News Portal

 • नेता ढकालद्वारा ताथलीमा खानेपानी आयोजना तथा पहिरो नियन्त्रणको अनुगमन

  मदन ढुंगाना / भक्तपुर पोस्ट भक्तपुर, २३ जेठ २०७९
  ५८९ पटक
  dp dhakalभक्तपुर, २३ जेठ २०७९

  चाँगुनारायण नगरका स्थानीयबासी समेत रहेका नेकपा (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य डिपी ढकालले चाँगुनारायण ९ ताथलीस्थित विकास निर्माणको अनुगमन गरेका छन् । पार्टीको पहलमा बजेट पारिएको ताथलीस्थित खानेपानी आयोजना र पहिरो नियन्त्रणको उनले अनुगमन गरेका हुन् ।

  सोमबार स्थलगत अवलोकनका लागि पुगेका नेता ढकाललाई स्थानीय नेताहरु रामलाल न्हेम्हफुकी, हरेराम खड्का लगायतले निर्माण अवस्थाबारे जानकारी गराएका स्थानीय नेता दिलकुमार बालाले बताए । बालाले बताए अनुसार पार्टीको पहलमा बजेट पारिएको चाँगुनारायण नगरपालिका -९ ताथलीस्थित सौडोलमा करिब ७ करोड लागतको खानेपानी बोरिङ ,सङकलन तथा बितरण आयोजना निर्माणको क्रममा छ । खानेपानी बोरिङ्गको काम यसै आर्थिक वर्षमा सम्पन्न गरिएको छ । सम्पन्न कामको अवलोकन गर्दै नेता ढकालले थप कामका लागि बजेट व्यवस्था हुने बताएका छन् । नेता ढकालले सो आयोजना बाट सौडोलका करिब २ सय घरपरिवारको खानेपानी समस्या समाधान हुने भएकोले आफूहरुले प्राथमिकतापूर्वक अघि बढाएको बताए ।

  त्यसैगरी ताथलीमै पहिरो नियन्त्रणको लागि ३ ठाउँमा गरी ७५ लाख बढी बजेटको काम निरीक्षण गर्दै नेता ढकालले गत बर्षामा पहिरो जोखिममा पर्दा त्रिपाल बोकेर पुगेको स्थानमा यो वर्ष पहिरो रोकथामको स्थायी संरचना बनेको पाउँदा सन्तोष व्यक्त गरेका छन् । ”गत वर्ष जादाँ स्थायी समाधान गर्ने बाचा गरिएको थियो । आज त्यो वचन पूरा भएको हेर्दा खुशी लागेको छ ।” अवलोकन पछि उनले भने । पार्टीको पहलमा ताथलीको नयाँ बस्तीमा विद्युतीकरणको काम समेत सम्पन्न गरिएको प्रति उनले सन्तोष व्यक्त गरे ।

  मतादेश जे भए पनि बिकास निर्माण कार्य र जनताको समस्या समाधानमा माओवादी केन्द्र निरन्तर लागिरहने नेता ढकालको भनाइ छ । उनले संसदीय राजनीतिमा अनेक कारण जनमत प्रभावित हुने हुँदा यसैको आधारमा आफूहरु निरास नहुने र जनसेवामा निरन्तर लागिरहने प्रतिक्रिया दिएका छन् । नेता ढकालसंग वाइसिएल जिल्ला सचिव सरराज उप्रेती, वाइसिएल नगर अध्यक्ष लक्ष्मण दुलाल लगायत सहभागी रहेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य एवं भक्तपुरका नेता ढकालले दिए पार्टीलाई ६ बुँदे सुझाव

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य रहेका भक्तपुरका युवा नेता डिपी ढकालले पार्टी लाई ६...

  विश्वविद्यालयको पठनपाठनमा अवरोध हुने गतिविधि राम्रो होइनः शिक्षामन्त्री पौडेल

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री देवेन्द्र पौडेलले विश्वविद्यालयहरूमा तालाबन्दी लगाउने काम हुन नदिन सरकार सचेत रहेको...

  भारतीय दूतावासका भारतीय सुरक्षा गार्डद्धारा आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या

  काठमाडौँको लैनचौरस्थित भारतीय दूतावासमा कार्यरत भारतीय सुरक्षा गार्डले ड्युटी समयमै आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या गरेका...

  एसपीपीमा संलग्न भएको प्रमाण देखाउन ओलीको माग

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एसपीपीमा सहभागि हुने विषयमा सुशील कोइराला नेतृत्वकै सरकारले एसपीपीमा...

  इनफ इज इनफः केपी ओली

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सत्तारूढ दलका नेताहरूलाई अमेरिकासँग भएको स्टेट पार्टनरशिप प्रोग्राम (एसपीपी)...