News Portal

 • ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिमा मनपरि, १ सय ९५ व्यवसायी आन्दोलित

  रचना बयलकोटी / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २१ भदौं २०७९
  २३०१ पटक
  bhaktapur yatayatभक्तपुर, २१ भदौं २०७९

  ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिले एकलौटी संचालक समितिको निर्वाचन प्रक्रिया थालेपछि असन्तुष्ट व्यवसायीहरु आन्दोलित बनेका छन् । आधा भन्दा बढी व्यवसायीलाई बाहिर राखेर निर्वाचन प्रक्रिया थालेपछि उनीहरु आन्दोलित बनेका हुन् ।

  ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिले १ सय ९५ जना सदस्यलाई निर्वाचनबाट बन्चित गराई १ सय १ जनाको मात्र मतदाता नामावली प्रकाशन गरेपछि बिरोधमा उत्रनु परेको यातायात व्यवसायी बद्रि कोजुले बताए । प्रालिको निरङ्कुश र स्वेच्छाचारिता बिरुद्ध संघर्षको बिकल्प नभएको उनको भनाइ छ ।

  तत्कालिन मिनिवस व्यवसायी समितिमा ३ सय बढी व्यवसायी रहेको भएपनि प्रालि बनाउदा १ सय १ जना राखेर बनाएको र उनीहरुलाई मात्र मतदाता मानी नामावली प्रकाशन गरिएको भन्दै व्यवस्थापन पक्षले आफ्नो बचाव गरिरहेको छ । आन्दोलित पक्षले भने प्रालिमा मनोमानी गर्न २५ प्रतिसत पलायन भएका व्यवसायीलाई राखिएको र उनीहरुको मतले निर्वाचित हुने दाउ खोजिएको दावी गरेको छ ।

  अहिले प्रालिले २ सय ९५ जना व्यवसायीबाट मासिक ११ हजार उठाइरहेको छ । १ सय १ जना मात्रमा अधिकार भए किन सबैसंग मासिक रकम उठाइयो भन्ने कुराले पनि आन्दोलित व्यवसायीहरु आक्रोशित बनेका छन् । कानुनको आडमा पेशागत व्यवसायमा राजनीति गर्न खोजिएको र त्यो आफूहरुलाई मान्य नहुने उनीहरुको भनाइ रहेको छ ।

  प्रालिले शनिवारका लागि तय गरेको निर्वाचनमा निर्वाचन समितिका संयोजक किरण न्यौपाने द्वारा जारी मतदाता नामावलीमा १ सय १ जना व्यवसायीको मात्र नामावली प्रकाशित गरिएको छ । त्यसमा नअटाएका थप १ सय ९५ जनाले बिरोध जनाएपछि निर्धारित निर्वाचन बिबादित र अन्योलग्रस्त बनेको छ । अहिले दुई पक्षबीच दुधपाटीस्थित कार्यालयमा वार्ता चलिरहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकको प्रमुख प्राथमिकतामा कृषि : नगरलाई दुध,मासु र अन्डाको हव बनाइने(पूर्णपाठसहित)

  सूर्यविनायक नगरपालिकाले आफ्नो नीति तथा कार्यक्रममा कृषि र पर्यटनलाई प्रमुख प्राथमिकतामा राखेको छ । नगर...

  भक्तपुरले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहन गर्ने

  भक्तपुर नगरपालिकाले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहनको नीति लिएको छ । शिक्षामा...

  हनुमन्ते अस्तव्यस्त,करोडौं फ्रिज गरी सरोकारवाला मस्त भन्दै नेता एवं अभियन्ता रंजित आक्रोशित

  hanumante naresh

  कुनैपनि समाजको सभ्यता त्यसको नदी र खोलानालासंग सम्बन्धित हुन्छ । भक्तपुरको हनुमती(हनुमन्ते) खोलाले पनि यहाँको...

  चाँगुनारायणका पूर्व मेयर मिश्रलाई मातृशोक

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका संस्थापक मेयर एवं नेकपा(एमाले) का केन्द्रीय सदस्य सोमप्रसाद मिश्रलाई मातृशोक परेको छ ।...

  सूर्यविनायक नगरपालिकाको आफ्नै सडक संजाल र नगर यातायात हुनुपर्नेमा कांग्रेसको जोड

  नेपाली कांग्रेस सूर्यविनायक नगर समितिले स्थानीय सरकारलाई गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएको छ । मंगलवार सो समितिले...