोप लगाए । प्रचण्डको सोही डरमा टेकेर अमेरिकाले तर्साएको  उनको भनाइ छ ।

  अध्यक्ष बिजुक्छेंंले माओवादीले जनयुद्धको नाममा हत्याहिंसा गरेर आएको र त्यो विषय अन्तर्राष्ट्रिय अदालतमा लगेर फासी दिने भन्दै प्रचण्डलाई डर देखाउदा उनी एमसीसीको पक्षमा उभिएका दावी गरे । अध्यक्ष बिजुक्छेंले एमसीसीमा गरिएको ब्याख्यात्मक टिप्पणी एकपक्षीय भएको जिकिर गर्दै त्यसको कानुनी अर्थ नहुने तर्क गरे ।

  उनले एमसीसी रास्ट्रघाती भएको भन्दै पास गराउने नेता र पार्टीको पक्षमा उभिने कार्यकर्ता पनि दोषी हुने उल्लेख गरे । उक्त अवसरमा उनले उक्त दलमा रहेका एमसीसी विरोधी कार्यकर्ताहरुलाई आफ्नो दलमा ल्याउनु पर्ने आवश्यकता समेत औल्याए । अझै पनि १ सय ५० देशमा आफ्नो सेना राखेर हैकम चलाइरहेको संयुक्त राज्य अमेरिका संग एमसीसी सम्झौता गर्न संसद बाट पास हुनु दुःखद् भएको बताएका अध्यक्ष बिजुक्छेंले सत्तारुढ दल नेपाली कांग्रेस र अन्य सत्ता साझेदार दल र प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका लागि भने कुनै शब्द खर्चिएनन् ।

  कार्यक्रममा संघीय सांसद एवं नेमकिपाका सचिव प्रेम सुवालले समेत माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डप्रति मात्र आक्रोश पोखे । प्रचण्डले एमसीसीको बिरोध गर्ने नेमकिपालाई जनताले साथ नदिएको र महाकाली सम्झौताको विरोध गर्ने बामदेवको तत्कालीन पार्टी नेकपा माले लाई जनताले पराजित गराएको भन्दै जनताको अवमूल्यन गरेका सुवालको आरोप छ ।

  उक्त अवसरमा प्रदेश सांसदद्वय सुरेन्द्रराज गोसाइँ, सिर्जना सैजु, नगर उपप्रमुख रजनी जोशी,भक्तपुर सिडिओ रुद्रादेवी शर्मा,सस्कृतीविद तेजेश्वरबाबु ज्वङ्ग, इतिहासविद गौरीबहादुर कार्की, प्राडा पुरुसोत्तम्लोचन श्रेष्ठ, पत्रकार लक्ष्मण जोशी लगायतले न्हू: पुखु पुनर्निर्माण गरी भक्तपुर नगरपालिकाले नगरबासीमा गुन लगाएको बताएका थिए  । नगरप्रमुख सुनिल प्रजापतिको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रमको संचालन वडाध्यक्ष रवीन्द्र ज्याख्व:ले गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देश वृद्धाश्रम बन्ने खतरा रहेको उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठको खुलासा

  काठमाडौँ । उपप्रधान तथा गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले युवाहरू बिदेसीने र उतै पलायन हुने क्रम बढेकोले...

  भक्तपुरको समाजलाई बुद्धिजीवीकरण गर्न र अनुशासित बनाउन स्काउट महत्त्वपूर्ण

  भक्तपुर । भक्तपुुरका नवनियुक्त स्काउटहरुलाई पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । नेपाल...

  अस्पतालमा रुद्री !

  भौतिकवादको थलो अस्पतालमा भगवान शिवको आरधना गर्दै रुद्री पूजा गरिएको छ । वागमती प्रदेश सरकारको...

  भान्सामा महंगीको मार पर्न नदिन पहल, सस्तियो मूल्य

  भान्सामा प्रयोग हुने मसाला जिराको भाउ भारीमात्रामा घटेको छ । पछिल्लो समय जिराको मूल्य घटेको...

  ३५ दिनदेखि सिटिइभिटिका कर्मचारीहरु आन्दोलित, पेल्ने पक्षमा नेतृत्व

  सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषद (सिटिइभिटि) का कर्मचारीहरु आन्दोलित भएका ३५ दिन पुगेको...