News Portal

 • चुनदेवी खाद्य स्टोरमा रहेको करिब ९ लाख ४४ हजार मूल्यका अखाद्य खानेकुरा नष्ट, ३ लाख जरिवाना

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, ११ भदौ २०७९
  १६३२ पटक
  भक्तपुर, ११ भदौ २०७९

  जिल्ला प्रशासन कार्यालय भक्तपुरको नेतृत्वमा रहेको बजार अनुगमन टोलीले भनपा-१ चुनदेवीस्थित चुनदेवी खाद्य स्टोरलाई ३ लाख रुपैयाँ जरिवाना गरेको छ । उपभोक्ता हित प्रतिकुल कार्य गरेको प्रमाणित भएपछि सहायक सिडिओ माधवप्रसाद शर्माको नेतृत्वमा रहेको बजार अनुगमन टोलीले उक्त जरिवाना गरेको हो ।

  उपभोक्ता संरक्षण ऐन २०७५ अनुसार उक्त जरिवाना गरिएको सहायक सिडिओ शर्माले बताएका छन् । शुक्रवार चुनदेवी खाद्य स्टोर्सको अनुगमन गर्न पुगेको  बजार अनुगमन टोलीले  १ सय १९ क्वीन्टल चामल, ९ क्वीन्टल दाल,६ सय ३४ लिटर खानेतेल समेत नष्ट गरेको छ । म्याद गुज्रेका अखाद्य चामल, दाल र खानेतेल पाइएपछि नष्ट गरिएको सहायक सिडिओ शर्माले जनाएका हुन् । उनले जानकारी गराए अनुसार उक्त स्टोरबाट ९ लाख ४४ हजार रुपैयाँ भन्दा बढी मूल्यका अखाद्य बस्तु नियन्त्रणमा लिएर नष्ट गरिएको छ ।                                 

  बजार अनुगमन टोलीले उक्त स्टोरका ६ वटा गोदाम समेत सील गरिदिएको छ । अखाद्य बस्तु नबेच्न चेतावनी दिदै भण्डार र प्याकेजिङमा गल्ती नदोहोर्‍याउन आवश्यक  निर्देशन समेत दिइएको छ । अनुगमनमा भक्तपुर नगरपालिका, घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय, नेपाल प्रहरी, उद्योग वाणिज्य संघ, घरेलु तथा साना उद्योग संघ, पत्रकार महासंघ, राष्ट्रिय उपभोक्ता मञ्च लगायत सरोकार वालाहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

  उपभोक्ताको स्वास्थ्य माथि खेलवाड गर्दै नाफामुखी मात्र ब्यापार गर्ने ब्यापारीलाई कार्वाही गर्न कुनै कसर बाकी नराख्ने भक्तपुर सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले बताएकी छन् । लापरवाही, कालो बजारी, मूल्यवृद्धि विरुद्ध निरन्तर बजार अनुगमन र कार्वाही अघि बढाउदै उपभोक्ता हित प्रवर्द्धन गरिने सिडिओ शर्माले प्रष्ट पारेकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...

  भक्तपुरका बासुले ल्याए मोबाइल हराउन नदिने ‘एप’

  भक्तपुरका व्यवसायी सुवास बासुले मोबाइल हराउन नदिने एप्लिकेशन भित्राएका छन् । उनले भारतमा लोकप्रिय रहेको...

  एमाले भक्तपुरको अध्यक्षमा दोहोरिए देउजा

  नेकपा एमालेको भक्तपुर जिल्ला कमिटीको ९ औं अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व निर्वाचित गरेको छ । सल्लाघारीस्थित...