News Portal

 • ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिमा मनपरि, १ सय ९५ व्यवसायी आन्दोलित

  रचना बयलकोटी / भक्तपुरपोस्ट भक्तपुर, २१ भदौं २०७९
  १७२० पटक
  bhaktapur yatayatभक्तपुर, २१ भदौं २०७९

  ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिले एकलौटी संचालक समितिको निर्वाचन प्रक्रिया थालेपछि असन्तुष्ट व्यवसायीहरु आन्दोलित बनेका छन् । आधा भन्दा बढी व्यवसायीलाई बाहिर राखेर निर्वाचन प्रक्रिया थालेपछि उनीहरु आन्दोलित बनेका हुन् ।

  ख्वप भक्तपुर मिनिबस यातायात प्रालिले १ सय ९५ जना सदस्यलाई निर्वाचनबाट बन्चित गराई १ सय १ जनाको मात्र मतदाता नामावली प्रकाशन गरेपछि बिरोधमा उत्रनु परेको यातायात व्यवसायी बद्रि कोजुले बताए । प्रालिको निरङ्कुश र स्वेच्छाचारिता बिरुद्ध संघर्षको बिकल्प नभएको उनको भनाइ छ ।

  तत्कालिन मिनिवस व्यवसायी समितिमा ३ सय बढी व्यवसायी रहेको भएपनि प्रालि बनाउदा १ सय १ जना राखेर बनाएको र उनीहरुलाई मात्र मतदाता मानी नामावली प्रकाशन गरिएको भन्दै व्यवस्थापन पक्षले आफ्नो बचाव गरिरहेको छ । आन्दोलित पक्षले भने प्रालिमा मनोमानी गर्न २५ प्रतिसत पलायन भएका व्यवसायीलाई राखिएको र उनीहरुको मतले निर्वाचित हुने दाउ खोजिएको दावी गरेको छ ।

  अहिले प्रालिले २ सय ९५ जना व्यवसायीबाट मासिक ११ हजार उठाइरहेको छ । १ सय १ जना मात्रमा अधिकार भए किन सबैसंग मासिक रकम उठाइयो भन्ने कुराले पनि आन्दोलित व्यवसायीहरु आक्रोशित बनेका छन् । कानुनको आडमा पेशागत व्यवसायमा राजनीति गर्न खोजिएको र त्यो आफूहरुलाई मान्य नहुने उनीहरुको भनाइ रहेको छ ।

  प्रालिले शनिवारका लागि तय गरेको निर्वाचनमा निर्वाचन समितिका संयोजक किरण न्यौपाने द्वारा जारी मतदाता नामावलीमा १ सय १ जना व्यवसायीको मात्र नामावली प्रकाशित गरिएको छ । त्यसमा नअटाएका थप १ सय ९५ जनाले बिरोध जनाएपछि निर्धारित निर्वाचन बिबादित र अन्योलग्रस्त बनेको छ । अहिले दुई पक्षबीच दुधपाटीस्थित कार्यालयमा वार्ता चलिरहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरकै जेठो साहित्य मन्दिरको साधारण सभामा संस्थापक कायष्ठ सम्मानित

  भक्तपुरकै जेठो एवं देशकै पनि एक पुरानो र प्रतिष्ठित साहित्यिक संस्था नेपाल साहित्य मन्दिरको १३...

  सल्लाघारीमा चैत २३ देखि ११ दिनसम्म महोत्सव

  नयाँ वर्ष एवं बिस्का पर्वको अवसरमा भक्तपुरमा हुँदै आएको औद्योगिक, साँस्कृतिक, पर्यटन तथा व्यापार महोत्सवले...

  प्रकाश ‘माइला’ को ‘साइकलमा सल बेरियो’

  अनेसास केन्द्रीय कार्यसमितिका निवर्तमान अध्यक्ष तथा साहित्यकार प्रकाश पौडेल ‘माइला’को शब्द तथा वसन्त र अस्मिताको...

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठानद्वारा ‘प्रतिबन्ध’ प्रकाशन तथा पुरस्कार वितरण

  पदम विश्वकर्मा साहित्य प्रतिष्ठान तथा नेपाल दलित तथा संस्कृति प्रतिष्ठानको आयोजनामा प्रतिबन्ध कथासंग्रहको लोकार्पण तथा...

  भक्तपुर नगरपालिकाले सञ्चालन गरेका शिक्षण संस्थाहरुमा नयाँ प्राचार्य नियुक्त

  भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित ‘ख्वप मा.वि.’, ‘ख्वप कलेज’, ‘शारदा क्याम्पस’, ‘शारदा क्याम्पस मा.वि’ र ‘ख्वप कलेज...