News Portal

 • अक्सफोर्डमा कक्षा ११ का विद्यार्थीहरुलाई अभिमुखिकरण कार्यक्रम सम्पन्न

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता भक्तपुर,२ भदौ २०७९
  ३५७ पटक
  भक्तपुर,२ भदौ २०७९

  विगत २६ बर्षदेखी अनवरत रुपमा भक्तपुरको शिक्षा क्षेत्रमा योगदान गर्दै आएको भनपा-१ सल्लाघारीस्थित अक्सफोर्ड प्राक्टिलल स्कूलमा यो वर्षंंबाट कक्षा ११ को पढाई शुरु भएको छ । १०+२ अन्तर्गत कक्षा ११ को व्यवस्थापन संकायमा उत्साहजनक विद्यार्थीहरुको सहभागीतासहित कक्षा शुरु भएको हो ।                                                                        बुधबार कक्षा ११ मा भर्ना भएका विद्यार्थीहरुलाई विषयगत जानकारी, परिचयात्मक एवम अभिमुखिकरण कार्यक्रम समेत सम्पन्न गरिएको शैक्षिक कार्यक्रम संयोजक निराजन सिलवालले बताएका छन् । विद्यालयका अध्यक्ष राम दुवालको सभापतित्वमा सम्पन्न सो कार्यक्रममा सुवालले अक्सफोर्डले यहाँसम्म आइपुग्न गरेको शैक्षिक योगदानबारे बताउदै भावी योजना समेत सुनाएका थिए । आफ्नो विद्यालयका विभिन्न क्षेत्रमा छरिएका सफल र प्रेरणादायी विद्यार्थीहरुले प्राप्त गरेका सफलताले सबै विद्यार्थीहरुलाई मार्गनिर्देशन गर्ने समेत उनले विश्वास ब्यक्त गरे ।                                                           युएनवाइएसएनका अध्यक्ष , संचारकर्मी र  द युथ टाइम्सका सम्पादक मदन राईको प्रमुख आतिथ्यता रहेको उक्त कार्यक्रममा विद्यार्थीहरुलाई कक्षा ११ को विषयगत परिचय , प्रेरणात्मक तथा जीवनवृती बारे अभिमुखिकरण गरिएको छ ।

  विद्यालयका शिक्षक शिव भुजुले विद्यार्थीहरुलाई स्वागत गर्दै अक्स्फोर्ड उनीहरुको लागि एक उत्तम अवसर भएको भनेका थिए । आजको यस प्रतिस्पर्धात्मक युगमा विद्यार्थीहरुले बिना संकोच प्रश्न गर्ने बानीले थप सिर्जनात्मक एवम क्रीयाशील बन्न मद्द्त गने बताउदै प्रमुख अतिथी राइले विद्यार्थीलाई जिज्ञासु बन्न प्रेरित गरेका थिए ।

  साथै विषयगत शिक्षक तथा विद्यार्थी परिचयात्मक कार्यक्रम समेत रहेको उक्त कार्यक्रममा विद्यालयले दिने सैद्धान्तिक र प्रयोगात्मक शिक्षण सिकाइका बारेमा विद्यार्थीहरुलाई अवगत गराइएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मिटरब्याजी पीडितको माग सम्बोधन गर्ने गृह मन्त्रालयको आश्वासन

  मिटरब्याजी पीडितका समस्या समाधान गर्ने आश्वासन गृह मन्त्रालयले दिएको छ । मिटरब्याजी पीडितलाई भेट्न टंगाल...

  नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्णः सभामुख घिमिरे

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देबराज घिमिरेले नेपालको अन्धोपन न्यूनीकरणमा नेत्रज्योति संघको भुमिका महत्वपुर्ण रहेको बताएका छन्...

  गोपाल नारायणको नेतृत्वमा नेराकस(निजामती)को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी संगठन (निजामती) को शिक्षा विभागीय कार्यसमिति पुनर्गठन गरिएको छ । निवर्तमान अध्यक्ष...

  मंगलवार बेलुकी गठबन्धनको बैठक बस्ने, मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्न छलफल गरिने

  मंगलबार सत्तारुढ गठबन्धनको बैठक बस्ने भएको छ । मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि छलफल गर्न मंगलबार अपरान्ह...

  हस्तलिखित भित्रेपात्रोमार्फत नेपाल चिनाउँदै

  १९ भाषामा प्रकाशित मित्रवनको गुफा नामको बालउपन्यासका लेखक तथा चित्रकार धीरजनाथ अमात्य अद्वितीय छन् ।...