News Portal

 • जिल्ला समन्वय समितिका लागि मतदान शुरु, गोलाप्रथाद्वारा निर्णयको संकेत

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २८ जेठ २०७९
  २२८६ पटक
  भक्तपुर, २८ जेठ २०७९

  जिल्ला समन्वय समिति भक्तपुरको निर्वाचन कार्यतालिका अनुसार मतदान शुरु भएको छ । दरवार स्क्वायरस्थित मूख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा मतदान शुरु भएको हो ।

  शनिबार मध्याह्न करिब १२:३० बजे भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले पहिलो मतदान गरेका छन् । उनीपछि सोही नगरपालिकाकी उपप्रमुख रजनी जोशीले मतदान सम्पन्न गरेकी छन् । अन्य नगरपालिकाका प्रमुख र उपप्रमुखले मतदान सम्पन्न गरेपछि आजै मतगणना र परिणाम सार्वजनिक गर्ने तयारी रहेको मूख्य निर्वाचन अधिकृत गोपालप्रसाद बास्तोलाले बताए ।

  जिल्ला समन्वय समिति चयन गर्ने निर्वाचनमा जिल्लाका ४ नगरपालिकाका प्रमुख र उपप्रमुख गरी ८ मत रहेको छ । सत्त्तारुढ गठबन्धन  र नेकपा एमाले संग ३-३ मत रहेको छ भने  नेमकिपा संग २ मत रहेको छ । नेपाली कांग्रेस र नेकपा एमालेले नेमकिपा लाई आफ्नो पक्षमा पार्ने प्रयास गरेपनि त्यो संभव हुन नसकेपछि तीनै पक्षको छुट्टाछुट्टै उम्मेदवारी परेको छ । नेकपा एमालेले सत्ता गठबन्धनबाट बिजयी मथ्यपुर थिमिका उपमेयर विजयकृष्ण श्रेष्ठलाई आफूतिर तान्ने प्रयास गरेपनि उनी र उनको दल माओवादी केन्द्रले भक्तपुरमा नेपाली कांग्रेसको साथ छोड्ने स्थिति नरहेको राजनीतिक विश्लेषण गरिएको छ ।

  थोरै र पार्टी प्रति प्रतिवद्ध मतदाता रहेका कारण क्रस भोटको सम्भावना कम भएको र  मत संख्या बराबर हुने स्पष्ट अवस्था रहेको छ । यदि मत संख्या बराबर भएमा गोला तानेर बिजयी उम्मेदवार घोषणा हुने मूख्य निर्वाचन अधिकृत गोपालप्रसाद बास्तोलाले बताएका छन् । निर्वाचन बाट जिसस प्रमुख र उपप्रमुख सहित ७ सदस्यीय जिल्ला समन्वय समिति निर्वाचित हुने बताइएको छ  ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...