News Portal

 • सरकारी काम कहिले जाला घाम भन्ने भनाइलाई भक्तपुरमा चुनौती

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २६ असार २०७९
  ३७४६ पटक
  भक्तपुर, २६ असार २०७९

  ‘सरकारी काम कहिले जाला घाम’ भन्ने भनाइ सरकारी कर्मचारीले काम नगर्ने अर्थमा प्रख्यात छ । तर, भक्तपुरमा भने यसलाई चुनौती दिँदै एक दर्जन बढी कर्मचारी सार्वजनिक बिदालाई समेत माया मारेर आइतबार दिनभर काममा खटिएका छन्  ।

  जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले स्थानीय सरकारलाई सेवा सम्बन्धी अभिमुखीकरण गर्ने उदेश्यले कार्यक्रम राखेपछि कर्मचारीले आइतबार परेको इदको बिदालाई माया मार्नु परेको हो ।  स्थानीय सरकार र जिल्ला प्रशासन कार्यालयबीच समन्वय गर्न र सेवा प्रवाहमा हुने दुविधा हटाउन आइतबार चाँगुनारायण नगरपालिकासंग अन्तरक्रिया  गरिएको सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी माधवप्रसाद शर्मा घिमिरेले बताए ।

  उक्त अवसरमा सिडिओ शर्माले जिल्ला प्रशासन कार्यालयबाट प्रवाह हुने सेवा प्रभावकारिताबारे प्रस्तुति दिदै सेवाग्राहीलाई सहजरुपले सेवा प्रवाह गर्न आपसी समन्वयमा जोड दिइन् । उनले जिल्ला प्रशासन कार्यालयले प्रवाह गर्ने सेवाको काम कारवाही र प्रक्रियाबारे प्रष्ट पार्दै चाँगुनारायणका सबै वडाले  सेवाग्राहीका सिफारिसमा एकरुपता कायम गर्न प्रेरित गरेकी थिइन् ।                                                                           

  त्यसैगरी जिल्ला प्रहरी परिसरका प्रमुख रहेका एसपी शिवकुमार श्रेष्ठले अपराधको विद्यमान अवस्थाबारे प्रस्तुति पेश गर्दै त्यसको न्यूनिकरणको लागि चाँगुनारायण नगरपालिकाले खेल्नुपर्ने भूमिका बारे बताएका थिए । सशस्त्र प्रहरी बलका जिल्ला प्रमुख एसपी नरबहादुर रावत र नेपाली सेनाको जिल्लास्थित इन्द्रबक्स गणका प्रतिनिधिले  जिल्लामा शान्ति सुरक्षाको अवस्था मजबुत पार्न चाँगुनारायण नगरपालिकासंग गरिएको अपेक्षाबारे बताएका थिए ।                             

  कार्यक्रममा चाँगुनारायणका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतको नेतृत्वमा ९ वटै वडाका वडासचिवहरुको सक्रिय सहभागिता रहेको थियो । कर्मचारी बिदा माया मारेर उपस्थित कार्यक्रममा नगर प्रमुख जीवन खत्री र उपप्रमुख रमेश बुढाथोकी अनुपस्थित रहेका थिए । उक्त अवसरमा सबै वडाका वडा अध्यक्षहरूले भने  सक्रियतापूर्वक सहभागिता जनाएका देखिन्थे । उनीहरुले वडाबाट सिफारिस पत्र दिँदा अपनाउनुपर्ने सावधानी बारे जानकारी लिनुका साथै वडामा शान्ति सुरक्षाको अवस्था र अपराध न्यूनीकरणमा प्रहरी प्रशासनबाट  गरिएका प्रयासहरु बारे जिज्ञासा राखेका थिए ।  कार्यक्रम नवनिर्वाचित जनप्रतिनिधिका लागि उपलब्धिमूलक भएको चाँगुनारायण नगरपालिकाका प्रवक्ता एवं वडा नम्बर ८ का वडाध्यक्ष जनक खत्रीले जनाएका छन् । उनले यस्ताखाले कार्यक्रम आवधिकरुपमा नियमित हुनुपर्ने समेत आवश्यकता औल्याए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...