News Portal

 • भक्तपुरमा पनि सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक सम्पन्न : यस्ता छन् निर्णय

  बाबुराम दाहाल / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, २२ चैत २०७८
  २४१७ पटक
  भक्तपुर, २२ चैत २०७८

  सरकारमा साझेदार रहेका दलहरुले भक्तपुरमा जिल्ला स्तरीय कार्यदल गठन गर्ने भएका छन् । गठबन्धनमा सहभागी दलहरुको मंगलवार सम्पन्न भक्तपुर जिल्लास्तरीय पहिलो औपचारिक बैठकले कार्यदल गठन गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाको संयोजकत्वमा मंगलवार सम्पन्न पहिलो औपचारिक बैठकले केन्द्रको निर्देशन अनुसार भक्तपुरमा सत्तारुढ दलहरुबीच गठबन्धन गर्ने सहमति गरेको नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले पुष्टि गरे । केन्द्रीय निर्देशनको भक्तपुरमा पालना हुने र सानो ठूलो जस्तो हैसियत भएपनि सम्मानजनक व्यवहार हुने उनको भनाइ छ । सोका लागि जिल्ला पार्टी प्रमुख सहित प्रत्येक पार्टीबाट २ जना प्रतिनिधि रहने एक कार्यदल गठन गर्ने निर्णय गरिएको सभापति थापाले जानकारी दिए ।

  बैठकमा सबै नगर संयन्त्रको बैठक बसी दलीय अवस्थाको बस्तुगत स्थिति विश्लेषण सहित रिपोर्ट गर्न निर्देशन दिने समेत निर्णय गरिएको नेकपा(माओवादी केन्द्र) भक्तपुरका संयोजक सुनिल गोठे बासुले बताए । संयोजक बासुले बताए अनुसार नगर संयन्त्रलाई सो रिपोर्ट पठाउन भोलि बुधवार सम्मको समयसीमा दिइएको छ । वर्तमान गठबन्धन कुनै दल विशेषको विरुद्धमा नभएको भन्दै संयोजक बासुले यो संविधान र लोकतन्त्रको पक्षमा रहने लोकतान्त्रिक गठबन्धन भएको समेत प्रष्ट पारेका छन् । वर्तमान गठबन्धनका कारण देशमा संविधान र लोकतन्त्रको रक्षा भएको संयोजक बासुले बताए । सोहीकारण भक्तपुरमा गठबन्धनका दलहरु चुनावी मोर्चामा पनि एकढिक्का भएका उनको भनाइ छ ।

  बुधवार नगर संयन्त्रले यथार्थ अवस्था पठाएपछि बस्ने कार्यदल बैठकमा दलहरुबीच चुनावमा कसरी तालमेल गरी अघि बढ्ने बारे बहस हुने संयोजक बासुले बताए । नगर संयन्त्रले यथार्थ अवस्था पठाएपछि कुन पार्टीले उम्मेदवार उठाउने भन्ने बारेमा छलफल हुने उनले जनाएका छन् ।

  बैठकमा नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट सभापति दुर्लभ थापा,सचिव सुशील बस्नेत,सुरेन्द्र केसी र निशान ढुंगेल सहभागी भएका थिए भने माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्यहरु देवेन्द्र श्रेष्ठ र डिपी ढकाल सहित जिल्ला संयोजक सुनिल बासु र सचिव जीवन तजको सहभागिता रहेको थियो । त्यसैगरी एकीकृत समाजबादीका अध्यक्ष श्यामसुन्दर बस्नेत, ध्रुबराज बिष्ट र पुरुषोत्तम लामिछाने तथा जसपाका नेताहरु श्याम सिल्पकर छिन्तु लामा,कृष्ण घजू र विरेन्द्र प्रधान सहभागी भएका बताइएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानमा पूर्व प्रधानमन्त्री ओलीको ऐक्यवद्धता

  भक्तपुरबाट शुरु गरिएको ‘राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियान’ मा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले ऐक्यवद्धता...

  ४ चिनियाँ नागरिक भक्तपुरमा पक्राउ

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नं. १० भातेढिकुर स्थित अरनिको हाइवे बाट ४ चिनियाँ नागरिक पक्राउ...

   नेपालमा सुनको नयाँ किर्तिमान

  नेपाली बजारमा सुनको मूल्यले नयाँ किर्तिमान बनाएको छ । विहिबार सुन तोलामा १८ सयले बढेर...

  जेठ २६ गते नगदेशमा दिनभर वः फेस्टिबल, ४ लाखले अवलोकन गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकामा फेरिपनि वः फेस्टिबल हुने भएको छ । अघिल्लो वर्ष दुईपोखरीमा गरिएको व:...

  मातृभाषा जोगाउने अभियानमा पनि पत्रकारिता जोडिनुपर्नेमा जोड

  उपप्रधान एवं परराष्ट्र मन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ प्रकाशले मातृभाषाको संरक्षणका लागि पत्रकारिता जगत अघि बढ्नुपर्ने बताएका...